کد خبر : 9630 / /
/

شقایق دهقان در آلمان متولد شد. پس از گذشت سه ماه از تولدش هم زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت.

شقایق دهقان یکی از بازیگران زن ایرانی است.  شقایق دهقان همسر سابق مهراب قاسم خانی نویسنده و طراح صحنه کارهای نود شبی تلویزیون می‌باشد.  برجسته‌ترین و محبوبترین ایفای نقش شقایق دهقان ایفای شخصیت خانم شیرزاد در سریال ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت در سال ۱۳۹۰ است. شقایق دهقان چهارم اسفند ۱۳۵۷ در لان گسین آلمان متولد شد و پس از چند ماه به ایران بازگشتند. شقایق دهقان اخیرا نسبت به ورود دیرهنگام واکسن بهکشور اعتراض کرده است. 

شقایق دهقان

وی دیپلم ریاضی دارد و تحصیلات آکادمیک دانشگاهی نگذرانده است. این بازیگر ازدواج کرده و صاحب دو فرزند است. شقایق دهقان فعالیت در عرصه هنر و بازیگری را از ۱۸ سالگی آغاز کرد. وی علاوه بر بازیگری فیلمنامه نیز می نویسد.

شقایق دهقان و خانواده اش

شقایق دهقان در آلمان متولد شد. پس از گذشت سه ماه از تولدش هم زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت. مدت ۶ سال به دلیل کار پدرش در یکی از شهرهای شمال ایران ساکن شدند و سپس به تهران آمدند. وی فرزند دوم خانواده است و یک برادر و دو خواهر دارد.

ماجرای ازدواج شقایق دهقان 

شقایق دهقان در سال ۱۳۸۳ زندگی مشترک خود با مهراب قاسم خانی را آغاز کرد. حاصل ازدواجشان یک پسر به نام نویان است که اکنون حدود ۱۱ سال سن دارد. مهراب قاسم خانی قبل از ازدواج با شقایق دهقان یک ازدواج ناموفق داشت و از همسر اول خود یک دختر ۲۱ ساله به نام نیروانا دارد. زمانی که شقایق و مهراب با هم ازدواج کردند نیروانا ۵ ساله بود. ارتباط خانم دهقان با نیروانا بسیار خوب و صمیمی است و همیشه مثل دختر خودش با او رفتار می کند. وی در اینباره می گوید نیروانا فقط ۵ سال داشت که من با مهراب ازدواج کردم و با ما بزرگ شد.

شقایق دهقان

شقایق دهقان در مورد آشنایی و ازدواجش گفته است که من و همسرم قبلا سر یک برای شبکه جام جم به عنوان نویسنده همکاری کرده بودیم و صمیمیتی هم بینمان نبود تا اینکه سرکار پاورچین آشنایی مان بیشتر شد.

سر کار پاورچین ( به کارگردانی مهران مدیری ) من بازیگر بودم و همسرم نویسنده که با پیشنهاد او من هم می نوشتم که این باعث آشنایی بیشتر و ازدواجمان شد. شقایق دهقان در سال ۱۳۸۳ با محراب قاسم خانی نویسند طنز ازدواج کرد که حاصل این ازدواج پسری بنام نویان است.

فعالیت هنری شقایق دهقان 

شقایق دهقان فعالیت در عرصه بازیگری را به طور جدی از سال ۱۳۷۸ با برنامه طنز ببخشید شما آغاز کرد. برنامه ببخشید شما به کارگردانی مهران مدیری در سال ۱۳۷۸ از برنامه های پر مخاطب به شمار می رفت و شقایق دهقان نقش کمرنگی را در کنار بازیگرانی همچون عارف لرستانی و فلامک جنیدی ایفا کرد. پس از آن وی در سریال های دیگر همچون قطار ابدی، مثل زندگی، دختران، جوان امروز و رستوران خانوادگی بازی کرد اما کاری که موجب شهرتش در بازیگری و نویسندگی شد سریال پاورچین مهران مدیری می باشد.

شقایق دهقان

شقایق دهقان در نوشتن فیلمنامه سریال های کمرها را ببندیم، نقطه چین، برنامه دورهمی و شب های برره نقش مؤثری داشته است همچنین به عنوان بازیگر در سریال های طنز شب های برره، باغ مظفر، مرد هزارچهره، مسافران، دزد و پلیس و ساختمان پزشکان درخشید. نقش خانم شیرزاد در سریال ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت بسیار مورد پسند مخاطبین قرار گرفت . مهراب قاسمخانی همسر شقایق دهقان یکی از نویسندگان سریال های نقطه چین، مرد هزار چهره، مسافران، ساختمان پزشکان، سریال پژمان و دورهمی بوده است.

شروع کار هنری شقایق دهقان 

وی کارهای هنری را در سن ۱۸ سالگی آغاز کرد؛ زمانی که برای گذراندن اوقات فراغت در یکی از کلاس‌های عروسک‌گردانی فرهنگ‌سرای امیرکبیر ثبت نام کرده بود (تابستان ۱۳۷۴).

دو سال بعد، هم‌زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می‌شدند معرفی شد و آغاز به کار کرد.

سپس از طریق یکی از همکارهایش به گلچهره سجادیه معرفی شد و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد. در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می‌داد.

پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان‌های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کرد و به قول خودش عضو جدایی ناپذیر خانواده تلویزیونی‌ها شد. در این بین در دو کار سینمایی هم بازی کرد: زیر نور ماه و نقش کوتاهی در فیلم سیندرلا.

زندگی‌نامه شقایق دهقان

شقایق دهقان چهارم اسفند ۱۳۵۷ در لان گسین آلمان متولد شد و سه ماه بعد هم‌زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت. مدت ۶ سال به دلیل کار پدرش در یکی از شهرهای شمال ایران ساکن شدند و سپس به تهران آمدند.

شقایق دهقان

وی کارهای هنری را در سن ۱۷ سالگی آغاز کرد؛ زمانی که برای گذراندن اوقات فراغت در یکی از کلاس‌های عروسک گردانی فرهنگسرای امیر کبیر ثبت نام کرده بود (تابستان ۱۳۷۴). دو سال بعد، هم‌زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می‌شدند معرفی شد و آغاز به کار کرد. سپس از طریق یکی از همکارهایش به گلچهره سجادیه معرفی شد و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد. در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می‌داد.

پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان‌های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کرد و به قول خودش "عضو جدایی ناپذیر خانواده تلویزیونی هاً شد. در این بین در دو کار سینمایی هم بازی کرد: زیر نور ماه و نقش کوتاهی در فیلم سیندرلا.

در پاییز سال ۱۳۸۱ پیشنهاد بازی در مجموعه طنز پاورچین را پذیرفت و در پی آشنایی با مهراب قاسم خانی نویسنده و طراح صحنه این مجموعه زندگی مشترک خود را با او با آغاز کرد. حاصل این ازدواج یک پسر به نام نویان است.

شقایق دهقان

فیلم‌های سینمایی

*  گنجینه جواهر پشته به کارگردانی نادر مقدس ۱۳۹۰

 زیر نور ماه به کارگردانی رضا میرکریمی ۱۳۷۹

مجموعه‌های تلوزیونی

*  دزد و پلیس (سعید آقاخانی) ۱۳۹۱

* مسیر انحرافی به کارگردانی بهرنگ توفیقی ۱۳۹۱

*  ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت بهار و تابستان ۱۳۹۰

* مرد هزار چهره به کارگردانی مهران مدیری نوروز ۱۳۸۷

* شب می‌گذرد به کارگردانی راما قویدل دهه فجر ۱۳۸۷

* مسافران به کارگردانی رامبد جوان تابستان و پاییز ۱۳۸۸

* زن بابا به کارگردانی سعید آقاخانی نوروز ۱۳۸۹

* باغ مظفر به کارگردانی مهران مدیری ۱۳۸۵

* شب‌های برره به کارگردانی مهران مدیری ۱۳۸۴

* کوچه اقاقیا به کارگردانی رضا عطاران ۱۳۸۲

* پاورچین به کارگردانی مهران مدیری ۱۳۸۱

* مثل زندگی به کارگردانی بهروز بقایی ۱۳۷۹

* دختران به کارگردانی اصغر توسلی ۱۳۷۹ به عنوان بازیگر مهمان

* مجموعه تلویزیونی بیست به کارگردانی محمد حسن‌زاده ۱۳۷۷

فیلمنامه

*کمربندها را ببندیم(یکی از نویسندگان)

شبکه نمایش خانگی

* شام ایرانی به کارگردانی بیژن بیرنگ (۱۳۹۰)

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.