کد خبر : 9745 / /
/

او یکی از فوتبالیست های لژیونر بود که در تیم خارجی مطرح اروپایی و عربی نیز حضور داشت

 

جواد نکونام فوتبالیست ایرانی در ۱۶ شهریور ۱۳۵۹ در شهر ری به دنیا آمده و در پست قاهبک توپ می زده .

وی چند سالی است که از فوتبال خداحافظی کرده و بازیکن اسبق تیم ‌ملی ایران و استقلال بوده است.

او یکی از فوتبالیست های لژیونر بود که در تیم خارجی مطرح اروپایی و عربی نیز حضور داشت.

جواد نکونام

از افتخارات دوران بازیکنی او میتوان به عنوان رکورد داری بیشترین بازی ملی با ۱۱۵ بازی ملی که کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و سومین گلزن فوتبال ایران نیز بود یاد کرد.

وی با علی دایی و کریم باقری ومهدی مهدوی کیا چهار فوتبالیست اسطوره ای ایران هستند.

جواد بعد از خداحافظی از بازیکنی به عنوان مربی فعالیت می کند.

اولین بازی ملی خود را در سال ۱۳۷۹ مقابل سوریه انجام داد.

تاکنون در باشگاه نساجی مازندران به عنوان سرمربی و دستیار مربی در تیم ملی ایران و باشگاه خونه به خونه به عنوان سرمربی فعالیت کرده.

نکونام با ورود به این رشته ورزشی و علاقه شدید به فوتبال از کودکی تاکنون از زمان بازی های حرفه ای و رسمی از سال ۱۳۷۷ در باشگاه‌ های نفت تهران ، پاس ، الوحده ، الشارجه ، اوساسونا ، استقلال ، الکویت و سایپا و العربی و همچنین تیم های ملی و امید و جوانان ایران توپ‌ زده است.

در جام جهانی ۲۰۰۶ حضور داشته است.

نکونام بعد از فرار و نشیب های زیاد در فوتبال و حضور و درخشش در تیم های داخلی و خارجی و ملی ایران بعد از جدایی از تیم العربی و بعد بازی تیم ملی ایران با سوئد در سال ۱۳۹۵ برای همیشه از فوتبال خداحافظی و مربیگیری را دنبال کرد.

جواد نکونام

در زمان خداحافظی او کارلوس کیروش سر مربی تیم ملی ایران بود که درباره جواد گفته : نکونام بهترین کاپیتانی بود که من در دوران مربیگریم داشتم و حتی از بازیکنانی مانند دونادونی، رائول، کین و رونالدو هم بالاتر بود.

جواد نکونام متاهل و چند سالی است که وارد زندگی مشترک شده.

او صاحب دو فرزند می باشد و نام پسرش آرین و یک دختر است.

حواشی تازه ای وجود دارد مربوط به دعوت از وی برای برنامه ویژه جام جهانی 218 روسیه می باشد که با عادل فردوسی پور به گفتگو پرداخت.

وی در جایی سخنانش اشاره به وضعیت مردم خوزستان و وضعیت کمبود آب کرد که بعد از پیایان برنامه در پستی انتقادی گقت که به من گفته اند درباره آب و خوزستان حرف نزنم…

(سوال از همسر جواد نکونام) از آریان چه خبر؟

(می خندد) حالا دیگر همه اول جویای احوال او هستند. در جمع خانواده و فامیل همه اول سراغ او را می گیرند و می بینم که اهالی رسانه هم همین طور هستند.

(جواد هم می خندد) این هم شاید از مضرات بچه دار شدن باشد. خودم هم از این دست تجربیات دارم. حالا که روی این مسئله حساسید باید بگویم خبر غافلگیر کننده ای برایتان دارم.

(سوال از همسر جواد نکونام) شما هم در خانواده پدری چنین موضوعی را حس کرده اید؟

اینکه آریان شده همه زندگی خانواده که بحثی نیست اما موضوعی که شما گفتید را هنوز دقت نکرده ام.

خب، البته هنوز زود است که مسئله را تا این حد شفاف به شما بگویند. هنوز چند ماه دیگر می توانید دلخوش باشید. کم کم که آریان به حرف بیفتد و شیرین زبانی کند، رسماً باید دست ها را ببرید بالا.

(جواد می گوید) ما که از همین الان تسلیمیم.

همچنین ببینید: افشاگری فرهاد مجیدی علیه جواد نکونام و بهنام ابوالقاسم پور

می خواهم تعریف هر یک از شما را در مورد حضور آریان در زندگی مشترک تان بدانم و قطعاً خانم ها مقدم هستند.

خب من هر روز به طور مداوم درگیر آریان هستم. با توجه به اینکه جواد درگیر مسابقه، تمرین و سفرهای زیاد است می شود گفت آریان شده مونس دائمی ام. نمی گذارد مثل قبل جای خالی پدرش را حس کنم. الان بیشتر انرژی من صرف مراقبت از او می شود و این حس مادر بودن برایم بسیار ارزشمند است. حس می کنم انسان دیگری شده ام. مادر بودن نوع نگاهم به زندگی را تا حدودی تغییر داده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.