کد خبر : 9949 / /
/

علی ضیا روز گذشته عکس زیر را از خود در اینستاگرامش منتشر کرده. به نظر می رسد این کودک از بستگانش است.

علی ضیا متولد 26 شهریور 1364 در کاشان، مجری است. علی ضیا فارغ التحصیل لیسانس رشته طراحی جامدات از دانشگاه آزاد کاشان می باشد،. علی ضیا چند اختراع دارد و برگزیده جشنواره خوارزمی می باشد. علی ضیا حالا مجری تلویزیون است. علی ضیا طرفداران زیادی بین قشر جوان دارد.

 

علی ضیا با انتشار عکس زیر در صفحه اینستاگرام خود نوشت: 

علی ضیا

درخت با جنگل سخن میگوید

علف با صحرا

ستاره با کهکشان

و من با تو سخن میگویم

نام ات را به من بگو

دست ات را به من بده

حرف ات را به من بگو

قلب ات را به من بده

علی ضیا از چه خانواده ای است؟

علی در یک خانواده 4 نفره بزرگ شده است، مادرش شهره احدیث نویسنده و پدرش سید حسین ضیا تاجر بوده و تنها یک خواهر بزرگتر از خود بنام شیما دارد.

علی ضیا

علی ضیا

علی ضیا

علی ضیا و نویسندگی

بصورت جدی فعالیت خود را از سال 1384 وقتی 19 ساله بود از رادیو شروع کرد، ورودش به رادیو بواسطه یک دوستی اتفاقی با یکی از کارکنان رادیو میسر شد.

نوشته های قبلی اش را برای سردبیر رادیو برد سپس به کمک مادرش یک آیتم طنز 5 – 6 قسمتی نوشت تا اینکه کم کم تست دارد و رسما وارد نویسندگی رادیو شد.

او سپس با خواندن نوشته هایش در رادیو با لهجه کاشانی مورد توجه قرار گرفت.

علی ضیا از رادیو شروع کرد

بعد از 5 سال تجربه موفق در رادیو اواخر سال 1388 به دعوت علی زاهدی در تلویزیون تست گویندگی داد و بعد از قبول شدن اجرای برنامه کنکوری گزینه جوان را بدست گرفت.

علی ضیا و شرکت در دوره فن بیان

قبل از ورود به تلویزیون نزد مرحوم حمید سمندریان فن بیان آموزش دید و مدتی هم در تمرینات تئاتر حاضر شد تا فن و گویش او با حرکت بدنی اش متناسب شود.

ترانه سرایی علی ضیا

آقای مجری گهگداری نرانه سرایی هم می کند.

علی ضیا

او می گوید : زمانی که حس ترانه نویسی به سراغم می آید، ترانه می نویسم، هیچ وقت اینطور نبوده که بنشینم و برای ترانه نویسی وقت بگذارم.

در برنامه هایی که خودم حضور دارم هم از دوستان ترانه سرایم خواهش می کنم ترانه تیتراژ را بگویند تا فقط نگاه من در برنامه حاکم نباشد.

خوانندگان مورد علاقه

موسیقی سنتی و صدای علیرضا قربانی برایم خیلی دلپذیر و شنیدنی است.

چیزی که می توانم در این حوزه مدام گوش کنم، صدای استاد شهرام ناظری است، مخصوصا آلبوم لولیان که با تک تک قطعاتش خاطره دارم.

محسن یگانه هم یکی از دوستان خوبم است که سی دی اش همیشه در ماشینم هست و رضا یزدانی هم از دیگر خواننده های مور علاقه ام می باشد.

من به خرید لباس علاقه زیادی دارم

به گل و گیاه هم علاقمندم و در بالکن خانه انواع گیاه ها را پرورش می دهم، زیاد گوشی عوض نمی کنم اما سعی می کنم گوشی به روز داشته باشم.

اهل ورزش

والیبال و پیاده روی ورزش هایی است که انجام می دهم. یکشنبه ها و دوشنبه ها والیبال بازی می کنم و شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هم به جاده تندرستی باشگاه انقلاب می روم.

دوستی صمیمی با احسان علیخانی دارم

فکر می‌ کنم که فضای ما با هم متفاوت است و از اینکه که با اختلاف ده ساله‌ ای که در اجرا باهم داریم، توانسته‌ ام با او سپر به سپر شوم بسیار خوشحال هستم.

دوستی با بنیامین

من و بنیامین بهادری با هم خیلی دوست هستیم و همه می دانند، یک زمانی هست دو نفر با هم دوست هستند. مثلا من الان با یک فوتبالیست دوستم اما خیلی رسانه ای نمی شود.

علی ضیا

علی ضیا

ولی با یک نفر دوست هستم و همه جا با او دیده می شوم. رفاقت من و بنیامین از یک حدی گذشته و توی رسانه و همه جا ما با هم دیده می شویم.

اختراع ها

من دوران دانش آموزشی یک موتور ساختم، یک موتور نیم‌ دوّار؛ با یکی از دوستان خوبم این کار را انجام دادم، یعنی شاید او بیشتر زحمت کشیده است.

یک موتور نیم‌ دوّار با قابلیت کار کردن با انواع سوخت‌ هایی که ضریب تراکم یکسان دارند و می‌ توانند توان یکسان بدهند.

عشق و عاشقی

علی ضیا که هنوز مجرد است در مورد عشق می گوید : عاشق هم شده‌ ام و معمولا خیلی در لحظه عاشق می‌ شوم، به قول معروف ضرب عشقی‌ ام خوب است.

علی ضیا

تجربه بازیگری

سید علی ضیا دو تجربه کوتاه بازیگری نیز دارد، در سال 88 بازیگر مهمان در سریال دفترخانه شماره 13 بود سپس در فیلم ایپزودی رابطه هم چند سکانس بازی کرد.

طرفدار پرسپولیس

ضیا یکی از طرفداران سر سخت تیم پرسپولیس می باشد.

او بخاطر انتشار فیلم شادی پس از گل پرسپولیس به استقلال در آبان 94 که شعارهایی علیه کلاه گیس پرویز مظلومی سرمربی استقلال می داد چند ماه ممنوع الکار شد.

علی ضیا

مشاغل آزاد

● مدیر بازرگانی شرکت مهندسی ـ بازرگانی مبین تهران

● مدیر بازاریابی شرکت مهنسین مشاور مهرکیان

● مدیر پروژه موسسه خیریه فاطمه­ الزهرا

● دبیر اجرایی همایش دانشجویی کشوری مکانیک

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.