کد خبر : 170 / /
/

حسین ذوالفقاری با بیان اینکه طرح جامع هوشمند مدیریت کرونا تا مهار کامل بیماری ادامه دارد، تاکید کرد: نباید با رهاسازی این بیماری، دوباره گرفتار پیامدهای این بیماری شویم.

 حسین ذوالفقاری در نشست روزدوشنبه این کمیته که با حضور دستگاه‌های ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه طرح جامع هوشمند مقابله با کرونا، طرحی دو هفته ای نیست، گفت: همان طور که از نام طرح پیداست، این طرح حالت هوشمند داشته و اجرای آن تا زمان رفع کامل بیماری ادامه دارد.

وی با تشریح اینکه با اقدامات انجام گرفته از سوی دستگاهها و البته همکاری خوب مردم، مدیریت خوبی درمهار بیماری کرونا در کشور صورت گرفته است؛ گفت: باید این مدیریت هوشمند و هماهنگ در کشور، تا ریشه کن شدن کامل بیماری ادامه یابد.

کرونا

ذوالفقاری در این خصوص افزود: وضعیت استان تهران به لحاظ این بیماری شکننده است و با اینکه تهران در شرایط نارنجی قرار دارد اما به لحاظ تعداد بستری در کشور سهم بالایی دارد.

او ادامه داد: در نشست امروز کمیته، طرح هوشمند سازی جاده ها و راههای مواصلاتی کشور مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوع هوشمند سازی جاده های کشور به ستاد ملی جهت تصمیم گیری ارائه شود.

ذوالفقاری در این خصوص گفت: تلاش داریم با طرح این پیشنهاد به ستاد ملی کرونا و اخذ اعتبارات لازم بتوانیم، نظارت هوشمند را در کشور تقویت کنیم.

وی افزود: نصب اپلیکیشن بر روی گوشی های همراه جهت غربالگری افراد مبتلا به کرونا از دیگر دستورکارهای مهم جلسه امروز بود و در این خصوص پیشنهاد شد که در پاساژها و متروها افراد از نیروی انتظامی یا بسیج، ورودی افراد را کنترل و در صورت تشخیص بیماری کرونا از ورودشان جلوگیری شود.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: موضوع شناور سازی ساعات اداری دستور کار دیگر جلسه بود که در این خصوص هم پیشنهاد شد به جای شناور شدن دوباره ساعات حضور کارکنان، همان طرح یک سوم، یک دوم کارکنان در شهرهای قرمز و نارنجی به دقت انجام تا زنجیره انتقال بیماری در ادارات مدیریت شود.

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی مدیریت کرونا دراین راستا، گفت: بخش حراست وزارتخانه ها و ادارات باید جنبه نظارتی شان را در ورود کارکنان با همان قانون شهرهای قرمز و نارنجی فعال کنند.

ذوالفقاری در پایان افزود: بیماری کرونا در کشور به لطف مردم عزیز و همت مسئولان در شرایط کنترل و مهار قرار گرفته و باید با جدیت نسبت به این بیماری عمل کنیم و این طور نباشد که با رهاسازی این بیماری، دوباره گرفتار پیامدهای این بیماری شویم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار