کد خبر : 1898 / /
/

ماجرا از آنجا آغاز شد که مطالبی علیه نظام و توهین آمیز نسبت به بنیانگذار انقلاب اسلامی در شبکه‌هایی اجتماعی منتسب به اردوان رحیمی دستیار تهیه حالا خورشید و از نزدیکترین همکاران رضارشیدپور منتشر شد.

حاشیه های جنجالی رضا رشیدپور

در روز‌های اخیر حاشیه تازه‌ای برای رشیدپور و حالا خورشید ایجاد شد. ماجرا از آنجا آغاز شد که مطالبی علیه نظام و توهین آمیز نسبت به بنیانگذار انقلاب اسلامی در شبکه‌هایی اجتماعی منتسب به اردوان رحیمی دستیار تهیه حالا خورشید و از نزدیکترین همکاران رضارشیدپور منتشر شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فرارو : رضا رشیدپور مجری و تهیه کننده برنامه "حالا خورشید" این روز‌ها در کانون حواشی صداوسیما و به ویژه شبکه سوم سیما قرار گرفته و بحث برانگیز شده است. ابتدا ماجرای دستمزد رشیدپور و حالا هم یک انتشار مطالبی از سوی دستیار او حرف و حدیث‌هایی را ایجاد کرده است.

 رضا رشیدپور از جمله معدود مجریان باسابقه تلویزیون است که توانسته در دوران ریاست علی فروغی بر شبکه سوم سیما جایگاه خود را حفظ کند. این درحالی است که پیشینه عملکردی او نشان می‌دهد نزدیکی فکری زیادی به مدیری همچون علی فروغی ندارد.

یکی از مسائل همیشگی مجریان برنامه‌های پربیننده تلویزیون رقم دستمزد آنهاست در سال‌های اخیر رقم دستمزد مهران مدیری، رامبد جوان، احسان علیخانی و محمدرضا گلزار که هر کدام مجری یک برنامه پربیننده بودند بحث برانگیز شده بود. حالا این بار نوبت به رضا رشیدپور رسیده است.

تصور عمومی این است که این مجریان ده‌ها میلیون و شاید حتی صد‌های میلیون دستمزد دریافت می‌کنند. در مورد رشیدپور بحث و جنجال از سوی علی علیزاده تحلیلگر سیاسی ساکن لندن که البته نزدیک به اصولگرایان است، کلید زده شد.

علیزاده در پستی نوشت که رشیدپور به خاطر تولید هر برنامه "حالا خورشید" ۴۰ میلیون تومان دریافت کرده که نیمی‌ از آن دستمزد خودش بوده، در واقع ماهی ۴۳۳ میلیون تومان درآمد. علیزاده همچنین مدعی شد که رشیدپور برای دو برنامه شب یلدای ۹۸ هم ۵۰۰ میلیون تومان دریافت کرده است.

رضارشیدپور این ادعای علیزاده را در توئیتر رد کرد و از او سند خواست و علیزاده هم درپاسخ به او گفت که صداوسیما هیچ وقت سندی ارائه نمی‌کند تا جای مانور برای "بچه زرنگ بازی" و "سفسطه" باز باشد.

در واکنس به ادعای علی علیزاده رضا رشیدپور در گفت‌وگویی با خبرآنلاین اظهار کرد که ماهیانه ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان از بودجه‌ای که صداوسیما برای تولید حالا خورشید پرداخته برای او می‌مانده است. یعنی در واقع هر برنامه یک تا یک و نیم میلون تومان.

با وجود این توضیحات رضا رشیدپور، سوالات همچنان پابرجا بود تا اینکه صداوسیما اسناد دریافتی‌های رشیدپور را منتشر کرد. کوروش کمره‌ای مدیر روابط عمومی شبکه سه در پاسخ به علیزاده اعلام کرد: «طبق اسناد ضمیمه‌شده کل هزینه‌های یک قسمت از برنامه حالا خورشید ۲۲.۵ میلیون بوده است.» این درحالی است که علیزاده مدعی ۴۰ میلیون تومان شده بود.

روابط عمومی شبکه سه درباره نقش اسپانسر نیز گفت: «۱۳۳ قسمت به‌صورت مستقل و ۸۴ قسمت با مشارکت اسپانسر تولید شده و اسپانسر هم موظف به پرداخت مطابق سند برآورد مصوبِ شبکه است.»

با اینحال همچنان درباره مورد رشیدپور سوال‌هایی مطرح بود. گفته می‌شود برآورد‌های دریافتی مجریی همچون رشیدپور درست است و ماهیانه حدود ۲۵ میلیون تومان پول گرفته است. اما مسئله این است که او به عنوان تهیه کننده چقدر گرفته است. در این باره ظاهرا ابهام وجود دارد. موضوع دیگر این بود که صداوسیما درباره ادعای دستمزد ۵۰۰ میلیونی برای دوشب توسط رشیدپور توضیحی ارائه نکرده است.

علی علیزاده همچنان بر سر موضع خود بود و اینبار گفت که رشیدپور بین "۲۲" تا "۴۵"میلیون برای هر اپیزود دریافت کرده است. او با اشاره به عدم توضیح شبکه سه درباره برنامه شب یلدای رشیدپور بر ادعای خود پافشاری کرد.

در شبکه‌های اجتماعی بسیاری از جمله کاربران اصولگرا با استناد به توئیت‌های علیزاده و سوال‌های او از مدیر شبکه سه خواستار شفافیت صداوسیما درباره دستمزد‌های مجریان و فراتر از آن سریال‌ها و برنامه‌های سرگرمی تلویزیون و حتی مدیران شدند. کاربران خواستار اعلام رقم دریافتی از سوی مهمانان برنامه‌ها نیز هستند. شفافیتی که البته به نظر می‌رسد هیچ وقت از سوی صداوسیما تحقق پیدا نخواهد کرد، اما مطالبه اش از سوی مردم می‌تواند نتایج مثبتی به بار آورد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار