کد خبر : 3076 / /
/

داستان بچگی امیر شایگان در سریال می خواهم زنده بمانم را تماشا می کنید.

سریال می خواهم زنده بمانم مجموعهٔ نمایشی به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی و به تهیه‌کنندگی محمد شایسته است. سریال می خواهم زنده بمانم محصول سال ۱۳۹۹ است. سریال می خواهم زنده بمانم به صورت اختصاصی توسط شبکهٔ نمایش خانگی فیلیمو پخش می‌شود.سریال می خواهم زنده بمانم هر دوشنبه پخش می شود. داستان سریال می خواهم زنده بمانم در دهه شصت خورشیدی رخ میدهد. 

سکانس تلخ می خواهم زنده بمانم

درباره سریال می خواهم زنده بمانم

یکی از مجموعه‌های جذاب و پرستاره شبکه خانگی که از ابتدای اسفند سال گذشته پخش خود را آغاز کرد و به مرور جایگاهش بین مردم را به دست آورد، سریال «می خواهم زنده بمانم» است. این مجموعه به کارگردانی شهرام شاه حسینی برای شبکه خانگی ساخته شده و هر قسمت زوایای تازه‌ای از ظرفیت هایش را رو می‌کند. شاید هنوز قضاوت درباره کیفیت این سریال زود باشد، اما تا همین جای کار که هفت قسمت از «می خواهم زنده بمانم» پخش شده، در مورد آن می‌توان گفت که روی لبه باریک اصالت یا تقلبی بودن راه می‌رود و هر تصمیم نویسندگانش می‌تواند سریال را به یکی از این دو مسیر هدایت کند. در واقع، «می خواهم زنده بمانم» هم این ظرفیت را دارد که با توزیع قسمت‌های بعدی به یکی از آثار ماندگار تاریخ شبکه خانگی تبدیل شود و هم در معرض آن است که یک سریال تکراری لقب بگیرد که با تکرار کلیشه‌ها و بازسازی الگو‌های امتحان پس داده، برای خالی کردن جیب مردم خیز برداشته است.

سریال می خواهم زنده بمانم

یکی از نکات امیدوارکننده سریال «می خواهم زنده بمانم» به شیوه تولید و پخش آن مربوط است. این مجموعه در سکوت مطلق خبری ساخته شده بود و برخلاف تیم‌های تبلیغاتی دیگر مجموعه‌های شبکه نمایش خانگی که از ماه‌ها قبل برای پخش سریالشان مقدمه چینی می‌کنند، در کمال آرامش توزیع خود را شروع کرد. در واقع، شهرام شاه حسینی و همکارانش به مخاطب اجازه دادند که در یک فضای سالم، بر اساس کیفیت مجموعه، درباره تماشای آن تصمیم بگیرد، نه بر مبنای هیاهو و تبلیغات فضای مجازی. «می خواهم زنده بمانم» در این شش قسمت ابدا سعی نکرده با خلق یک سکانس جنجالی، تصاویر روابط نامتعارف، طراحی دیالوگ‌های کوبنده نمایشی یا هر چیز دیگری که امکان بازنشر شدن در شبکه‌های اجتماعی را داشته باشد، به چشم مخاطب بیاید.

علاوه بر این، روش انتخاب تیم بازیگران، کیفیت بصری سریال، استفاده از عوامل کارکشته و دیگر شاخصه‌های هنری جانبی در مجموعه «می خواهم زنده بمانم» نشان می‌دهند که شاه حسینی کمال احترام را برای بیننده قائل است و ابدا نمی‌خواهد در آنچه تحویل مردم می‌‎دهد، کم و کسری وجود داشته باشد. از تیتراژ مسحورکننده با صدای همایون شجریان گرفته تا انتخاب بازیگران باکیفیت و اسم ورسم دار برای نقش‌های ساده و فرعی و کیفیت طراحی صحنه در لوکیشن‌های دشوار، دلایل متعددی وجود دارد که بپذیریم این سریال می‌تواند اثری باکیفیت و جدی در شبکه خانگی باشد.

«می خواهم زنده بمانم» مجموعه پرستاره‌ای به حساب می‌آید که حامد بهداد مهم‌ترین اتفاق آن است. بهداد باتجربه و کاربلدکه با وجود کارنامه درخشان سینمایی، تا کنون در شبکه خانگی چندان موفق نبوده، با این سریال عزم جزم کرده تا مخاطبانش را در مورد شایستگی‌های خود متقاعد کند. او که در سال‌های قبل با مجموعه متوسط «دندون طلا» در شبکه خانگی حاضر شده بود و چندی پیش هم با سریال «دل» شکست سختی در این مدیوم متحمل شد، حالا با نقش متفاوت و پیچیده امیر شایگان، اجرایی آبرومند و چندوجهی ارائه می‌کند؛ شخصیتی که در عین آرامش و درون گرایی، ترسناک و مرموز است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار