کد خبر : 4844 / /
/

عکس سحر دولتشاهی و محمد شایسته پس از اعلام توفق سریال «می خواهم زنده بمانم».

سحر دولتشاهی با بسیاری از کارگردان‌های سرشناس ایرانی همکاری داشته است. سحر دولتشاهی در سریال‌هایی همچون کتاب‌فروشی هدهد، مسافران، نابرده رنج، توطئه فامیلی، عالیجناب ایفای نقش کرده‌است .نخستین نقش سینمایی سحر دولتشاهی در سال ۱۳۸۴، در فیلم چهارشنبه‌سوری از اصغر فرهادی بود. سحر دولتشاهی در بیش از ۳۰ فیلم و سریال ایرانی نقش داشته‌است. سحر دولتشاهی  ​(زادهٔ ۱۶ مهر ۱۳۵۸) هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون اهل ایران است.

سحر دولتشاهی پشت سر تهیه کننده از خنده شیطنت آمیزی استفاده کرد که عکس آن را در ادامه می بینید و پس از آن بیوگرافی کوتاهی از این مجری طرح معروف.

سحر دولتشاهی

محمد شایسته متولد ۶ فروردین ۱۳۵۵ در تهران تهیه‌کننده و مجری طرح سینما  ایران است

او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۲ با فیلم چشمان سیاه به کارگردانی ایرج قادری اغاز کرد

.وی برادر کوچکتر مرتضی شایسته تهیه‌کننده سینما و مصطفی شایسته تهیه‌کننده و کارگردان سینما می‌باشد.

شایسته جوان ترین تهیه کننده سینمای ایران است. او تهیه کننده فیلم های خانه دختر ، ۵۰ کیلو البالو ، قانون مورفی ، طلا ، زیرنظر بود است .

او ۲ بار با فیلم های طلا و خانه دختر در جشنواره فجر و با فیلم خانه دختر در فستیوال توکیو حضور داشته است. مدیر تولید : بی پولی، صد سال به این سال ها، امشب شب مهتابه، محاکمه.

سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی در پشت صحنه سریال می خواهم زنده بمانم

سحر دولتشاهی

سریال می خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی محمد شایسته، سریال جدیدی است که از شبکه نمایش خانگی در حال پخش است.

سریال می خواهم زنده بمان در سال 99 و شرایط سخت کرونایی ساخته شده  قسمت اول آن در هفته اول اسفند منتشر شد.

سحر دولتشاهی در نقش هما و نادر در سریال می خواهم زنده بمانم

پدرام شریفی بازیگر نقش نادر در سریال می خواهم زنده بمانم عکس زیر از فیلم به همراه سحر دولتشاهی بازیگر نقش هما در اینستگرام خود منتشر کرد.

سحر دولتشاهی

پدرام شریفی و سحر دولتشاهی

این سریال داستان خانواده ای را در دهه 6 روایت می کند که درگیر اتفاقاتی می شوند و داستان با به زندان افتادن پدر خانواده آغاز می شود.

حامد بهداد در سریال می خواهم زنده بمان نقش مرموز و متفاوت شایگان را ایفا می کند. او در این سریال مشکلات مردم را با روش خاص خود حل کرده و هما برای رهایی پدرش از زندان ناچار به قبول پیشنهاد شایگان می شود.

در این سریال بازیگرن سرشناسی همچون افسانه چهره آزاد، مهران احمدی، بابک کریمی، عزت الله مهرآوران، آزاده صمدی، آناهیتا درگاهی، علی شادمان و ناهید مسلمی حضور دارند.

پدرام شریفی در دومین تجربه خود در شبکه نمایش خانگی ایفاگر نقش مقابل سحر دولتشاهی است که قبل از خواستگاری  رسمی پدر هما به دلایلی زندان افتاده و ازدواج آنها به تعویق می افتد.

سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی

پدرام شریفی پیش از این مجموعه، در سریال همگناهان به کارگردانی مصطفی کیایی نیز حضور داشت.

سحر دولتشاهی تاکنون سریالهای قلب یخی، عالیجناب، ساخت ایران 2 و قورباغه در شبکه نمایش خانگی را در کارنامه هنری خود دارد.

«می خواهم زنده بمانم»؛ شروعی طوفانی، داستانی تکراری

چند وقتی است که بازار شبکه نمایش خانگی بسیار داغ شده و هر روز یک سریال جدید ساخته می‌شود. سریال‌هایی که حداقل سه قسمت ابتدایی آنها بسیار پر محتوا، پر داستان و پر رنگ و لعاب است تا مخاطب را نمک گیر کند.

شروعی طوفانی و کوبنده که هرکسی پای آن بنشیند پیش خودش می‌گوید این سریال با این همه بازیگر سرشناس و قصه به این جذابی، حتما سریال خوبی است، اما هرچه داستان جلوتر می‌رود متوجه می‌شود که اصلا از این خبرها نیست. 

هفت هفته پیش بود که قسمت اول «می‌خواهم زنده بمانم» وارد شبکه نمایش خانگی شد، سریالی که با کمی ابتکار و خلاقیت می‌توانست یک عاشقانه با یک داستان متفاوت را به تصویر بکشد اما شهرام شاه حسینی بدون هیچ خلاقیت در روایت داستان، آن را به یک کپی دست چندم از «شهرزاد» تبدیل کرد.

شش سال پیش که تازه بازار شبکه نمایش خانگی رونق گرفته بود. سریالی ساخته شد با نام «شهرزاد» که نه تنها قصه متفاوتی داشت بلکه فیلمنامه قوی و بازیگران سرشناس از مهم‌ترین عوامل محبوبیت این سریال بودند. سریالی که کم حاشیه نداشت، اما طرفدارانش بیشتر از حاشیه‌هایش بود و آن هم یک دلیل داشت خلاقیت و ابتکار حسن فتحی به عنوان کارگردان و نویسنده.

«می‌خواهم زنده بمانم» از چهار فاکتور یاد شده فقط دو مورد را دارد. بازیگر سرشناس اولین مورد آن است که البته بازی متفاوت علی شادمان، روند روبه رشد پدرام شریفی و درخشش سحر دولتشاهی را نمی‌توان نادیده گرفت، بازی‌هایی که قطعا یکی از نکات مثبت و چشمگیر این سریال است اما کاش شهرام شاه حسینی می‌دانست که در روزگاری که «قورباغه»، «ملکه گدایان»، «سیاوش»، «گیسو»، «مردم معمولی» و«دراکولا» در رقابت تنگاتنگ با هم هستند، وجود بازیگر مشهور صرفا دلیل موجهی مخاطب جذب نمی‌کند، داستان قوی و فیلمنامه پرکشش به همراه خلاقیت است که مخاطب را مجاب می‌کند تا سریال را دنبال کند.

البته اگر از بعضی موارد چشم پوشی کنیم، فیلمنامه‌ سه قسمت اول را هم می‌توانیم جزو فاکتورهای موفقیت این سریال برشماریم. فیلمنامه‌ای که در سه قسمت ابتدایی به خوبی پیش رفت و هرچند دیالوگ خاصی نداشت اما به نظر می‌رسید که نویسنده می‌داند که چگونه از کلمات استفاده کند تا یک داستان ساده را درست روایت کند و کارگردان هم با نماهای حرکتی جذاب، سکانس پلان‌های درست و حرکت به موقع دوربین مُهر تاییدی روی دیالوگ‌ها زد. البته در قسمت چهارم و پنجم و با سردرگم شدن قصه، فیلمنامه نتوانست از فاکتورهای موفقیت این سریال به شمار بیاید. 

«می خواهم زنده بمانم»؛ شروعی طوفانی، داستانی تکراری

از فیلمنامه و کارگردانی که بگذریم و سراغ شخصیت‌های «می‌خواهم زنده بمانم» برویم، متوجه می‌شویم که فقط اسم و رسمشان تغییر کرده و تفاوت امیر شایگان با بزرگ آقای «شهرزاد» تنها در برخی جزئیات و سن و سال آنهاست یا همانطور که شهرزاد بخاطر فرهاد تن به ازدواج با قباد داد، هُما هم بخاطر نادر زندگی‌اش را فدا کرد.

 انگار وقتی قرار است یک درام عاشقانه ساخته شود باید دو عاشق وجود داشته باشند که به هم نمی‌رسند، علت این کار هم مشخص نیست اما بیشتر کارگردان‌ها بدون هیچ‌گونه خلاقیتی سراغ استفاده از این مولفه‌های تکراری و عامه پسند می‌روند و نتیجه‌اش می‌شود تکراری شدن سیر روایی داستان.

یک مولفه دیگر هم وجود دارد و چند سالی است که استفاده از آن اوج گرفته، آن هم بردن داستان به دهه‌های گذشته است، انگار سازندگان نمی‌توانند قصه و شخصیت‌ها را در زمان حال پیش ببرند و به همین دلیل برای جذاب‌ کردن داستان، باید سراغ دهه‌های گذشته بروند، کاری که «می‌خواهم زنده بمانم» انجام داد و نه تنها نتوانست آن زمان را درست به تصویر بکشد بلکه در برخی  ارائه تصویر اشتباه از پوشش در دهه شصت و استفاده از الفاظی که ارتباطی به آن زمان ندارد، تبدیل به نقطه ضعفی شد تا سریال نتواند اوج بگیرد.

با توجه به بازیگران«می‌خواهم زنده بمانم» مشخص است که بودجه میلیاردی برای آن صرف شده، بودجه‌ای که کارگردان باایجاد ظرافت بیشتر می‌توانست به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کند و قصه متفاوت‌ و ماندگاری را روایت کند. اما تا اینجای کار و با گذشت پنج قسمت، هنوز این کار را انجام نداده، هرچند که «می‌خواهم زنده بمانم» یک داستان کاملا قابل حدس دارد اما بازهم باید منتظر ماند تا نتیجه کار را دید شاید شاه حسینی آن خلاقیتی را که در ابتدای قصه به خرج نداده، برای انتهای کار نگه داشته است.

موضوع اینجاست که در فیلمساز بودن شهرام شاه حسینی هیچ شکی نیست اما در روند روایت قصه و تکراری بودن آن بسیار شک و شبهه وجود دارد.

شایعه ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان از کجا شروع شد؟

شایعه رابطه سحر دولتشاهی با همایون شجریان از چندی قبل در فضای مجازی به گوش می رسید ولی به دلیل منتشر نشدن خبر تایید یا تکذیب این موضوع این اتفاق به دست فراموشی سپرده شد.

اما با درگذشت استاد محمدرضا شجریان و حضور سحر دولتشاهی دوشادوش همایون شجریان دوباره این شایعه را بر زبان ها افتاد و بعضی ها هم معتقند که این دو پنهانی با یکدیگر ازدواج کرده اند، حال در چند روز گذشته او در صفحه خود قسمتی از یکی از ترک های همایون شجریان را با مخاطبین خود به اشتراک گذاشت

 

رقابت بین سریال‌ها شاید تا سال گذشته محدود به سریال‌های مناسبتی نوروز و ماه رمضان تلویزیون می‌شد، ولی حالا شرایط فرق کرده؛ شیوع کرونا، تعطیلی سینماها و کوچ سینماگران به شبکه نمایش خانگی، رقابت را به سریال‌های این پلتفورم‌های اینترنتی کشانده است.

سحر دولتشاهی که ۲ سال اخیر کم کار بود و تنها در فیلم‌های «آتابای» نیکی کریمی و «خط فرضی» فرنوش صمدی حضور پیدا کرده بود، زمستان گرمی را برای طرفدارانش فراهم کرده است.

آغاز زمستان امسال همراه بود با شروع سریال «قورباغه» هومن سیدی از نماوا که بسیاری از مدت‌ها پیش منتظر دیدن آن بودند. در ۹ قسمتی که از پخش این سریال پرمخاطب می‌گذرد، بازی دولتشاهی در نقش فرانک از جمله نقاط مثبت این سریال بوده است.

آغاز رقابت دو سریال سحر دولتشاهی در دوشنبه‌ها

بهمن ماه امسال بیشتر اخبار دولتشاهی حول فیلم جدیدش «خط فرضی» ساخته فرنوش صمدی می‌گذشت که از جمله آثار کنجکاوی برانگیز جشنواره امسال بود که در نهایت با نادیده گرفتن بازی‌اش در این فیلم و تحسین منتقدان، در کمال ناباوری، او حتی نامزد دریافت جایزه هم نشد!

در آخرین ماه از زمستان امسال، از فردا دوشنبه، ۴ اسفند ماه سریال جدید دولت‌شاهی، «می‌خواهم زنده بمانم» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی از پلتفورم فیلیمو پخش خواهد شد که اتفاقاتش در دهه شصت می‌گذرد و پیش‌بینی می‌شود از جمله آثار پربیننده نمایش خانگی باشد.

رقابت دو سریال سحر دولتشاهی در دوشنبه‌ها اتفاق جالبی برای طرفداران او خواهد بود، سریال‌هایی که هر دو از جمله پرستاره‌ترین آثار شبکه نمایش خانگی هستند و محبوبیت دولتشاهی می‌تواند مخاطبان زیادی 

خبر ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان بعد از همکاری سحر دولتشاهی با تیم همایون شجریان و قطعه چرا رفتی، منتشر شد و واکنش های بسیاری به این خبر نشان داده شد. سکوت دو طرف به این خبر بیشتر به این شایعه دامن زد اما پس از چندی این خبر به فراموشی سپرده شد. 

ماجرای عاشقانه سحر دولتشاهی و همایون شجریان 

سحر دولتشاهی

پس از درگذشت استاد محمدرضا شجریان با انتشار تصاویر خاص از سحر دولتشاهی و همایون شجریان در مراسم خاکسپاری این شایعه دوباره منتشر شد و بسیاری معتقدند که این دو به صورت پنهانی بایکدیگر ازدواج کردند.

خبر ازدواج همایون شجریان پسر خسروی آواز ایران با سحر دولتشاهی در فضای مجازی منتشر شد.هیج یک از طرفین تاکنون خبر این ازدواج را تایید نکردند و هیچ مصاحبه ای در این باره نداشتند و قطعا که این خبر شایعه ای بیش نیست و صحت ندارد.

سحر دولتشاهی به مناسبت روز مادر عکسی از مادرش به اشتراک گذاشت. سحر دولتشاهی متولد 16 مهر 1358 است و همسر سابق رامبد جوان است. مادر سحر دولتشاهی نائب رئیس فدراسیون شنا است.

سحر دولتشاهی در مراسم خاکسپاری استاد شجریان

مراسم خاکسپاری محمدرضا شجریان با حضور اعضای خانواده استاد شجریان، برخی از مسئولین و چهره های مشهور و جمعی از مردم در محل آرامگاه فردوسی برگزار شد.

در این مراسم برخی چهره های مشهور عرصه ی سینما و موسیقی حضور داشتند، از جمله سالار عقیلی، وحید تاج، کیوان ساکت، مهدی پاکدل و حامد بهداد که با حضور بر سر مزار استاد شجریان به وی ادای احترام کردند.

اما چهره ی مشهوری که حضور او در مراسم خاکسپاری استاد شجریان بیش از بقیه در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت سحر دولتشاهی ، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود.

سحر دولتشاهی

همایون شجریان و گیتا خوانساری

همایون شجریان فرزندِ محمدرضا شجریان استاد موسیقی ایران از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ فر به فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است پرداخت و چند سالی هم آموختن را نزد جمشید محبی ادامه داد. از سن ده سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به صورت فشرده فرا گرفت.

همایون شجریان متولد 31 اردیبهشت 1354 در تهران و فرزند محمدرضا شجریان و برادر مژگان شجریان است. وی از خوانندگان موسیقی ایرانی و نوازندهٔ تنبک و کمانچه می باشد.

همایون شجریان در سال 74 و 20 سالگی با گیتا خوانساری که خواهر کتایون خوانساری همسر دوم محمدرضا شجریان می باشد ازدواج کرده و یک دختر بنام یاسمین متولد 1386 دارد دارد.

البته چندسالیست خبر جدایی و طلاق همایون شجریان از همسرش گیتا خوانساری منتشر شده و حلقه ازدواج هم در دستان او دیده نمی شود.

تاکنون در چند نوبت خبر ازدواج وی با سحر دولتشاهی بازیگر منتشر شده که علت آن کنسرت موزیکال نمایشی بنام سی با حضور این دو و چند بازیگر دیگر بود.

سحر دولتشاهی

همکاری همایون شجریان با سحر دولتشاهی

چند سال پیش همایون شجریان آلبوم «نه فرشته‌ام نه شیطان» را منتشر کرد. آهنگ «چرا رفتی» از این آلبوم با شعری از سیمین بهبهانی بی نهایت در میان مردم نفوذ کرد و تا مدت‌ها سر زبان‌ها بود. این آلبوم یکی از آلبوم‌های رسمی استودیویی همایون شجریان و طهمورث پورناظری است که در اسفند ۹۲ توسط ایران گام با ۸ قطعه اصلی با تیراژ ۵۰ هزار نسخه‌ای منتشر شد. این آلبوم در برکلی، لس‌آنجلس، استانبول و تهران ضبط شده است، آهنگسازی کل قطعات از طهمورث پورناظری است، تنظیم آن نیز از طهمورث پورناظری، به علاوه آهنگساز معروف آمریکایی دیوید گارنر است.

در همان زمان باران کوثری با ساخت و انتشار کلیپی با همکاری چند نفر از هنرمندان باعث شد این آهنگ نه تنها دوباره سر زبان‌ها بیافتد بلکه تبدیل به دابسمش خنده داری شود که هر کس تصمیم بگیرد آن را مسخره کند. همکاری سحر دولتشاهی با تیم همایون شجریان از این کلیپ شروع شد. در این کلیپ سحر دولتشاهی، باران کوثری، امیر جدیدی، مهرداد صدیقیان، سهراب پورناظری، نوید محمد زاده، ستاره پسیانی و ..حضور داشتند.

ماجرای ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان 

سحر دولتشاهی

به رغم آنکه در آغاز کلیپ تذکر داده شده بود این کلیپ تنها برای مراسم رونمایی آلبوم ساخته شده، ابتدا سایت‌های خبری و موسیقیایی نسبت به انتشار این آلبوم تأکید کردند و سپس در شبکه‌های اجتماعی، شاهد اشتراک گذاری‌اش بودیم و حتی از شبکه‌های ماهواره‌ای نیز پخش شد و به شهرت این آلبوم افزود.

این قطعه که روی شعری از سیمین بهبهانی ساخته و دیوید گارنر امریکایی آن را تنظیم کرده بود، به سرعت با نقدهایی همراه شد؛ نقدهایی که از سطح جامعه و نه لزوماً از سوی منتقدان بود، ولی نخستین جرقه‌ آن در مراسم رونمایی زده شد؛ در این مراسم کم‌سابقه برای رونمایی از یک آلبوم، محمد رحمانیان که برای ‌سخنرانی، روی صحنه دعوت شده بود، گفت: «از باران کوثری، سحر دولتشاهی و مهرداد صدیقیان تعجب می‌کنم. این‌همه اُور- اکت (بازی اغراق‌شده) را نمی‌فهمم. به خدا ما تئاتری‌ها هم مثل مردم معمولی موسیقی گوش می‌دهیم و احساساتی می‌شویم. این‌ همه سر تکان دادن‌ها و اداهای اضافه برای چیست؟»

در آن زمان البته همایون شجریان ساکت نماند و در گفتگویی با روزنامه شرق درباره این کلیپ گفت: «بسیار متعجب شدم وقتی فهمیدم کلیپ رونمایی همه‌ جا پخش شده است و شبکه‌های ماهواره‌ای آن را نشان می‌دهند. چون این کار به پیشنهاد طهمورث پورناظری تنها برای استفاده در مراسم رونمایی ساخته شد و من از پخش غیرمنتظره آن در شبکه‌های ماهواره‌ای کاملاً غافلگیر شدم. هر چند پخش این کلیپ به دیده شدن و فراگیرشدن این اثر مخصوصاً در نزد جوان‌ترها بسیار کمک کرد.

با وجود این تعدد نظرات، این واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد که در عصر امروز تصویر می‌تواند به فراگیر شدن اثر موسیقی کمک کند. ساخت کلیپ برای موسیقی اصیل، امری است که تا به حال به‌ندرت در داخل ایران اتفاق افتاده است و صد در صد حرکتی رو به کمال خواهد داشت. هرگونه بازتابی در مورد کلیپ و آهنگ چرا رفتی برای من و خالقان اثر قابل توجه است و بعضاً برخی از این انتقادات می‌توانند سازنده باشند. حتی نگاه طنز به یک اثر یا کاریکاتوری از یک چهره می‌تواند دوست‌داشتنی باشد؛ به شرط آنکه حرمت‌ها را نگه داریم و در کلام و قلممان دوستی‌ها را حفظ کنیم.»

این همکاری اما این بار برای سحر دولتشاهی و همایون شجریان بار سنگینی به همراه داشت. اینکه چرا این همه شایعه خیلی ناگهانی در فضای مجازی دست به دست می‌شود هنوز مشخص نیست و تا زمانی که یکی از دو طرف تائید یا تکذیب این خبر را اعلام نکند باید منتظر ادامه دار شدن این داستان باشیم، اما اینکه بعد از چند همکاری با یک تیم و شاید دیده شدن این گروه با همدیگر در مکان‌های مختلف این شایعات تند می‌شود جای سؤال دارد.

زندگینامه سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی

او متولد ۱۶ مهر سال ۱۳۵۸ در تهران است. لیسانس ادبیات نمایشی و مترجمی زبان فرانسه دارد. مادرش نائیب رئیس فدراسیون شنا و پدرش مهندس و در تور‌های دوچرخه سواری در ایران و خارج از کشور فعال است. خانواده سحر دولتشاهی ۵ نفره است و به جز خودش یک خواهر (نسیم دولتشاهی) و یک برادر (روزبه دولتشاهی) دارد. در مصاحبه‌ای گفته است که از کودکی به همراه خانواده بیننده حرفه‌ای تئاتر بوده است و کار هنری را نیز در زمانی که دانشجو بود با تئاتر‌های دانشجویی آغاز کرده است. تئاتر را به طور حرفه‌ای در سال ۷۹ آغاز کرده است.

همسر اول او رامبد جوان از هنرپیشگان و بازیگران سینما و تلویزیون بود. سحر دولتشاهی و رامبد جوان در تئاتر با هم آشنا شدند و در تاریخ بیست و هفتم اسفند ماه ۱۳۸۷ با هم ازدواج کردند. سحر دولتشاهی در جایی گفته است که ما دوستان مشترکی داشتیم و دورادور هم را می‌شناختیم.

بعد از ۵ سال شایعه طلاق رامبد جوان و سحر دولتشاهی در فضای مجازی پیچید، ابتدا کسی این حرف را باور نمیکرد، چون این زوج دوست داشتنی به نظر جدا نشدنی بودند. اما رفته رفته مشخص شد منبع شایعات موثق بوده است و طلاق گرفته اند. در سال ۱۳۹۳ در سکوت کامل خبری از هم جدا شدند و تا مدت‌ها در مورد طلاق شان صحبتی نکردند و مشخص بود که هیچکدام دوست ندارند حریم شخصی شان شکسته شود و ماجرای زندگی خود را در رسانه‌ها بازگو کنند. آن‌ها هرگز دلیلی برا جدایی شان مطرح نکردند، اما چندی بعد از این جدایی رامبد جوان با نگار جواهریان هنرپیشه دیگری ازدواج کرد.

بازی سحر دولتشاهی در سریال مسافران ساخته همسر سابقش رامبد جوان در سال ۱۳۸۸ با نقش ادم فضایی بسیار مورد پسند قرار گرفت و موجب شد خیلی زود به شهرت برسد.

سحر دولتشاهی در مصاحبه‌ای گفته بود: بازیگری از بچگی برایم جذاب بود، اما واقعیتش این است که من ادبیات نمایشی خوانده ام و هنوز هم بخشی از دغدغه ام نوشتن است. در دوران دانشجویی همان موقع که سر کلاس می‌نوشتم، از شاگردان خوب بودم یا وقتی ترجمه می‌کردم. خیلی غبطه می‌خورم اگر همچنان برای نوشتن وقت نگذارم. نوشتن همیشه پسِ ذهن من هست. نمی‌دانم باید زمانش برسد یا من زمانش را برسانم! هنوز هم فکر می‌کنم یکی از شغل‌های ایده آلم نویسندگی است.او در این سال‌ها موفق به ترجمه چند کتاب شده است.

سحر دولتشاهی

برای سحر دولتشاهی سال ۹۳ نقطه عطفی در کارنامه اش بود؛ او از یک طرف بعد از مدت‌ها ایفای نقش مکمل در فیلم‌های مختلف در سومین فیلم حسین فرحبخش یعنی “مستانه” نقش یک را ایفا کرد و از آن طرف با دو فیلم نسبتا خوب “شکاف” و “عصر یخبندان” به جشنواره سی و سوم آمد.

در این بین “عصر یخبندان” علاوه بر مورد توجه مخاطبان قرار گرفتن، تایید هیات داوران را نیز به دنبال داشت و سیمرغ بلورین بهترین بازیگری مکمل زن جشنواره را بخاطر ایفای نقش در “عصر یخبندان” به سحر دولتشاهی دادند.

او سال گذشته باز هم سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل زن را برای فیلم‌های «چهارراه استانبول» و «عرق سرد» گرفت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار