کد خبر : 5100 / /
/

کاندیداهای دوربین طلایی بخش«دو هفته کارگردانان» فستیوال «کن» ٢٠٢١ معرفی شدند و فیلم «جاده خاکی» ساخته پناه پناهی از ایران در بخش «دو هفته کارگردانان» جشنواره کن پذیرفته شد.

به گزارش ورایتی ، امروز سه شنبه ۸ ژوئن از فهرست کاندیداهای دوربین طلایی بخش «دو هفته کارگردانان» فستیوال «کن» رونمایی شد.

در این دوره از فستیوال فیلم «جاده خاکی» به نویسندگی و کارگردانی پناه پناهی از ایران در بخش مسابقه حضور دارد. در بخش فیلم های بلند این رویداد ۲۳ فیلم دیگر در کنار «جاده خاکی» برای کسب جایزه اصلی رقابت می کنند.

جاده خاکی

در کنفرانس خبری جشنواره در معرفی این فیلم گفته شد که فیلم به همان فضای سنت بصری و روایی سینمای ایران تعلق دارد اما خود را با استادی و نوآوری از آن فضا نیز آزاد می سازد. یک فیلم جاده ای خانوادگی که تراژدی جدایی را با طنز، ظرافت و وجد به سخره می گیرد.

تهیه کنندگی این فیلم را مستانه مهاجر بر عهده دارد و بازیگران اصلی آن «جاده خاکی» عبارتند از: حسن معجونی ، پانته‌آ پناهی ها ، رایان سرلک ، امین سیمیار و بهرام ارک.

ریاست بخش «دو هفته کارگردانان» را از سال ۲۰۱۹ به این طرف پائولو مورتی برعهده دارد. مورتی جانشین ادوارد وینتراپ شده است. امسال پنجاه و سومین دوره بخش «دو هفته کارگردانان» برگزار می شود. در این دوره از فردریک وایزمن مستندساز کهنه کار با اهدای جایزه «کالسکه طلایی» تجلیل می شود. دوره گذشته این جایزه را جان کارپنتر فیلمساز فیلم های وحشت دریافت کرده بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار