کد خبر : 5821 / /
/

میترا حجار متولد سال 1355 می باشد

میترا حجار متولد 15 بهمن 1355 در مشهداست.  میترا حجار فارغ التحصیل رشته کارگردانی سینما از کشور آمریکا می باشد. میترا حجار بازیگر زن ایرانی است. میترا حجار دبیرستان در رشته ریاضی و فیزیک درس خوانده است. میترا حجار یک خواهر بنام مریم و یک برادر بنام مجتبی دارد.

عکس جدید میترا حجار

میترا حجار

بیوگرافی میترا حجار

اجرا تا بازیگری

فعالیت خود را در سال 1375 وقتی 20 ساله بود با معرفی مرحوم مسعود رسام بعنوان مجری برنامه ده قسمتی گپی با هنرمندان در شبکه جام و جم شروع کرد.

سپس یکسال بعد با فیلم غریبانه سال 1376 وارد عرصه بازیگری شد.

میترا حجار

از سینما تا شهرت در تلویزیون

تا سال 1380 در 9 فیلم سینمایی حضور موفقی داشت اما بیشتر شهرت او با اولین کار تلویزیونی اش بنام پلیس جوان به کارگردانی سیروس مقدم در سال 80 شروع شد.

از ایران تا آمریکا

در سال 1383 برای تجربه اندوزی در فضای آکادمیک حرفه ای به فرانسه و سپس آمریکا مهاجرت کرد خودش می گوید برای پر کردن کمبودهای زندگی شخصی، چند سال ماندم و درس خواندم.

بازی در فیلم های آمریکایی

در سال 1383 در فیلم این ترانه عاشقانه نیست به کارگردانی رحمانی رضایی، استلینای آبی به کارگردانی گابریل اسکات و شکارچی به کارگردانی رفیع پیتز در خارج بازی کرد.

خبر بازی حجار در فیلمی آمریکایی در داخل کشور واکنش غیر رسمی مسولان وقت وزارت ارشاد را به همراه داشت و حتی شایعه هایی مبنی بر ممنوع‌ الکار شدن به گوش رسید.

دلیل این تصمیم به انتشار عکس های غیرمتعارف حجار باز می گشت اما این بازیگر  بعد از 7 سال به ایران باگشت و ادامه فعالیت داد.

همسر میترا حجار

میترا حجار

با اینکه شایعاتی از ازدواج خانم حجار با سینا حجازی خواننده پاپ منتشر شده اما این خبر صحت ندارد و میترا حجاز مجرد می باشد و پسری بنام علیرضا هم ندارد.

میترا حجار

عکاسی و نقاشی

به جر بازیگری به عکاسی علاقه دارد و گاهی نقاشی هم می کشد، او حضور فعالی در موسیقی دارد که می توان به دکمله گویی وی در اجراهای لوریس چکناواریان اشاره کرد.

سفیر محیط زیست

میترا حجار به عنوان سفیر محیط زیست بنیاد نیکوکاری کمک (کیش مهر کتایون) فعالیت میکند و او از فعالان و حامیان فوک های خزری در ایران است.

ترجمه کتاب

من یک کتاب در زمینه روانشناسی ترجمه کرده‌ ام موضوع این کتاب که به دست یکی از دوستان من در آمریکا نوشته شده است درباره تبهکاران و مجرمان است.

خوانندگی

حجار در چندین اجرای آهنگساز خوش نام ایرانی لوریس چکناواریان بعنوان دکلمه خوان با وی در کنسرت ها همکاری کرده است که بیشتر برای امور خیریه بوده است.

میترا حجار

آتش سوزی خانه

در چهارشنبه سوری سال 96 زمانی که خانه نبود به علت ورود یک بالن آرزو از طریق بالکن به خانه اش زندگی اش را به آتش کشید و ضرر مالی زیادی برای وی تحمیل شد.

گفتگو و مصاحبه با میترا حجار

سفر به آمریکا برای تحصیل

به گزارش پارس توریسم ،میترا حجار درابتدای این مصاحبه به این نکته اشاره کرده که از سالهای قبل به این نتیجه رسیده که اگر قرار است بازیگری را ادامه دهد در ادامه تجربه اندوزی هایش ،این بار باید درفضای آکادمیک چیزهای تازه ای باید یاد بگیرد .

وی درادامه گفته :وقتی پرس جو کردم دیدم کالجهای آمریکا بهترین جا برای تحصیل است .بنابراین رفتم وبرای پر کردن همان کمبودهای زندگی شخصی ،چند سال ماندم .هیچ وقت به کسی نگفتم به ایران باز نمی گردم .کما اینکه الان هم که اینجا هستم از آینده ام خبر ندارم . ممکن است هوس یاد گیری زبان اسپانیایی به سرم بزند و این بار راه بیافتم و بروم آمریکای لاتین .فرق ما با درختها همین است دیگرو…ریشه ای نداریم که ثابت وساکن نگه مان دارد .

تصمیمی نداشتم که بروم درهالیوود

میترا حجار در بخشهای دیگری از این مصاحبه گفته: من سه سال در فرانسه زندگی می کردم اما دائما به ایران رفت وآمد داشتم و ارتباطم با سینما قطع نبود. همان سالها در فیلمهای قاسم جعفری ، رفیع پیتز ، رحمان رضایی و…. بازی کردم اما در مدت سه سال ونیمی که در آمریکا بودم هیچ ارتباطی با سینمای ایران نداشتم . اصلا هم تصمیمی نداشتم که بروم هالیوود بازی کنم .جالب است آنجا اتفاقی امیر نادری را دیدم. اولین بار که همدیگررا دیدیم به من گفت امیدوارم که نیامده باشی آمریکا که شهره آغداشلو بشوی! ومن کلی خندیدم وگفتم واقعا برای بازیگری نیامده ام.

میترا حجار

میترا حجار

درهالیوود نسبت به همدیگرخیلی بی رحمند

میترا حجار درادامه گفته: به هر حال گاهی فکر می کنم دغدغه من با دغدغه خیلی از بازیگران خوب و بزرگ جهان فرق دارد(درباره همکاران درایران حرف نمی زنم چون نمی خواهم سوء تفاهمی ایجاد شود. در هالیوود بازیگران برای تصاحب یک نقش حاضرند همدیگر را ترور کنند و نسبت به همدیگر خیلی بی رحم اند. من هیچ وقت اینجور آدمی نبوده ام. وقتی می بینم یکی از همکارانم از نقشی که قرار است من بازی کنم خوشش آمده؛ بااشتیاق حاضرم از پروژه کناره گیری و میدان را برای او خالی کنم. من به قضا وقدر اعتقاد دارم وبا این اعتقاد بزرگ شده ام.

سطح فیلمها خیلی نزول پیدا کرده

میترا حجار در بخش دیگری از مصاحبه خود با ماهنامه فیلم گفته: چیزی که من در این مدت متوجه اش شده ام این است که سطح فیلمها نسبت به زمانی که من از این جا رفتم خیلی نزول پیدا کرده. شش هفت سال پیش نقشهای خیلی بهتری به من پیشنهاد می شد. اما در این یکی دوسال اخیر یک خروار فیلمنامه بد و نقشهای الکی خوانده ام.

سفیر محیط زیست

میترا حجار به عنوان سفیر محیط زیست بنیاد نیکوکاری کمک (کیش مهر کتایون) فعالیت میکند و او از فعالان و حامیان فوک های خزری در ایران است که برای کمک به شناساندن و حمایت از این حیوان دریایی تلاش فراوانی کرده است.

فیلمهای سینمایی :

۱۳۹۵ دعوتنامه

۱۳۹۵ یادم تو را فراموش

۱۳۹۵ نرگس مست

۱۳۹۴ این زن حقش را می‌خواهد

۱۳۹۳ ۳۶۰ درجه

۱۳۹۳ خداحافظی طولانی

۱۳۹۲ آتش‌بس ۲

۱۳۹۲ خط ویژه

۱۳۹۲ لاله

۱۳۹۱ دلتنگی‌های عاشقانه

۱۳۹۱ خاکستر و برف

۱۳۹۰ نارنجی پوش

۱۳۹۰ من همسرش هستم

۱۳۸۹ خاک و آتش

۱۳۸۷ آناهیتا

۲۰۱۰ شکارچی

۲۰۰۹ استلینای آبی

۱۳۸۴ این ترانه عاشقانه نیست

۱۳۸۴ زمستان است

۱۳۸۳ بازنده

۱۳۸۳ رازها

۱۳۸۱ جنایت

۱۳۸۱ صورتی

۱۳۸۱ فراری

۱۳۸۱ ملاقات با طوطی

۱۳۸۰ قارچ سمی

۱۳۸۰ مزاحم

۱۳۷۹ رخساره

۱۳۷۹ سگ کشی

۱۳۷۹ شب‌های تهران

۱۳۷۸ اعتراض

۱۳۷۸ متولد ماه مهر

۱۳۷۷ فریاد

۱۳۷۶ غریبانه

سریالهای تلویزیونی :

  از یادها رفته ( 1396) بهرام بهرامیان

سرزمین کهن – کمال تبریزی (۱۳۹۲)

گمشده – راما قویدل (۱۳۸۸)

تله‌فیلم «آسفالت»[۵] – رامبد جوان (۱۳۸۲)

باغ بلور[۵] (۱۳۸۲)

پلیس جوان – سیروس مقدم (۱۳۸۰) 

جوایر و افتخارات میترا حجار

 برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم متولد ماه مهر از هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم متولد ماه مهر از چهارمین دوره جشن خانه سینما (۱۳۷۹)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم سگ‌کشی از نوزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۹)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم صورتی از بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۱)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم نارنجی پوش از سی امین جشنواره فیلم فجر (۱۳۹۰)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم خداحافظی طولانی از سی و سومین جشنواره فیلم فجر (۱۳۹۳)

برنده بهترین بازیگر زن جشنواره فیلیپین برای فیلم دلتنگی‌های عاشقانه (۱۳۹۲)

برنده بهترین بازیگر زن جشنواره ایرانی سانفرانسیسکو برای فیلم یادم تو را فراموش (۱۳۹۶)

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.