کد خبر : 5943 / /
/

کلیپ جنجالی از حرکت جواد عزتی را می توانید در سایت خبر روز مشاهده فرمائید

جواد عزتی و همسرش مه لقا باقری از زوج های جوان دنیای هنر هستند که سالهاست زندگی مشترکشان را آغاز کرده اند. جواد عزتی پس از سال‌ها خاک خیابان خوردن، به بازیگری سرشناس در تئاتر ایران بدل شده بود. . جواد عزتی یک مرحله قبل از آنکه خاک صحنه خوردن روی صحنه تئاتر را تجربه کند، سال‌ها در خیابان‌های مختلف، تئاتر خیابانی کار کرده است. جواد عزتی  بازیگر و فازغ التحصیل تئاتر از دانشگاه سوره است. جواد عزتی در فیلم نگاهی به خورشید اثر مجید مجیدی نقش آفرینی کرده است.

در سریال زخم‌کاری که داستانی پر فراز و نشیب دارد و این روزها از شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود، شخصیت مالکی با بازی جواد عزتی یک انتخاب مهم و سخت دارد که در مسیر رسیدن به آن مدام به مشکل می‌خورد.

مشروب خوردن جواد عزتی

به همین دلیل در قسمت سوم این سریال، او بارها و بارها با آن فندک شیک و خاص‌اش، سیگارش را روشن و توجه بیننده را به دودش جلب می‌کند. اما این کار چه آسیب‌های روان‌شناسانه‌ای دارد؟

  قبح‌زدایی استعمال سیگار توسط سوپراستارها

استعمال سیگار دربسیاری از سریال‌های امروزی به خصوص درسینما و شبکه نمایش‌خانگی به کاری رایج تبدیل شده است. یکی از مهم ترین معایب استعمال ولع انگیز سیگار فراوان درچنین سریال‌هایی، رفع قبح و عادی‌سازی استعمال سیگار در بطن جامعه است به ویژه وقتی این سیگار کشیدن توسط بازیگران محبوب و به اصطلاح سوپراستار باشد، آثار منفی آن مضاعف می‌شود. همچنین تماشای این سکانس‌ها، می‌تواند باعث وسوسه نوجوانان و جوانان به انجام این کار شود و به قول امروزی‌ها، احساس انجام رفتاری باکلاس به آن‌ها دست بدهد.

جواد عزتی

 الگوپذیری که سهل الوصول‌ است

جوانان و نوجوانان با توجه به دوره سنی شان به شدت تحت تاثیر افراد مهم زندگی خود قرار دارند و از رفتارها و پوشش این افراد تقلید می‌کنند به ویژه اگر این شخصیت سینمایی از محبوبیت بالایی برخوردار باشد، الگوپذیری در رفتار و دیگر مسائل مضاعف می‌شود به طوری که نوجوان با ارزشمند دانستن ویژگی‌های شخصیت در فیلم سعی می‌کند که هرچه بیشتر خودش را به آن نزدیک‌تر کند. حال ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا رفتار سیگار کشیدن بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد؟ به نظر می‌رسد کودکان و نوجوانان در دسترس‌ترین و راحت‌ترین رفتار برای تقلید کردن و الگوپذیری را در سیگار کشیدن می‌بینند و نسبت به تقلید برخی از رفتارها مانند ماشین‌ها، خانه‌ها و لباس‌های لوکس، سیگار کشیدن را سهل الوصول‌تر می‌دانند  تا اگر در دنیای واقعی خودشان نمی‌توانند با شخصیت محبوب‌شان همزادپنداری کنند حداقل در سیگار کشیدن شبیه آن‌ها باشند!

 دود شدن فرایند حل‌مسئله با استعمال سیگار

«نمی‌دونم باید چه کار کنم؟ خیلی کلافم»، «دیگه عقلم به جایی نمی‌رسه» و...، بارها و بارها این جملات و مشابه آن ها را از شخصیت‌های فیلم‌ها شنیده‌ و معمولا انتظار چند پک سیگار را از هنرپیشه فیلم بعد از به زبان آوردن این دیالوگ‌ها  داشته ایم. پیام ضمنی این دیالوگ‌ها و رفتارهای پس از آن‌که ناشی از استیصال در حل مشکل است، ناخودآگاه این مطلب را به مخاطب به ویژه جوانان و نوجوانان منتقل می‌کند که گاهی به منظور رسیدن به آرامش ناشی از مشکلات و سختی‌های زندگی می‌توان به جای استفاده از راهبردهای حل مسئله به سیگار پناه برد یا در سکانس‌هایی که درگیری و تعارض بین شخصیت‌های داستان اتفاق می افتد، گاهی شاهد استعمال سیگار توسط شخصیت داستان به منظور رفع آلام ناشی از تعارض هستیم و بدین گونه مهارت‌های حل مسئله، گفت‌وگو و مذاکره همگی در زیر سایه دود سیاه سیگار محو می‌شوند.

 نوع نمایش سیگار

قبول داریم که استعمال سیگار جزئی از واقعیت‌های جامعه امروزی ماست و سینما و رسانه هم به منظور تعالی و رشد جامعه باید همراه با واقعیت‌ها گام بردارد، هرچند که این واقعیت‌ها تلخ و گزنده باشد. بارها فیلم‌هایی با موضوع اعتیاد ساخته شده که با وجود سیگار کشیدن شخصیت‌های داستان، به دلیل آسیب‌شناسی و نمایش سود و زیان استعمال مصرف، جزو آثار فاخری بوده‌ که بسیار به پیشگیری از اعتیاد کمک کرده‌اند. دغدغه فیلم‌سازان در این که بخواهند واقعیت‌های جامعه را نشان بدهند، کاملا به جاست و استعمال سیگار جزئی از این واقعیت‌هاست ولی پیشنهاد می‌شود در سریال‌هایی که ساخته می‌شود، به ابعاد آسیب و زیان این پدیده هم توجه شود. برای مثال کاراکتری را که همیشه بعد از خشم سیگار می‌کشد و بدین وسیله خود را آرام می‌کند، در برابر فردی قرار دهند که از مهارت‌های حل مسئله و مذاکره استفاده می‌کند تا خود مخاطب در این خصوص قضاوت   و راهبرد بهتر را کشف کند. ضمن این که شکل نشان دادن سیگار کشیدن هم مهم است؛ فندک شیک ، پک های عمیق و آهسته شدن صحنه، هر کدام می تواند در وسوسه کردن مخاطب موثر باشد.

ماجرای ازدواج و بیوگرافی جواد عزتی 

جواد عزتی

او کارش را با اجرای تئاتر های خیابانی شروع کرده است. خودش میگه  تقریبا هیچ بوستانی در تهران نیست که در آن تئاتر خیابانی اجرا نکرده باشم.اکثر کارهای او تم طنز و اجتماعی داشته اند.

جواد عزتی

جواد عزتی و همسرش مه لقا باقری رستورانی به نام ترنج را در میرداماد افتتاح کردند.

جواد عزتی و همسرش مه لقا باقری از زوج های جوان دنیای هنر هستند که سالهاست زندگی مشترکشان را آغاز کرده اند. این زوج هنری از بازیگران سینما ، تلویزیون و تئاتر هستند که ماجرای آشنایی و ازدواجشان هم به دنیای هنر ختم میشود.

جواد عزتی و مه لقا باقری سال 85 با هم آشنا شدند و ازدواج کردند و یکی از نکات قابل توجه و پرحاشیه در زندگی این زوج اختلاف سنی آنها با هم است.

جواد عزتی 

سریال هایی که تاکنون جواد عزتی بازی کرده است :لطفا دور نزنیم ، هیچ کس ، کمربندها را ببندیم ، باغ مظفر ، سه دونگ سه دونگ ، مرد هزارچهره ، چاردیواری ، دست بالای دست و قهوه تلخ و سریال دردسرهای عظیم. جواد عزتی همچنین در فیلم سینمایی طلا و مس نیز بازی کرده است.

او از سال 75 بصورت حرفه ایی وارد دنیای بازیگری شده است.او ابتدا در تئاتر فعالیتش را شروع و سپس در سال 79 اولین کار تلویزیونی اش را بازی کرده است. جواد عزتی از 15 سالگی بازی در تئاتر را شروع و بدون هیچ معطلی کار کرده است.

قهوه تلخ سریال خانوادگی طنزی به کارگردانی مهران مدیری و فیلمنامه نویسی امیر مهدی ژوله و خشایار الوند است که بصورت هفتگی از 23 شهریور 1389 در بسته بندی های سه قسمتی در شبکه نمایش خانگی توزیع می شد.

جواد عزتی

فیلم های جواد عزتی

جان دار (1397)

ما همه با هم هستیم (1397)

دو طبقه روی پلیوت (1396)

لاتاری (1396)

تنگه ابوغریب (1396)

هزارپا (1396)

آینه بغل (1396)

اکسیدان (1395)

خرگیوش (1395)

ماجرای نیمروز (1395)

هفت معکوس (1394)

پارادایس (1394)

زاپاس (1394)

در مدت معلوم (1393)

تگرگ و آفتاب (1393)

پشت درهای بسته(1393)

شیار 143 (1392)

فرشته ها با هم می آیند (1392)

کلاشینکف (1392)

جابه جا (1391)

همه چیز برای فروش (1391)

همبازی (1390)

همه چی آرومه (1389)

آفریقا (1389)

طلا و مس (1387)

تله فیلم آن آواز غمناک (1393)

1393     دردسرهای عظیم  

1392     دودکش  

1391     هفت سین 

1391     دست بالای دست 

1391     تله فیلم وقت بزرگ شدنه

1389-1390 سه دونگ، سه دونگ  

1389     تله فیلم میان ماندن و رفتن   

1389     تله فیلم بن بست یلدا 

1389     چاووش بهار       

1388-1389چاردیواری   

1387     سرزمین کهن  

1387     لطفاً دور نزنیم 

1387     مثل هیچ کس   

1386     آرزوهای شیرین      

1386     مرد هزارچهره   

1386     گنج مظفر  

1385     قرارگاه مسکونی

1385     باغ مظفر  

1383     من یک مستأجرم 

1381     قصه های شبانه

1395 بیمار استاندار

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.