کد خبر : 10108 / /
/

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مورد وام مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی توضیحاتی را ارائه کرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مورد وام مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی توضیحاتی را ارائه کرد. این مقام مسئول از طرح پیشنهاد افزایش وام مسکن روستای به ۲۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: سال ۱۴۱۰، جشن اتمام مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی برگزار می‌‌شود.

 

اکبر نیکزاد در مراسم امضای تفاهمنامه با صندوق کارآفرینی امید گفت: از سال ۸۴ تا امروز بنیاد مسکن سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را نوسازی کرده است.

وی با بیان اینکه سال ۸۴ فقط ۷ درصد واحدهای مسکن روستایی در برابر زلزله مقاوم بود، افزود: امروز بیش از ۵۰ درصد واحدهای مسکونی در روستاهای کشور مقاوم‌سازی شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده سال ۱۴۱۰ جشن مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی را برگزار می‌کنیم، یادآور شد: بر اساس برنامه ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و ۲۰۰ هزار واحد مسکن شهری را می‌سازد.

پیشنهاد وام مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی

نیکزاد با تاکید بر اینکه ساخت و سازهای مسکن با محوریت مردم انجام می‌شود، در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه قرار است وام مسکن روستایی چه میزان باشد، تصریح کرد: به دولت پیشنهاد داده‌ایم که وام مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

وی افزود: این پیشنهاد در جلسه آتی شورای عالی مسکن مطرح می‌شود که با توجه به علاقه رئیس‌جمهور به روستائیان با آن موافقت می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: سود وام ۲۰۰ میلیون تومانی ۵ درصد و دوره بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.

نیکزاد تاکید کرد: در صورت تصویب وام مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی، شاهد تسریع در روند نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاها می‌شویم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.