کد خبر : 10183 / /
/

یک کیلو برنج ایرانی از مرز ۵۰ هزار تومان عبور کرده است، با قیمت جدید مرغ خرید یک عدد مرغ حداقل ۴۵ هزار تومان هزینه دارد، با قیمت‌های جدید نان یک خانواده چهار نفره در طول هفته برای تامین نان خود به مبلغی بیش از ۴۵ هزار تومان نیاز دارد و با وجود همه این‌ها همچنان مبلغ یارانه برای هر ایرانی ۴۵۵۰۰ تومان است.

 

یارانه مهر ماه نیست شد!

طبق قرار قبلی یارانه نقدی نفری ۴۵ هزار تومانی شب گذشته واریز شده اما از نگاه مخاطبان آنقدر این مبلغ ناچیز است که به جیب مردم نرسیده، خرج می‌شود. یکی از مخاطبان این اتفاق را این طور روایت می‌کند: «چقدر این یارانه‌هاتون بی بررکته»

به گزارش تجارت‌نیوز، یک کیلو برنج ایرانی از مرز ۵۰ هزار تومان عبور کرده است، با قیمت جدید مرغ خرید یک عدد مرغ حداقل ۴۵ هزار تومان هزینه دارد، با قیمت‌های جدید نان یک خانواده چهار نفره در طول هفته برای تامین نان خود به مبلغی بیش از ۴۵ هزار تومان نیاز دارد و با وجود همه این‌ها همچنان مبلغ یارانه برای هر ایرانی ۴۵۵۰۰ تومان است.

طبق قرار قبلی یارانه نقدی نفری ۴۵ هزار تومانی شب گذشته واریز شده اما از نگاه مخاطبان آنقدر این مبلغ ناچیز است که به جیب مردم نرسیده، خرج می‌شود. یکی از مخاطبان این اتفاق را این طور روایت می‌کند: «چقدر این یارانه‌هاتون بی بررکته»

چند روز پیش مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور از واریز یکصد و بیست و هشتمین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار در ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۰ خبر داده و گفته بود: واریز این مرحله از یارانه نقدی، مانند سنوات گذشته به ازای هر نفر ۴۵۵ هزار ریال به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور به حساب سرپرستان محترم خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

هرچند این مبلغ هم واریز شده اما از نگاه خیلی از مخاطبان ارزش آن آنقدر ناچیز است که به جیب آنها نرسیده، خرج می‌شود. با توجه به تورم بیش از ۴۵ درصدی اقتصاد ایران، قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته و این سقوط قدرت خرید را در کاهش ارزش همین یارانه‌های نقدی می‌توان مشاهده کرد.

برخی از کامنت‌های مخاطبان را در زیر بخوانید:

«قدر هم این یارانه هاتون بی بررکته»

«من زیر پوششم پس چرا فقط شصت هزارتومن واریز شده فقط با ابرمون بازی میشه زیر پوشش اینم یارانه دادید اضافه ای درکار نبود»

«حرف نزنم بهتره؛ واقعا باعث تاسفه»

«یارانه همیچین میگید۴۵۵۰۰ انگار ۴۵میلیون میدین خجالتم خوب چیزیه…»

 

«سلام بخدا این یارانه به درد هیچ کس نمیخوره چرا حق ما که باید بیشتراز این حرفها باشه رو نمیدین، زندگی سختی داریم»

«خجالت داره واقعا با۴۵تومن چی میشه خرید خیلیاهستن همه چی دارن معیشتی هم میگیرن خودمن نه ازخودم خونه دارم ن ماشین نه مغازه نه ی تیکه ملک ن درآمد زیاد ولی معشیتی تعلق نگرفت بهمون واقعا عدالت کجاست اطرافم سراغ دارم ک همه چی دارن و معشتی هم میگیرن»

«سلام خدمت رئیس جمهور محترم تو رو خدا این مبلغ را بزارید جلوی آیینه تا دوبرابر بشه یا میخوایید ما خودمون پرداخت کنیم. من به شخصا خجالت میکشم بگم یارانه میدن یارانه ای که ۳۰تومنش الان دوساله داره واریز وام یک میلیونی میشه ۵تومنم گرو بانک با ۵دیگه برو مرغ فروشی ببینم یه پر بهت میدن واقعا زشته»

«سلام‌لطفا‌یارانه کارگران را زیاد کنید واقعا ۴۵ هزار تومان یک مرغ نمیشود.‌واقعا‌از‌گرانی‌خسته‌شدیم‌‌۳۵۰۰۰‌تومان‌که‌قسط‌بر‌میدار۱۵۰۰۰۰تومان‌چه‌میشود»

«۴۵ هزار ی کیلو میوه نمیشه حجالت بکش»

«بااین ۴۵۵۰۰فقط میشه پفک خرید.تا کی تحقیر میکنین ملت را؟»

«به اسم یارانه مردم روبدبخت کردن»

«من یه خانم ۴۰ سالم هیچ درامدی ندارم مستاجرم تو این مملکت به این همه تورم و گرونی من با ۴۵ هزارتومان کدوم دردمو درمون کنم»

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.