کد خبر : 10366 / /
/

این طرح شروع شده و از روز گذشته مرحله ثبت نام متقاضیان عملا آغاز شد.

طرح جهش مسکن برای مستأجران ایجاد شده است. طرح جهش مسکن از سوی دولت رئیسی مطرح شده است. ثبت نام طرح جهش مسکن از فردا آغاز می شود. طرح جهش مسکن شرایط مشخصی دارد که در ادامه ملاحظه می کنید. آخرین خبرها از طرح جهش مسکن را در خبر روز دنبال کنید.

از روز گذشته ثبت نام برای خرید مسکن ارزان‌قیمت در طرح جهش مسکن آغاز شد که برخی از متقاضیان برای ثبت نام با مشکلاتی مواجه شدند. آنها چه کنند؟

قرار است در طرح جهش مسکن دولت طی چهار سال چهار میلیون مسکن بسازد و به متقاضیان تحویل دهد. وعده‌ای که با اماواگرهای بسیاری همراه است.

با این حال این طرح شروع شده و از روز گذشته مرحله ثبت نام متقاضیان عملا آغاز شد. با این حال تعدادی از متقاضیان نتوانستند در سامانه اعلام شده ثبت نام کنند. آنها اکنون چه کنند؟

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است چنانچه افرادی با رعایت تمام این موارد موفق نشدند وارد سایت نام‌نویسی شوند و همچنان در این زمینه مشکل دارند در ساعات اداری با تلفن ۰۲۱۸۸۶۴۶۳۹۰ الی ۹۴ تماس بگیرند و مشکلات خود را با این شماره تماس در میان بگذارند تا راهنمایی‌های لازم انجام شود.

همچنین سامانه‌ای که برای ثبت‌نام طرح جهش مسکن معرفی شده، سامانه ثمن به آدرس http://saman.mrud.ir/ است. این سامانه در حال حاضر در دسترس متقاضیان است.

متقاضیان برای ثبت درخواست خرید مسکن خود روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک و درخواست خود را ثبت کنند.

برای اطلاع یافتن از مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام مسکن گزارش «مدارک ثبت نام مسکن» را بخوانید.

جزئیات دقیق ثبت‌نام در طرح جهش مسکن

ثبت‌نام مسکن در طرح جهش مسکن آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه دارد. متقاضیان باید درخواست خود را به صورت غیرحضوری ثبت کنند که اطلاعات آن در این گزارش وجود دارد.

 

ثبت‌نام مسکن در طرح جهش مسکن از امروز آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه دارد. متقاضیان باید درخواست خود را به صورت غیرحضوری ثبت کنند. در این گزارش لینک‌های مورد نیاز برای متقاضیان خانه در این طرح آورده شده است.

ظرح جهش مسکن| نحوه ثبت‌نام مسکن

ثبت‌نام در طرح جهش مسکن در مرحله اولیه به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و متقاضیان باید به صورت غیرحضوری درخواست خود را ثبت‌ کنند. این ثبت درخواست به سامانه‌ای که وزارت راه و شهرسازی به نام سامانه ثمن معرفی کرده انجام می‌شود.

اطلاعات ثبت‌نام در سامانه ثمن و لینک این سامانه در لینک «ثبت نام جهش مسکن آغاز شد» وجود دارد.

شرایط ثبت‌نام برای متقاضیان

در این طرح برای متقاضیان شروطی در نظر گرفته شده که دایره مشمولان تا حدودی محدود می‌کند یعنی همه‌ی افراد نمی‌توانند از طریق این طرح صاحبخانه شوند.

برای اطلاع از شرایط طرح روی لینک «جزئیات جدید برای متقاضیان مسکن» کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز

متقاضیانی که شرایط گفته شده در لینک قبل را داشته باشند باید مدارکی جهت بارگزاری روی سامانه ثمن آماده کنند. این مدارک شامل اطلاعات سرپرست و افراد تحت تکفل است.

برای دانستن مدارک مورد نیاز روی لینک «مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام مسکن» کلیک کنید.

وام و قسط مسکن

به هر متقاضی که در طرح جدید مسکن ثبت‌نام کند و اطلاعات آن تایید شود مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود. برای اطلاع اقساط و بازپرداخت این وام روی لینک «جزئیات کامل طرح جهش مسکن» کلیک کنید.

در لینک بالا همچنین اطلاعاتی درباره محل ساخت این واحدها وجود دارد.

 ثبت‌نام طرح جهش مسکن آغاز شده و متقاضیان برای ثبت‌نام مسکن باید به سامانه ثمن وزارت راه به آدرس «https://tem.mrud.ir/» مراجعه کنند.

متقاضیان پس از ورود به سامانه روی گزینه «نهضت ثبت‌نام مسکن ملی» کلیک و درخواست خود را ثبت کنند. اطلاعیه دوم برای متقاضیان ثبت‌نام مسکن در طرح جدید دولت منتشر و جزئیات آن مشخص شده است.

متقاضیان برای ثبت‌نام نیاز هست که شرایط ثبت‌نام مسکن را بدانند که شروط آن به این شرح است:

شرط اول

متقاضیان باید فرم «ج» داشته باشند، سبز بودن این فرم به این معنی است که:

۱- متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از ۸۴/۱/۱ باشد.

۲- از تاریخ ۱۳۵۷/۲۲/۱۱ از هیچ‌یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

شرط دوم

متقاضی متأهل یا سرپرست خانوار باشد.

زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن.

زن متأهل می توانند با ارائه تعهد نامه محضری از طرف همسر، مبنی بر پذیرش شرایط واگذای به همسر و به شرط تکمیل اطلاعات فرم ج به نام متقاضی و همسرشان با احراز سایر شرایط قانونی مندرج در شیوه نامه مزبور از مزایا و امکانات این برنامه برخوردار شوند.

چند گروه از افراد بدون شرط تاهل و بدون شرط سرپرست خانوار بودن می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند که شامل:

نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور

معلولین جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست (۲۰) سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور.

شرط سوم

دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر موردتقاضا

سابقه سکونت برای مهاجرین از کلان‌شهرها به سایر شهرهای کشور به یک سال کاهش می‌یابد.

در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل ۵ سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است.

شرط چهارم

عدم دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از ابتدای سال ۱۳۸۴ تا کنون.

شرط پنجم

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و …).

شرط ششم

توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی بر اساس قیمت تمام‌ شده طی مراحل ساخت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.