کد خبر : 10745 / /
/

قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و سکه امروز| آخرین قیمت طلا و سکه| قیمت کنونی طلا و سکه

قیمت سکه در معاملات نقدی روز دوشنبه از مرز ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عبور کرد اما روز گذشته سرنوشت سکه جور دیگری رقم خورد. این فلز گران بها داخلی در چهارمین روز این هفته با افت قیمت اونس طلا وارد فاز نزولی شد.‌

قیمت طلا و سکه افزایش یافت.  قیمت طلا و سکه روند افزایشی گرفته اند. قیمت طلا و سکه  امروز نسبت به روز پیش با افزایش مواجه شدند. قیمت طلا و سکه تحت تأثیر اخبار سیاسی قرار دارد. آخرین قیمت طلا و سکه را در « خبر روز» دنبال کنید. 

صعود قیمت طلا و سکه

 قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت.

قیمت سکه در معاملات نقدی روز دوشنبه از مرز ۱۲  میلیون  و ۵۰۰ هزار تومان عبور کرد اما روز گذشته سرنوشت سکه جور دیگری رقم خورد.  این فلز گران بها  داخلی در چهارمین روز این هفته  با افت قیمت اونس طلا  وارد فاز نزولی شد.‌

قیمت اونس طلا دیروز از مرز مهم  ۱۸۰۰ دلار نیز عقب نشینی کرد و آن را از دست داد و متعاقبا سکه در ایران نیز نزولی شد. این کاهش قیمت  در حالی اتفاق افتاد که قیمت دلار  روز گذشته در بازار ارز تهران بر مدار صعود قرار گرفته بود. قیمت دلار دیروز از مرز ۲۸ هرار و ۵۰۰ تومان عبور کرد و در آخرین ساعات معاملات۲۸ هزار و ۶۲۰ تومان بود.

در واقع قیمت سکه روز گذشته نزولی شد اما معامله گران دلار  به کمک سکه رفتند تا اثرات پارازیت کاهشی قیمت طلا را به حداقل برسانند و  و از ریزش‌ بیشتر  آن جلوگیری کنند.

 در معاملات پشت خطی شب گذشته چه اتفاقی افتاد ؟ معامله گران قیمت سکه را چگونه پیش بینی کرده اند؟

قیمت طلا و سکه| صعود سکه در معاملات پشت خطی

در معاملات پشت خطی شب  گذشته قیمت سکه بر روی 12 میلیون و 535 هزار تومان  قرار گرفت که نسبت به دوشنبه شب گذشته 75 هزار تومان بالاتر تر بود.  قیمت سکه در معاملات پشت خطی دوشنبه شب بر روی 12 میلیون و 460 هزار تومان قرار داشت.

سیگنال سیاسی به بازار سکه

اما سفر گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران چه تاثیری بر بازارها خواهد داشت؟ برخی معامله گران معتقدند اگر در جریان این سفر توافقی حاصل شود، بازار زودهنگام به استقبال نتایج مثبت از مذاکرات هسته ای 8 آذر خواهد رفت. در این شرایط قیمت دلار افت خواهد کرد و به دنبال آن، سکه نیز در مسیر نزولی قرار خواهد گرفت

هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۲۹۰۰ تومان افزایش، ۱,۲۴۷,۶۰۰ تومان نرخ گذاری شد.هر مثقال طلا 18 عیار با افزایش ۰.۹۹ درصدی نسبت به روز قبل ، ۵,۴۰۳,۰۰۰ تومان معامله شد.هر اونس طلا با افزایش ۰.۴۱ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱,۷۹۳ معامله شد.

سکه امامی با افزایش ۱.۱ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۲,۶۲۵,۰۰۰ تومان معامله شد. نیم سکه در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۷۰۰۰۰ تومان افزایش، ۶,۴۷۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد. ربع سکه با افزایش ۰.۸ درصدی نسبت به روز قبل ، ۳,۷۳۰,۰۰۰ تومان معامله شد.هر سکه گرمی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۰۰۰۰ تومان افزایش، ۲,۳۱۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد. 

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۱,۲۳۴,۷۰۰ (یک میلیون و دویست و سی و چهار هزار و هفتصد ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ مصادف با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۱.۰۳ درصدی به ۱,۲۴۷,۶۰۰ (یک میلیون و دویست و چهل و هفت هزار و ششصد ) تومان رسید.

امروز هر مثقال طلا 18 عیار برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که هر مثقال طلا 18 عیار که روز قبل تا ۵,۳۴۹,۰۰۰ (پنج میلیون و سیصد و چهل و نه هزار) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ مصادف با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۰.۹۹ درصدی به ۵,۴۰۳,۰۰۰ (پنج میلیون و چهارصد و سه هزار) تومان رسید.

امروز هر اونس طلا برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۷۸۵ (یک هزار و هفتصد و هشتاد و پنج ) رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ مصادف با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۰.۴۱ درصدی به ۱,۷۹۳ (یک هزار و هفتصد و نود و سه ) رسید.

تداوم افت طلای جهانی برای روز چهارم

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا و نقره در معاملات روز سه‌شنبه در آمریکا دوباره به شدت کاهش یافت. با توجه به افت قیمت‌ها در روز دوشنبه دیروز موج فروش به شدت افزایش یافت.دیروز طلای دسامبر(دی) با افت 21 دلار و 90 سنت به 1784 دلار و 40 سنت رسید و نقره در دسامبر با افت 0.902 دلار به 23.395 دلار در هر اونس رسید.

به طور کلی شاخص دلار آمریکا قوی تر بود،  قیمت نفت خام کاهش یافته و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده افزایش یافته است.

به همین ترتیب معاملات آتی طلا در روز سه شنبه برای چهارمین معاملات متوالی کاهش یافت.

نوسان بیت‌کوین

در روزی که گذشت بیت کوین با نوسان رو به رو شد. این ارز دیجیتالی بیش از ۳ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. به نظر می رسد معامله گران این بازار تا حدی به دنبال آرامش هستند.

پس از افت قیمت در نیمه نخست هفته پیش، بیت کوین در روزهای آخر هفته روند صعودی خود را آغاز کرد و روزهای شنبه و یکشنبه به ابرکانال ۶۰هزار دلار بازگشت، اگرچه این صعود هیجان انگیز ادامه نیافت و پس از آن مسیری کاهشی را در پیش گرفت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.