کد خبر : 10841 / /
/

بیشترین افزایش قیمت از آن «ساینا» بود. «کوییک معمولی» و «شاهین» هم روز کم‌نوسانی را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کردند.

 

محصولات گروه سایپا که به واسطه قیمت‌هایشان جز خودروهای پرطرفدار بازار به حساب می‌آیند با افزایش یک تا چهار میلیون تومانی رو به رو شدند.

بیشترین افزایش قیمت از آن «ساینا» بود. «کوییک معمولی» و «شاهین» هم روز کم‌نوسانی را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کردند.

فعالان بازار خودروها دو دلیل را برای افزایش قیمتی که امروز مهمان بازار خودروها شد، اعلام می کنند. برخی از آنها به نوسان رو به رشد نرخ دلار اشاره دارند که همواره بازار خودروها را تحت تاثیر قرار داده و برخی دیگر از آنها کمبود خودروی صفر در بازار را دلیل تمایل بازار به افزایش قیمت می‌دانند.

آنها اشاره می‌کنند که خودروهای صفری که متقاضیان تحویل داده می‌شود، خودروهای ثبت‌نامی است که در رهن شرکت‌های خودروسازی است و امکان معامله آنها در بازار وجود ندارد و به این ترتیب بازار با کمبود خودروی صفر قابل معامله روبه‌روست.

این دو دلیل کافی بود تا بازار خودروها سومین روز هفته را با افزایش میلیونی قیمت پشت سر بگذارد.

 محصولات سایپا در بازار چه وضعیتی دارد؟

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که کوییک معمولی از سوی فعالان بازار خودروها ۱۷۲ میلیون تومان قیمت داده شد و این نرخ نسبت به روز گذشته تغییر نداشت. کوییک R در دومین روز هفته با یک میلیون تومان افزایش قیمت به ۱۷۶ میلیون تومان برسد.

همچنین امروز تیبا صندوقدار با افزایش یک میلیون تومانی قیمت ۱۵۱ میلیون تومان دست به دست شد و تیبا ۲ معمولی هم رشد سه میلیون تومانی قیمت را ثبت کرد و ۱۶۵ میلیون تومان قیمت خورد.

امروز ساینا رکورددار افزایش قیمت خودرو در جمع سایپایی‌ها بود. به گفته فعالان بازار خودرو، قیمت ساینا در معاملات امروز چهار میلیون تومان افزایش یافت و ۱۶۵ میلیون تومانی شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.