کد خبر : 10978 / /
/

اینترنت در یک ماه اخیر دچار اختلالات بسیاری بوده اما این اختلالات برطرف نشده و طی چند روز گذشته شدیدتر شده است.

 

اینترنت در یک ماه اخیر دچار اختلالات بسیاری بوده است اما این اختلالات برطرف نشده و طی چند روز گذشته شدیدتر شده است. حتی برخی از کاربران می‌گویند طی چند روز گذشته اینترنت نداشته یا برای  چند ساعت کاملا قطع شده است.

اینترنت در یک ماه اخیر دچار اختلالات بسیاری بوده اما این اختلالات برطرف نشده و طی چند روز گذشته شدیدتر شده است. حتی برخی از کاربران می‌گویند طی چند روز گذشته اینترنت نداشته‌اند یا برای ساعاتی کاملا قطع شده است.

اختلالات و کندی اینترنت کشور در حالی  ادامه دارد که گروهی از مسئولان و مدیران علت آن را به‌خاطر عدم افزایش پهنای باند بین‌الملل می‌دانند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ماه گذشته علت کندی اینترنت را عدم توسعه زیرساخت‌های اینترنت در چند سال گذشته دانسته است.

او اعلام کرد: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مسئله‌ای است که در هشت سال و حداقل در چهار سال اخیر کاری صورت نگرفته است، طبیعی است که حل آن نیاز به زمان دارد و یکی دو هفته‌ای ممکن نیست و همکاران ما در زیرساخت روی افزایش کیفیت در بخش هسته شبکه در حال کار هستند و در بحث ترافیک بین‌الملل نیز با توجه به نیاز مردم در حال انجام اقداماتی هستیم.

پیش از این نیز وزیر ارتباطات گفته بود که دلیل کندی اینترنت را وجود تحریم‌ها بیان و اعلام کرده است که این تحریم‌ها به اپراتورها اجازه نداده تجهیزات خود را سریع‌تر وارد کنند و پهنای باند شبکه خود را توسعه دهند.

با وجود این چندی پیش رئیس هیات مدیره شرکت شاتل در این باره گفته بود که از دو ‌ماه پیش و زمان شروع فعالیت وزیر ارتباطات جدید تا امروز پهنای باند اینترنت کشور افزایش نداشته است. همچنین مجوز این افزایش ظرفیت پهنای باند، باید از سمت شورای عالی فضای مجازی صادر شود و چنین اتفاقی تا امروز رخ نداده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.