کد خبر : 11066 / /
/

ک میلیون و ۶۵۰ هزار تن تولید داشته‌ایم و آمار کارخانجات نشان می دهد که تولید شکر پاییزه ۵۲ درصد و در کل ۲۲ درصد افزایش تولید داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ارز یارانه‌ای واردات گندم به واسطه ملاحظات حاکمیتی که دارد حتی مطالعه‌ای برای حذف آن صورت نگرفته است و قیمت آرد و نان به‌طور قطع تغییری نخواهد داشت.

یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران امروز در نشست خبری اظهار کرد: چهار میلیون و ۵۳۴ تن گندم در کشور تولید شد و برای تامین کسری مورد نیاز واردات انجام و کسری مورد نیاز از این محل تامین شد به طوری که اکنون می‌توان گفت که نگرانی برای تامین این محصول در کشور وجود ندارد.

وی درباره وضعیت تامین شکر افزود: یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن تولید داشته‌ایم و آمار کارخانجات نشان می دهد که تولید شکر پاییزه ۵۲ درصد و در کل ۲۲ درصد افزایش تولید داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: امیدواریم تا خرداد سال آینده مشکلی برای تامین محصول شکر در کشور نداشته باشیم.

دولت گندم صنف و صنعت را تأمین نمی کند

این مقام مسئول اظهار داشت: بخش عمده‌ای از گندم مورد نیاز صنف و صنعت را دیگر دولت و شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین نخواهد کرد، بر این اساس دیگر فعالان این بخش خود باید نسبت به عقد قرارداد با کشاورزان اقدام کنند و به صورت توافقی آن را خریداری کنند که این امر می تواند منجر به کاهش بار دولت در خرید تضمینی گندم می شود.

یارانه نان برداشته نخواهد شد

وی در ارتباط با امکان حذف یارانه آرد خبازی و نان گفت: یارانه و ارز واردات گندم به واسطه ملاحظات حاکمیتی که دارد حتی مطالعه ای برای حذف آن صورت نگرفته است و قیمت آرد و نان به طور قطع تغییری نخواهد داشت.

وی در پاسخ به ادعای کارخانجات صنایع غذایی مبنی بر کمبود روغن پالم گفت: ۳۴۰ هزار تن روغن پالم به کشور آمده است در حالی که کل واردات روغن خام ۴۰۰ هزار تن است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.