کد خبر : 11097 / /
/

امروز دلار در بازار آزاد برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است

 قیمت دلار در بازار آزاد با کاهش ۰.۱۴ درصدی نسبت به روز قبل ، به ۲۸,۰۶۰ تومان رسید. قیمت دلار در صرافی ملی در بازار ۱۰ روز پیش نسبت به ۱۲ روز پیش، با ۱۰۲ تومان کاهش، ۲۶,۳۲۰ تومان نرخ گذاری شد. قیمت دلار در بازار متشکل با افزایش ۰.۰۱ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۷,۳۵۷ تومان شد. قیمت دلار در سامانه سنا با افزایش ۰.۳۶ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۷,۵۷۹ تومان شد. قیمت دلار کانادا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۴۴ تومان کاهش، ۲۲,۵۳۴ تومان نرخ گذاری شد.

خبر تأثیر گذار بر قیمت دلار

، روز دوشنبه، قیمت دلار وارد کانال ۲۸ هزار تومانی شد. دلار آخرین بار در ۱۲ مهرماه در کانال ۲۸ هزار تومانی نوسان کرده بود. به باور شماری از فعالان، اظهارات جدید برخی مقامات ایرانی و آمریکایی زمینه‌ساز افزایش خریدها در بازار ارز شد. نتیجه بالا رفتن تقاضا در بازار رشد ۲۲۰ تومانی دلار و رسیدن به قیمت ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان بود. سکه امامی نیز در واکنش به افزایش قیمت دلار، توانست به بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نفوذ کند.

ساعت ۳ بعدازظهر دیروز، فلز گران‌بهای داخلی ۱۲ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان قیمت خورد که ۶۰ هزار تومان بیشتر از روز یکشنبه بود. افزایش قیمت سکه در شرایطی رقم خورد که بهای اونس طلا در بازارهای جهانی تا ساعت ۳ بعدازظهر، افزایش خاصی را به ثبت نرسانده بود و پشت خط هزار و ۸۲۰ دلار نوسان می‌کرد. با توجه به ثبات نسبی اونس طلا می‌توان گفت که محرک اصلی سکه‌بازان در روز دوشنبه، رشد قیمت دلار بوده است. هر اونس طلای جهانی تا ساعت ۲۰ دیروز به‌وقت تهران به ۱۸۲۳دلار رسید.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شده است، آمریکا بر ‌خلاف ایران آماده مذاکره درباره توافق هسته‌ای است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان مدعی شد: آمریکا آماده بازگشت به مذاکرات درباره برجام است، اما تهران هنوز اراده‌ای برای انجام این کار از خود نشان نداده است. وی گفت: اعلام کرده‌ایم که اگر ایران آماده بازگشت به اجرای توافق باشد، به توافق برمی‌گردیم.

این اظهارات مشاور امنیت کاخ سفید موجب شد انتظار معامله‌گران ارزی نسبت به آینده مذاکرات تحت تاثیر قرار بگیرد. از نگاه آنها، صحبت آمریکایی‌ها ممکن است به این معنا باشد که قصد ایران برای مذاکرات را جدی نگرفته‌اند و منتظر سیگنال آشکارتری هستند. عده‌ای نیز عنوان می‌کردند چنین اظهاراتی می‌تواند نشان‌دهنده آن باشد که آمریکا به دنبال مذاکره نیست، ولی تمایل دارد که مسوولیت این موضوع را نیز نپذیرد. در کنار این، روز دوشنبه اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در بازار جدی گرفته شد. سعید خطیب‌زاده از آمریکا خواست «تضمین بدهد که هیچ دولتی در ایالات‌متحده مجددا جهان و حقوق بین‌الملل را به سخره نخواهد گرفت و این شرایط را تکرار نخواهد کرد».

گفته می‌شود که در دور قبلی مذاکرات، ‌آمریکا این درخواست را نپذیرفته بود. به‌طور کلی اظهارنظرهای روزهای اخیر شرایط مذاکرات و احتمال به سرانجام رسیدن آن و لغو تحریم‌ها را در ذهن برخی معامله‌گران غیرقابل تصور کرده است. با این حال، به‌طور طبیعی قبل از شروع هر مذاکراتی، دو طرف به فکر گرفتن بیشترین امتیاز هستند. همین موضوع موجب شده است که برخی از معامله‌گران همچنان تمایل زیادی برای حضور در بازار نداشته باشند. آنها تماشاچی وقایع معاملاتی هستند و تصمیم قطعی برای خرید یا فروش ارز ندارند.

عده‌ای از معامله‌گران نیز سعی می‌کنند بر اساس جوسازی پیرامون اخبار نوسان‌گیری کنند. به عنوان مثال، آنها در روزهای گذشته پیرامون نامه ۱۷ نماینده جمهوری‌خواه فضای هیجانی ایجاد کردند. گفته می‌شود که ۱۷ نماینده جمهوری‌خواه خواستار توقف مذاکرات هسته‌ای با ایران شده بودند. با این حال، در بازار ارز به گونه‌ای خبر را منتشر کردند که گویا جمهوری‌خواهان به‌طور کلی خواستار این اقدام شده‌اند.(دنیای اقتصاد)

قیمت دلار در بازار آزاد

امروز دلار در بازار آزاد برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در بازار آزاد که روز قبل تا ۲۸,۱۰۰ (بیست و هشت هزار و یکصد ) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ مصادف با ۰۹ نوامبر ۲۰۲۱ - با کاهش ۰.۱۴ درصدی به ۲۸,۰۶۰ (بیست و هشت هزار و شصت ) تومان رسید.

قیمت دلار در صرافی ملی

۱۰ روز پیش دلار در صرافی ملی برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در صرافی ملی که ۱۲ روز پیش تا ۲۶,۴۲۲ (بیست و شش هزار و چهارصد و بیست و دو ) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ مصادف با ۰۹ نوامبر ۲۰۲۱ - با کاهش ۰.۳۸ درصدی به ۲۶,۳۲۰ (بیست و شش هزار و سیصد و بیست ) تومان رسید.

قیمت دلار در بازار متشکل

امروز دلار در بازار متشکل مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در بازار متشکل که روز قبل تا ۲۷,۳۵۳ (بیست و هفت هزار و سیصد و پنجاه و سه ) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ مصادف با ۰۹ نوامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۰.۰۱ درصدی به ۲۷,۳۵۷ (بیست و هفت هزار و سیصد و پنجاه و هفت ) تومان رسید.

قیمت دلار در سامانه سنا

امروز دلار در سامانه سنا مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در سامانه سنا که روز قبل تا ۲۷,۴۷۸ (بیست و هفت هزار و چهارصد و هفتاد و هشت ) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ مصادف با ۰۹ نوامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۰.۳۶ درصدی به ۲۷,۵۷۹ (بیست و هفت هزار و پانصد و هفتاد و نه ) تومان رسید.

 

بازار ارز امروز سه شنبه 18 آبان 1400 باتوجه به پیش بینی قیمت دلار از مسیر کانال هرات ، قیمت درهم و دلار فردایی با افزایش روبه‌رو می شود.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر درهم و کانال هرات

به گزارش اقتصادنیوز ، روز گذشته قیمت دلار وارد کانال 28 هزار تومان شد و  در آخرین ساعات معاملات بازار ارز با 28 هزار و 100 تومان بسته شد.به باور شماری از فعالان، اظهارات جدید برخی مقامات ایرانی و آمریکایی زمینه‌ساز افزایش خریدها در بازار ارز شد. نتیجه بالا رفتن تقاضا در بازار رشد ۲۲۰ تومانی دلار و رسیدن به قیمت ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان بود. 

قیمت دلار

پیش بینی  قیمت دلار از کانال هرات

در معاملات پشت خطی  شب گذشته قیمت دلار  بر روی27  هزار و 950 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت یکشنبه شب 30 تومان بالاتر بود. یکشنبه شب در معاملات پشت خطی  قیمت دلار  بر روی 27 هزار و 920 تومان قرار داشت.  

بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال افزایش قیمت دلار  رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز سه شنبه 18 آبان 1400 روند صعود را دنبال می کند.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم 

قیمت درهم  در انتهای  معاملات نقدی روز یکشنبه با 7 هزار و 660 تومان بسته شد.  قیمت درهم  پشت خطی دیشب نسبت به 7 هزار و 645 تومان معامله شد

قیمت طلایی درهم در یکشنبه شب  بر روی 7هزار و 580 تومان قرار گرفت. اما شب گذشته قیمت طلایی درهم نسبت به این قیمت 90 تومان بالا رفت و بر روی 7هزار و 670 تومان قرار گرفت.البته این قیمت نسبت به معاملات نقدی درهم در  روز دوشنبه نیز 10 تومان بالاتربود. بنابراین از کانال قیمت دلار از مسیر قیمت درهم  سیگنال افزایش قیمت دلار مخابره می شود. 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی شب  گذشته  بر روی 28 هزارو 60 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی روز یکشنبه 10 تومان بالاتر بود . این بدین معناست که معامله گران  فردایی بازار ارز امروز  دوشنبه 17 آبان 1400 را افزایشی پیش بینی کرده اند.

نگاه بازار ارز به برجام

شب گذشته در  کانال های تلگرامی قیمت دلار باز هم  اخبار برجام برجسته بود. گاردین گزارش داد: علی باقری کنی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران قرار است در جریان سفرش به پایتخت چند کشور اروپایی، روز پنجشنبه با مقامات وزارت امور خارجه انگلیس در لندن دیدار کند.

جزئیات این برنامه هنوز منتشر نشده است. اما پتریک وینتور سردبیر روزنامه گاردین خبر داد که معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران یازدهم نوامبر با دیپلمات‌های ارشد وزارت خارجه انگلیس ملاقات خواهد کرد.

همچنین منابع دیپلماتیک می گویند مذاکره کننده ارشد ایران روز سه شنبه با مقام های فرانسوی برای بررسی پرونده هسته ای دیدار می کند.

ابراز نگرانی بلینکن نسبت به فعالیت‌های ایران

وزیر خارجه آمریکا در کفنرانس خبری مشترک با وزیر خارجه مصر در وزارت خارجه آمریکا پیش از برگزاری گفت‌وگوهای راهبردی آمریکا و مصر گفت که این دو کشور نگرانی‌هایی درخصوص فعالیت‌های ایران دارند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.