کد خبر : 11321 / /
/

براساس اعلام مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور نرخ کرایه تاکسی مجدد افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد همزمان با افزایش هزینه نرخی کرایه تاکسی، نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی هم گران می‌شود.

 

براساس اعلام اتحادیه تاکسیرانی کشور نرخ کرایه تاکسی در برخی شهرها به دلیل تورم افزایش می‌یابد، آیا با افزایش قیمت تاکسی‌های شهری، قیمت کرایه اسنپ و تپسی نیز افزایش می‌یابد؟

براساس اعلام مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور نرخ کرایه تاکسی مجدد افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد همزمان با افزایش هزینه نرخی کرایه تاکسی، نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی هم گران می‌شود.

بر این اساس افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی به دلیل تورم بیش از حد در قیمت‌های کالای خودرو و شرایط اقتصادی کشور است. چرا که برای رانندگان این قشر دریافت کرایه‌های با نرخ پایین به صرفه نیست.

معمولا با افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی‌های شهری، هزینه سفر تاکسی‌های اینترنتی نیز افزایش می‌یابد. اما افزایش قیمت‌های کرایه اسنپ و تپسی در چند وقت اخیر، حاشیه‌های فراوانی برای این دو شرکت به دنبال داشت.

این در حالی است که نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی طی چند ماه گذشته چندین بار با افزایش قیمت عجیبی رو به رو بود که باعث نارضایتی بسیاری از کاربران و رانندگان شده است. با وجود این آیا کرایه‌های این دو تاکسی‌های اینترنتی دوباره افزایش خواهد داشت؟

اسنپ و تپسی جریمه خود را پرداخت کردند

چندی پیش قیمت‌ کرایه‌های اسنپ و تپسی با اختلال در سیستم بنزین کشور، به طرز عجیبی افزایش یافت که به همین علت ستاد تنظیم بازار این دو تاکسی اینترنتی را ۱٫۳ میلیارد جریمه کرد.

براساس گزارش‌های به دست آمده افزایش قیمت کرایه‌های این دو تاکسی اینترنتی در برخی از شهر‌های کشور و بیشتر در تهران مشهود بوده است، چرا که بیشترین اعتراض نسبت به افزایش قیمت‌های اسنپ و تپسی توسط کاربران تهرانی ثبت شد.

ستاد تنظیم بازار تاکسی‌های اینترنتی را موظف کرد که هزینه‌های اضافی ناشی از افزایش قیمت شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی اسنپ و تپسی، به مسافران بازگردانند.

پس ازمدتی شرکت‌های اسنپ و تپسی اعلام کردند که کرایه اضافه‌ای که همزمان با روزهای اختلال در سامانه سوخت از ۶۰۸ هزار نفر دریافت کرده بودند به حساب مسافران خود بازگرداندند.

آخرین اخبار و گزارش‌ها در حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز دنبال کنید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.