کد خبر : 1746 / /
/

قیمت خودرو|جدیدترین قیمت خودرو| اخبار بازار خودرو| اخبار قیمت خودرو

قیمت خودرو های داخلی در جدول زیر بر اساس نرخ اعلام شده در بازار آزاد خودرو تعیین شده است.

قیمت خودرو  از هفته گذشته افزایش داشته است. قیمت خودرو  بعد از خبر منع واردات خودرو به شدت بالا رفت. قیمت خودرو  پژو بخصوص بشدت افزایش یافت. قیمت خودرو را در این خبر ملاحظه می کنید. آخرین قیمت خودرو در بازار را در « خبر روز» دنبال کنید.

قیمت روز خودرو های داخلی و وارداتی موجود در بازار خودرو به تاریخ شنبه ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ را مشاهده می کنید.

جدول قیمت خودرو ایرانی

قیمت خودرو های داخلی در جدول زیر بر اساس نرخ اعلام شده در بازار آزاد خودرو تعیین شده است.

در این بررسی می خواهیم به صورت روزانه قیمت خودرو های داخلی و وارداتی موجود در بازار را مرور کنیم.

خودرو های سایپا در کنار محصولات ایران خودرو از جمله پرفروش ترین انواع خودروهای داخلی در بازار ایران هستند.

همانند بسیاری از کالاها اعم از ضروری و غیرضروری قیمت خودرو در بازار ایران لحظه ای و یا دست کم روزانه تغییر می شود.

یکی از مهمترین عامل های موثر بر قیمت خودروهای سایپا مانند پراید، عرضه متناسب با تقاضا است.

قیمت امروز خودرو های ایرانی

در ادامه آخرین لیست قیمت روز خودرو های داخلی موجود در بازار ایران مورخ شنبه بیست و چهارم مهر هزار و چهارصد را مشاهده می کنید.

قیمت خودرو

بازار خودرو همچنان راکد است. این نشان می‌دهد که بازار همچنان منتظر نظر نهایی دولت درباره آزادسازی واردات خودرو است. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: با واردات خودروهای خارجی مانند لوازم خانگی برخورد نمی‌شود و مردم منتظر آزادسازی واردات خودرو باشند.

خرید و فروش در بازار خودرو به حداقل رسیده است. این نشان می‌دهد فعالان بازار همچنان به آزادسازی واردات خودرو خوشبین هستند.

گویا قیمت خودروهای ایرانی و خارجی ثابت باقی مانده است. امروز علی رغم افزایش قیمت دلار اما خودرو گران نشد. دبیر انجمن واردکنندگان معتقد است خودروهای ایرانی و خارجی در بازار گران نشدند و علت ثبات قیمت‌ها این است که بازار منتظر تصمیم دولت است.

مهدی دادفر به تجارت‌نیوز گفت: خرید و فروش به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است. اکنون کسانی که خریدار واقعی خودرو هستند به دلیل بحث آزادسازی واردات خودرو با چانه‌زنی تلاش می‌کنند خودرو را با قیمت کمتری بخرند.

او توضیح داد: نمایندگان مجلس اعلام کردند واردات خودرو ارتباط به لوازم خانگی ندارد و ممنوعیت واردات نباید به دیگر بازارها تسری پیدا کند. دادفر بیان کرد: اکثر بازارها با افزایش قیمت دلار رشد قیمت را تجربه کردند اما تنها بازار خودرو است که راکد مانده.

قیمت خودرو چقدر است؟

قیمت خودروهای ایرانی و خارجی چقدر شد؟ بررسی‌ها نشان می‌دهد در بازار روز شنبه (۲۴ مهر ۱۴۰۰) قیمت خودرو در بازار افزایش قیمت نداشت و در کنار کاهش قیمت تعدادی از خودروهای پژو و دنا تعداد زیادی از خودروها ثبات قیمت داشتند و افزایش و کاهشی را ثبت نکردند.

قیمت پراید ۱۱ همچنان با قیمت ۱۵۴ میلیون تومان ثبت شده است. پژو ۲۰۶ تیپ دو به ۲۴۵ میلیون تومان کاهش یافت. ۲۰۶ تیپ پنج نغییر قیمت نداشت و در نرخ ۲۹۶ میلیون تومان ثابت ماند.

پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۳۳۴ میلیون تومان و پژو پارس اتوماتیک مدل ۹۹ به قیمت ۳۸۳ میلیون تومان کاهش یافت.

همچنین قیمت خودروهای خارجی هم بدون تغییر بودند. به عنوان مثال سانتافه ۲۰۱۸ با قیمت دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و ۲۰۱۷ این خودرو با قیمت دو میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان فروخته شده است. اپتیما هم با قیمت یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان داد و ستد شد.

فروشندگان زیاد شدند

امروز هم هادی طحان، سخنگوی شورای نگهبان درباره وضعیت بازار خودرو صحبت کرد اما صحبت‌های او هم نشان می‌دهد چنانچه طرح واردات خودرو هزینه‌ای برای دولت نداشته باشد، واردات خودرو آزاد می‌شود.

حالا بازار خودرو آن قدر راکد و بدون مشتری است که فروشندگان خودروهای خود را کمتر از ارزش واقعی می‌فروشند.

حمیدرضا حیدری، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشهد با تائید این خبر به تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر کسانی که نیاز به پول دارند خودرو خود را ارزان‌تر از نرخ واقعی می‌فروشند.

شاسی بلند ۹۰۰ میلیون تومانی بازار ایران از چین می آید!

Y5 در ارائه طراحی جدید و بروز کاملا ناموفق عمل می کند. این خودرو در بخش دماغه عملا یک یادگاری از دو دهه قبل است. چراغ های اصلی جلو الگوی بسیار ساده و معمولی دارند، حتی گرافیک داخلی آنها نیز چیز جدیدی برای ارائه ندارد.

سرانجام و پس از گذشت حدود دو دهه؛ نام هایی مانند جیلی، سایک، فاو، جک، بی وای دی، هاوال، دانگ فنگ، چانگان، ام جی، چری و گاک به نوعی تبدیل به اعتبار صنعت خودروی کشور چین شده اند و البته با سرعت بسیار زیادی مسیر پیشرفت را طی می کنند. جالب آنکه هر کدام از این برندها صاحب چند زیر مجموعه شناخته شده، هستند که آنها هم به تدریج سهم خود را از بازار داخلی و همچنین شاخص صادرات افزایش می دهند.

در این میان استارت‌آپ‌ها نیز حضور دارند که محصولات چشمگیری را در کارنامه جوان خود قرار داده اند مانند اسکای ول که اندیشه حضور در بازار آمریکا را دارد یا ولتمایستر که در زمینه خودروهای الکتریکی عملکرد جالبی داشته است. لی شانگ نیز یکی از زیباترین شاسی بلندهای چینی را معرفی کرده است.

به همین ترتیب نام های کوچک تر اما در مسیر رشد دیگر نیزی حضور دارند مانند دورسن که در طراحی محصولات خود تلاش دارند به جای معرفی صرفا یک وسیله نقلیه چهارچرخ نگاهی نیز به طراحی روز و موفقیت در آینده داشته باشند.

همه اینها را گفتیم و نمونه هایی از مطالب گروه خودروی عصر ایران را نیز برایتان به صورت لینک فعال ارائه دادیم تا بگوئیم در بازار چین چه میزان از تنوع وجود دارد که می توان برای واردات و یا راه اندازی خطوط مونتاژ سراغ گزینه های برتر و قابل اعتمادتر رفت.

چینی جدید بازار ایران: ناشناخته‌ای از سرزمین اژدها!

حال در چنین شرایطی اخباری مبتنی بر همکاری رسمی یک شرکت داخلی(صنایع خودروسازی ایلیا) با یک کمپانی چینی برای تولید و عرضه محصولات برند دایون مطرح شده است.

قطعا اولین پرسشی که در ذهن مخاطب ایجاد می شود، این است که: برند دایون میان این همه برند شناخته شده چینی و زیرمجموعه های آنها چه جایگاهی دارد؟

 

آیا دایون که قرار است شاسی بلند Y5 آن به قیمت حدود ۹۰۰ میلیون تومان (البته به این عدد، هزینه های شماره گذاری و مالیات نیز اضافه خواهد شد که به این ترتیب، بهای این خودرو در حدود ۱ میلیارد تومان برای مشتریان می شود) در بازار ایران عرضه شود، می تواند انتخابی مناسب و شایسته مصرف کننده ایرانی باشد؟!

این پرسشی است که در ادامه به جستجوی پاسخ هایی برای آن خواهیم بود.

دایون: تولیدکننده انواع کامیون

پیش از هر چیز باید نگاهی به سابقه برند دایون داشته باشیم. دایون در سال ۱۹۸۷ تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در یانچنگ چین قرار دارد. در رابطه با حوزه فعالیت این کمپانی، ویکیپدیا آورده است: تولید کامیون، موتورسیکلت، پیشرانه و سرمایه گذاری در بخش املاک.

در وب سایت رسمی دایون نیز آنچه که بیشتر جلب نظر می کند، بنرهای مربوط به خودروهای سنگین و نیمه سنگین این کمپانی است که در مدل های مختلف معرفی شده اند.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.