کد خبر : 7386 / /
/

اخبار / اخبار اقتصادی / اخبار قیمت سکه و طلا

قیمت سکه و قیمت طلا امروز شنبه 30 مرداد ماه 1400 اعلام شد.

قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز شنبه 30 مرداد ماه اعلام شد. قیمت سکه و قیمت طلا امروز نسبت به روزهای گذشته با تغییر اندکی همراه بوده است. امروز در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 161 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ( امامی ) 11 میلیون و 980 هزار تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 11 میلیون و 250 تومان است. قیمت سکه و قیمت طلا با افزایش اندک همراه شد.

قیمت سکه و طلا

قیمت سکه و طلا در بازار امروز 

قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی 5 میلیون و 980 هزار تومان، قیمت ربع‌ سکه بهار آزادی 3 میلیون و 800 هزار تومان و قیمت سکه یک گرمی 2 میلیون و 250 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک میلیون و 161هزار تومان، قیمت طلای 24 عیار در هر گرم یک‌ میلیون و 460 هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا 5 میلیون و 31 هزار تومان ارزش‌ گذاری شده است

قیمت سکه و طلا افزایشی شد

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  11 میلیون و 980 هزار
سکه تمام طرح قدیم  11 میلیون و 250 هزار
نیم سکه بهار آزادی 5 میلیون و 980 هزار
ربع سکه بهار آزادی 3 میلیون و 800 هزار
سکه یک گرمی  2 میلیون و 250 هزار
هر گرم طلای 18عیار  یک میلیون و 161 هزار
هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 460 هزار
اونس طلا 1781 دلار
 مثقال طلا 5 میلیون و 31 هزار

بازار طلا با ناکامی در شکستن مقاومت در مرز ۱۸۰۰ دلار، اندکی آشفته به نظر می رسد و نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای نشان داد روند قیمت این فلز ارزشمند در کوتاه مدت روشن نیست.

اگرچه احساسات بازار در چند ماه اخیر نسبتا متغیر بوده اما نتایج نظرسنجی این هفته کیتکونیوز بدبینی در میان سرمایه گذاران غیرحرفه ای را نشان داد. خوش بینی در میان این گروه به پایینترین حد در بیش از پنج ماه گذشته نزول کرد.

بازار قیمت سکه و طلا تحت تاثیر پاندمی کرونا

تحلیلگران خاطرنشان کردند که بازار طلا تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد زیرا اقتصاد جهانی با رشد تورم و کندی روند احیا بر اثر پاندمی کووید ۱۹ روبروست. همزمان سرمایه گذاران تلاش می کنند گام بعدی بانک مرکزی آمریکا و تاثیر آن بر بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا را ارزیابی کنند.

دارین نیوسام، رییس شرکت دارین نیوسام آنالیتیکس در این باره گفت: از نقطه نظر تکنیکال، قیمت طلا برای تحویل در دسامبر وضعیت آشفته ای دارد. بازار هفته گذشته بین دلار قویتر و مسائل ژئوپلیتیکی گیر افتاد.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها هفت نفر معادل ۴۷ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند و چهار نفر معادل ۲۷ درصد به کاهش قیمت طلا رای داده و به همین تعداد نظری نداشتند.

قیمت سکه و طلا / بدبینی بازار طلا به شکستن طلسم ۱۸۰۰ دلار

در این بین، ۹۳۰ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آنها ۴۲۸ نفر معادل ۴۶ درصد به افزایش قیمت طلا و ۳۳۴ نفر معادل ۳۶ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۱۶۸ نفر معادل ۱۸ درصد نظری نداشتند.

بدبینی فزاینده در بازار طلا در حالی مشاهده می شود که این فلز ارزشمند از ریزش قیمت دو هفته پیش بهبود قوی پیدا کرد اما موفق نشد از مقاومت در سطح ۱۸۰۰ دلار عبور کند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا ۹۰ سنت معادل ۰.۰۵ درصد افزایش یافت و در ۱۷۸۴ دلار بسته شد و برای کل هفته ۰.۳ درصد رشد هفتگی داشت.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز به کیتکونیوز گفت: اگرچه طلا فضا برای شکستن سطح ۱۸۰۰ دلار دارد اما رشد تهدیدهای تورمی در فضای رشد اقتصادی ضعیفتر ممکن است پتانسیل رشد قیمت این فلز ارزشمند را در کوتاه مدت محدود کند.

آدریان دی، رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی گفت: با توجه به بهبود قیمت طلا از رکورد پایین اخیرش، این فلز ارزشمند ممکن است در معرض تحکیم قیمت قرار گیرد. با این حال از نظر بنیادین، تصویر بلندمدت قیمت طلا مثبت مانده است. وی در ادامه افزود: خواه هفته آینده باشد یا ماه آینده، طلا رشد قیمت چشمگیری خواهد داشت زیرا سرمایه گذاران بیشتر و بیشتری پی می برند که تورم موقتی نیست و اقدام بانک مرکزی در چاپ مقادیر زیادی پول پیامدهایی به همراه خواهد داشت و در یک افق وسیعتر افتضاح از دست رفتن جایگاه آمریکا پس از خروج از افغانستان به معنای اعتماد کمتر به همه چیز آمریکا شامل دلار است.

با این حال بعضی از تحلیلگران هنوز امیدشان به طلا را از دست نداده اند. اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار کرد: اگر در جریان نشست جکسون هال جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در خصوص برنامه بانک مرکزی برای کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه محتاط تر از انتظار اقتصاددانان باشد، طلا شانس صعود خواهد داشت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.