کد خبر : 1079 / /
/

استقلال بعد از عبور از گل گهر و آلومینیوم و قرار گرفتن در صدر جدول رده بندی لیگ برتر، حالا در انتظار دیدار با پرسپولیس در چارچوب دیداری معوقه مربوط به هفته هشتم است.

 

دربی 99 در تاریخ 22 دی ماه برگزار می شود.دربی 99 در حالی برگزار می شود که استقلال در صدر جدول لیگ قرار دارد. دربی 99 پس از بازماندن پرسپولیس از جام آسیا برگزار می شود. دربی 99 احتمالا با داوری رضا کرمانشاهی برگزار خواهد شد. اخبار دربی 99 را با ما دنبال کنید.

در خصوص این بازی ایوب اصغرخانی پیشکسوت آبی پوشان گفت: برای استقلال و پرسپولیس همه بازی‌های سال یک طرف و دربی هم یک طرف. چه کسی است که از شرایط و اهمیت این مسابقات خبر نداشته باشد و کدام تیم است که نخواهد در این مسابقه پیروز شود.

دربی 99/ گفتگو با اصغرخانی 

دربی 99

مدیر فنی آکادمی آبی پوشان تاکید کرد: دربی می‌تواند تیم پیروز را سرشار از انگیزه کند و مثل بمب روحیه، تیم پیروز را برای ادامه لیگ آماده می‌کند. حتی در سطح تیم‌های پایه هم دربی‌ها همیشه جذاب و حساس بوده و حتی بعضاً حاشیه‌هایی داشته که خیلی از بازی‌های بزرگ و مهم در لیگ برتر چنین حواشی به خود ندیده است. همه اینها ناشی از اهمیت و حساسیت بالای دیدار بین دو تیم استقلال و پرسپولیس است.

وی اضافه کرد: جدول مسابقات می‌گوید شرایط آبی پوشان باید به مراتب بهتر باشد و حتی نگاهی به بازی‌های دو تیم هم این را می‌گوید که شاگردان فکری در شرایط بهتری نسبت به تیم رقیب قرار دارند. اما مختصات دربی می‌گوید هرگز روی شرایط دو تیم قبل از بازی حساب نکنید، چون این بازی قوانین خاص خودش را دارد.

خط حمله برتر استقلال در دربی 99

دربی 99

اصغرخانی بیان داشت: هافبک‌های دو تیم می‌توانند سرنوشت چنین دیداری را تعیین کنند. اتفاقاً هر دو تیم در خط میانی از بازیکنان خوبی برخوردارند و به جز بازیکنانی که به میدان می‌روند، نیمکت دو تیم هم پشتوانه خوبی برای خط میانی دارد. در استقلال نفراتی مثل مهدی پور، ریگی، رضاوند، اسماعیلی، شجاعیان و باقری جمع هافبک‌های میانی را تشکیل می‌دهند و در پرسپولیس هم کامیابی نیا، نورالله‌ی، شجاعی، حسین پور، پهلوان و حتی امیری نفراتی هستند که در میانه زمین بازی می‌کنند. این نفرات در تعیین سرنوشت بازی بسیار مهم و نقش آفرین هستند.

پیشکسوت آبی پوشان خاطرنشان ساخت: آنچه نقطه برتری استقلال به پرسپولیس محسوب می‌شود، خط حمله دو تیم است. خط حمله آبی‌ها به لحاظ کیفی و کمی برتری محسوسی نسبت به خط حمله سرخ پوشان دارد و شاید این برتری در خط حمله برگ برنده تیم فکری در این بازی حساس باشد.

استقلال

هافبک پیشین آبی پوشان تصریح کرد: بهترین اتفاقی که برای استقلالی‌ها می‌توانست روی دهد، باز شدن پای مطهری و قائدی به گل قبل از دربی و رسیدن دیاباته به شرایط بازی بود. دیاباته با اینکه در این بازی گل نزد، اما به مجرد حضورش در میدان شرایط بازی کاملاً متغیر شد و آبیها با قدرت بیشتری برتری خود را به تیم مقابل دیکته کردند. هماهنگی خاصی که بین قائدی و دیاباته از فصل گذشته ایجاد شد باز هم به چشم خورد و با حضور دیاباته، قائدی هم کلاس بازی‌اش به یکباره ارتقاء پیدا کرد. از نظر من شیخ دیاباته می‌تواند برگ برنده استقلال در این بازی باشد.

منبع خبر : مدال

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار