کد خبر : 3787 / /
/

واکنش جالب الهام حسینی قهرمان وزنه برداری ایران به مصاحبه جنجالی داریوش ارجمند

سیده الهام حسینی (زاده ۲۵ شهریور ۱۳۶۷ در دورود)، وزنه‌بردار زن تیم ملی ایران است. وی نخستین مدال‌آور تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران در مسابقات بین‌المللی است که در مسابقات جام نعیم سلیمان‌اوغلو در سال ۱۳۹۸ مدال برنز با مجموع 198=110+88 دسته ۷۶ کیلوگرم را به‌دست‌آورد.

وی به همراه پوپک بسامی, ابریشم ارجمندخواه، پریسا جهانفکریان، اعضای نخستین تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران اعزامی به مسابقات جهانی را تشکیل دادند. 

وی در مسابقات قهرمانی آسیا رتبهٔ ششم در گروه A وزن ۷۱ کیلوگرم را کسب کرد

الهام حسینی عضو تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جهان ۲۰۱۹ است. (به همراه ابریشم ارجمندخواه، پوپک بسامی، پریسا جهانفکریان). این برای نخستین بار است که تیم زنان ایران در مسابقات جهانی این رشته شرکت می‌کند.

وی دانش آموخته کارشناسی رشته فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه‌ تربیت معلم تهران و کارشناسی ارشد رشته فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه شهید رجایی است.

وی تنها وزنه‌بردار زن ایران بود که در گروه A رقابت کرد. (با ورودی ۲۰۶ کیلوگرم

مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری آسیا ۲۰۱۹

حسینی در حرکت یک‌ضرب ابتدا موفق به مهار وزنه ۷۳ کیلوگرم شد و در حرکت دوم خود نیز وزنه ۷۸ کیلوگرم را بالای سر برد اما در حرکت سوم و وزنه ۸۲ کیلوگرم ناکام ماند. الهام حسینی در حرکت دو ضرب خود ابتدا در مهار وزنه ۹۳ کیلوگرم ناکام ماند و در حرکت دوم خود موفق شد این وزنه را بالای سر ببرد. بانوی وزنه‌بردار ایران در حرکت سوم خود نیز وزنه ۹۸ کیلوگرم را مهار کرد و در مجموع رکورد ۱۷۶ کیلوگرم را به ثبت رساند. در رده‌بندی نهایی وزن ۷۱ کیلوگرم در جایگاه ششم آسیا قرار گرفت.

الهام حسینی

مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جهان ۲۰۱۹

حسینی در گروه A دسته ۷۱ کیلوگرم بانوان به روی تخته رفت. در این رقابت که ۱۲ وزنه‌بردار حضور داشتند، سیده الهام حسینی ملی‌پوش کشورمان در یک‌ضرب ابتدا وزنه ۸۳ کیلومتری را بالای سر برد، اما در مهار وزنه‌های ۹۰ و ۹۱ کیلوگرمی ناکام ماند تا با رکورد ۸۳ کیلومتر در رده بیست و یکم قرار بگیرد. حسینی در دو ضرب ابتدا وزنه‌های ۱۰۳ و ۱۰۸ کیلوگرمی را مهار کرد، اما در تلاش سوم موفق به مهار وزنه ۱۱۲ کیلوگرمی نشد و در این حرکت با رکورد ۱۰۸ کیلوگرم سیزدهم شد. بانوی ملی‌پوش کشورمان در مجموع نیز با رکورد ۱۹۱ کیلوگرم در رده شانزدهم قرار گرفت. در این رقابت الیزابت کاترین از آمریکا با ۱۱۲ کیلوگرم در یک‌ضرب، ۱۳۶ کیلوگرم در دو ضرب و مجموع ۲۴۸ کیلوگرم سه مدال طلا گرفت و قهرمان شد.

الهام حسینی با ثبت این رکوردها توانست در یک ضرب ۵ کیلوگرم، دو ضرب ۱۰ کیلوگرم و مجموع ۱۵ کیلوگرم رکورد ملی را ارتقا دهد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار