کد خبر : 4686 / /
/

جدایی اسطوره فرانسوی باشگاه رئال مادرید در دوره دوم، کاملاً متفاوت از دور اول او بود.

 

زین‌الدین زیدان به طور کاملاً شفاف و واضح دلایل جدایی و ناراحتی خود از مسئولان باشگاه رئال مادرید را ابراز کرد و حالا باید منتظر واکنش باشگاه باشیم.

 من جدا شدم، اما هرگز تسلیم نشدم و از تمرینات روزمره خسته نیستم. در ماه می‌۲۰۱۸ جدا شدم چون بعد از دو و نیم سال پیروزی و فتح عناوین مختلف احساس کردم که تیم برای اینکه در اوج بماند به صدا و انگیزه‌های جدیدی احتیاج دارد. اما امروز اوضاع فرق می‌کند، جدا می‌شوم چون احساس می‌کنم باشگاه دیگر آن اعتماد به نفس و اطمینانی که نیاز دارم را به من نمی‌دهد.

 باشگاه در ساخت پروژه‌ای برای حال یا بلند مدت از من حمایت نکرد. من فوتبال را می‌شناسم، و شرایطی که کار در رئال مادرید ایجاب می‌کند را می‌دانم؛ اینکه اگر جامی فتح نکردید باید جدا شوید. اما یک چیز بسیار مهم فراموش شده است و آن هم تمام دستاورد هایی بود که من اینجا داشتم.

زیدان

 با تمامی افراد حاضر در باشگاه، روابطی به صورت روزمره ایجاد کردم. من یک برنده متولد شده ام و برای کسب عناوین قهرمانی اینجا بودم، اما افراد و احساسات و زندگی هایی وجود دارد و من حس کردم که کسی توجهی به آنها نمی‌کند و حتی به نوعی من سرزنش می‌شوم. من فقط به خاطر تمام دستاورد هایی که با هم کسب کرده بودیم، احترام می‌خواستم.

 در ماه‌های اخیر دوست داشتم که رابطه ام با باشگاه و رئیس کمی متفاوت تر می‌بود. به دنبال مزایا نیستم، قطعاً نه، فقط بعد از تمام دستاوردهایی که داشتیم، به دنبال این بودم که به نیکی یاد شود. امروزه کارنامه هر مربی در هر باشگاه بزرگی دو ساله خواهد بود، نه بیشتر. برای اینکه مدت طولانی تری بمانید، روابط انسانی ضروری است. این از پول و شهرت و هر چیز دیگری هم مهم تر است.

 بعد از شکست‌های مشخص خیلی دردناک بود که در رسانه‌ها خبر احتمال اخراجم را می‌خواندم. خبر اینکه اگر در بازی بعدی شکست بخوریم اخراج خواهم شد برای من و کل تیم توهین آمیز بود، چون این اخبار عمداً از درون باشگاه به رسانه‌ها درز می‌کرد و جوی منفی در میان اعضای کادر فنی ایجاد می‌کرد تا همه به یکدیگر مشکوک شوند و سو تفاهم هایی در تیم به وجود بیاید.

 من دقیقاً می‌دانستم که تیم به چه چیزی احتیاج دارد. طی این ۲۰ سالی که در مادرید بوده ام متوجه شدم که شما به عنوان هوادار خواهان پیروزی هستید و البته که ما هم همین را می‌خواهیم، اما مهم تر از هرچیزی هواداران می‌خواهند که ما مربیان و بازیکنان تیم تمام تلاش خود را به کار بگیریم. می‌توانم به شما اطمینان دهم که ما ۱۰۰% این کار را کردیم.

 از این نامه استفاده می‌کنم که پیامی هم به خبرنگاران بفرستم. من صدها کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرده ام و متأسفانه خیلی در مورد فوتبال صحبت نکرده‌ایم. نمی‌خواهم به شما درس بدهم اما آرزو می‌کنم که‌ای کاش همیشه به دنبال سوالات جنجالی و بحث برانگیز نباشید.

 من ۲۰ سال از عمرم را در رئال مادرید سپری کرده ام و این زیباترین اتفاقی است که در زندگی ام رخ داده و می‌دانم که آن را مدیون فلورنتینو پرز هستم. او در سال ۲۰۰۱ روی من شرط بست و برای خرید من جنگید تا به اینجا بیایم، وقتی که افرادی مخالف این مسئله بودند. این را از صمیمی قلبم می‌گویم که تا ابد به خاطر این انتقال قدردان رئیس خواهم بود.

 همیشه احساس می‌کردم که چیز خاصی بین ما وجود دارد. این افتخار بزرگ را داشته ام که بازیکن و سرمربی مهم‌ترین باشگاه تاریخ باشم اما مهم تر از آن مثل همه شما یک مادریدیستا هستم. این نامه را برای شما مادریدیستا‌ها می‌نویسم. برای اینکه خداحافظی کنم و دلیل جدایی ام را به شما توضیح دهم.

 وقتی در ماه مارس ۲۰۱۹ بعد از وقفه‌ای نزدیک به ۸ ماه با بازگشت به رئال مادرید موافقت کردم، مسلماً به خاطر این بود که فلورنتینو پرز از من خواست، اما به خاطر شما هواداران هم بود که هر روز از من چنین درخواستی داشتید. خیلی خوب است که چند دوست فوق العاده داشتم که تا پایان با من بودند. وقتی اوضاع بد می‌شد، آنها با پیروزی‌های خود من را نجات می‌دادند. چون به من باور داشتند و می‌دانستند که من هم به تیم ایمان دارم.

 مسلماً من بهترین مربی دنیا نیستم، اما می‌توانم قدرت و اعتماد به نفسی که هرکس از جمله بازیکنان تیم یا کارکنان باشگاه در کار خود به آن نیاز دارد را به آنها بدهم. سعی کردم ارزش‌های باشگاه رئال مادرید را همه جا انتقال دهم، مخصوصاً به بازیکنان که همیشه در این بازی مهم‌ترین بوده‌اند و خواهند بود. نباید فوتبال را فراموش کنیم، باید از فوتبال مراقبت کنیم.

 هواداران عزیز رئال مادرید، همیشه یکی از شما خواهم بود. زنده باد مادرید!

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار