کد خبر : 6533 / /
/

در صورتی که باشگاه استقلال در هر موقع مطالبات دیاباته را پرداخت کند پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه فورا باز خواهد شد و در نامه ارسالی به فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال این موضوع تأکید شده است.

خبر شکایت شیخ دیاباته و از باشگاه استقلال و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه توسط مهاجم اهل مالی امروز در حالی در خبرگزاری فارس منتشر شدکه پس از انتشار آن تحلیل های مختلفی در خصوص نوع محرومیت این باشگاه صورت گرفت.

به طور مثال عنوان شده که نامه منتشر شده نامه دبیرخانه فیفا است در حالیکه نامه مورد نظر پس از بررسی در شورای حل اختلاف، توسط کمیته وضعیت فیفا به باشگاه استقلال ارسال شده است. فیفا پس از شکایت شیخ دیاباته در تاریخ ۲۰ جون( ۳۰ خرداد ماه) رأی کمیته انضباطی خود را به باشگاه استقلال ابلاغ نموده و سپس به باشگاه استقلال ۴۵ روز فرصت داد تا مطالبات وی پرداخت شود در غیر اینصورت پنجره نقل و انتقالات به صورت اتوماتیک بسته خواهد شد.

در نامه نخست به باشگاه استقلال که در شورای حل اختلاف حق به دیاباته داده شده، آمده این بازیکن حقوق ماهانه ۳۵ هزار دلاری خود را بعلاوه رقم دیرکرد و جریمه آنرا در این مدت دریافت نکرده است.

در بند ۶ نامه تأکید شده:در صورتی که باشگاه بدهی این بازیکن را تا ۴۵ روز پرداخت نکند( که این ۴۵ روز از ارسال نامه اولیه فیفا گذشته است) این باشگاه با مشکلاتی نظیر عدم جذب بازیکن داخلی و بین المللی جدید به مدت ۳ فصل مواجه خواهد شد. همینطور با وجود اعلام برخی رسانه ها مبنی بر اینکه اگر استقلال پول دیاباته را پرداخت کند باز هم پنجره نقل و انتقالات بسته می ماند، ولی هر زمان این باشگاه مطالبات مهاجم اهل مالی را بدهد پنجره باز خواهد شد.

در نامه ای ارسالی اشاره شده باشگاه استقلال از ۳ پنجره نقل و انتقالاتی پیشرو به علت عدم پرداخت مطالبات این بازیکن محروم شده اما هر زمان مطالبات پرداخت شود بلافاصله محرومیت برداشته خواهد شد. ضمن آنکه استقلال ۳ پنجره نقل و انتقالاتی فرصت دارد مطالبات این بازیکن را پرداخت کند و در صورتی که این کار را انجام ندهد محرومیت های دیگری توسط کمیته انضباطی فیفا برای این باشگاه در نظر خواهد گرفته شد.

در تصویر زیر کاملاً و قسمت زرد شده کاملاً معلوم است که هر زمان استقلال مطالبات دیاباته را پرداخت کند پنجره نقل و انتقالاتی اش باز خواهد شد و این باشگاه نگرانی از بابت این موضوع نخواهد داشت.

خبرگزاری طرفداری به این خبر واکنش نشان داد و اعلام کرد در نامه ای که فارس احتمالا به درخواست مدیران استقلال منتشر کرده، نامی از شیخ دیاباته دیده نمیشه و شماره نامه ای هم نداره.

طرفداری تاکید کرد که باشگاه استقلال باید در این‌باره اطلاع رسانی کنه.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.