کد خبر : 6652 / /
/

ولادیمیر الکنو، سرمربی روس والیبال ایران، روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی خود صحبت های قابل تاملی را مطرح کرد.

فرهاد قائمی والیبالیست کشورمان متولد سال 1368 می باشد فرهاد قائمی در شهر گنبد کاووس متولد شده است. قد فرهاد قائمی والیبالیست کشورمان 197 سانتی متر است فرهاد قائمی دلیل موفقعیت های خود را تمرین مداوم  و منظم و همچنین راهنمایی یک مشاور خوب میداند . فرهاد قائمی ازدواج کرده است 

استایل فرهاد قائمی

فرهاد قائمی

فرهاد قائمی بازیکن تیم ملی والیبال است. فرهاد قائمی در گنبدکاووس به دنیا آمده و فرهاد قائمی عضو تیم والیبال سپاهان است. فرهاد قائمی چندین مقام قهرمانی در سطح جهانی دارد.فرهاد قائمی در 90-91 برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد.

به جرات می توان گفت که والیبال ایران طی هفته های اخیر یکی از پر حاشیه ترین دوران خود را سپری کرد؛ آن هم زمانی که کم تر از یک ماه تا المپیک باقی مانده و قطعا حالا تیم بیش از هر موقع دیگری به آرامش احتیاج دارد. با این حال اتفاقی است که رخ داده و به نظر هم می رسد که اکنون بعد از چند روز پر سر و صدا حالا والیبال ایران با آرامش بیشتری نسبت به قبل برای بزرگ ترین و مهم ترین رقابت ورزشی دنیا آماده می شود.

سوتی فرهاد قائمی

فرهاد قائمی

اما ماجرا از جایی شروع شد که چندی پیش محمدرضا داورزنی در یک برنامه تلوزیونی خبر از دعوت شدن فرهاد قائمی به اردوی تیم ملی والیبال بعد از اتمام مسابقات لیگ ملت ها داد؛ اتفاقی که به نظر می رسید با نظر مستقیم ولادیمیر الکنو رخ داده است. هر طور که بود قائمی به اردو دعوت شد و در روزهایی که تیم والیبال ایران در استراحت بعد از پایان لیگ ملت ها به سر می برد، با تیم ملی جوانان تمرین کرد تا به بهترین شکل برای ملحق شدن به تیم بزرگسالان آماده شود.

روز موعد فرا رسید و اردوی آماده سازی تیم ملی پیش از المپیک آغاز شد. مطابق انتظار فرهاد قائمی هم در کنار دیگر بچه های تیم ملی حضور داشت تا ولادیمیر الکنو در فاصله چند روز مانده به مسابقات وضعیت او را مورد بررسی قرار دهد و حتی در صورت صلاحدید این بازیکن را با خود به المپیک ببرد.

فرهاد قائمی در خارج از کشور

فرهاد قائمی

اما شروع جنجال جایی بود که مرد روس در همان روز اول تمرین به قائمی خبر داد که روی او حساب نمی کند و این بازیکن باید از جمع ملی پوشان جدا شود. این خبر در حالی به فرهاد قائمی داده شد که او حتی یک ست تمرینی را هم در کنار دیگر بازیکنان سپری نکرد و همین موضوع باعث شد که ماجرا عجیب تر به نظر برسد؛ همچنین باقی ماندن دو بازیکن تازه دعوت شده دیگر در اردو یعنی مهدی مرندی و مجتبی میرزاجانپور باعث شد که شائبه ها در این مورد به اوج خود برسد.

بعد از خروج فرهاد قائمی از اردوی تیم ملی بحث های زیادی در رابطه با علت این تصمیم مطرح شد اما نهایتا اعلام شد که این والیبالیست آماده نبوده و به همین دلیل الکنو عذر او را خواسته است؛ موضوعی که در آن زمان با واکنش تند قائمی روبرو شد و او در مصاحبه ای با "ورزش سه" تاکید کرد الکنو هیچ نقشی در خط خوردن او نداشته و عدم آمادگی خود را کذب محض دانست. در واقع قائمی تاکید کرد که دست های پشت پرده باعث پایان کار زود هنگام او در تمرینات شده است.

اما در این بین به نظر می رسد یک گاف بزرگ از سوی فداسیون والیبال  رخ داده است.  روز گذشته ولادیمیر الکنو در یک نشست مطبوعاتی حاضر شد و صحبت های قابل تاملی را در رابطه با قائمی مطرح کرد. مرد روس در بخشی از حرف های خود در این باره گفت: "به من گفته شد بازیکنی داریم که می‌تواند در دریافت‌ها و سرویس‌ها خیلی خوب عمل کند. او فرهاد قائمی بود. به من گفته شد که ایشان ازدواج کرده و به دنبال زندگی اش است. البته مصدومیتی هم دارد که مانع از حضور جدی اش در مسابقات می‌شد. با این شرایط مسئله قائمی منتفی شد اما بعد از مسابقات لیگ ملت‌ها که یک هفته به روسیه رفتم. بازیکنان هم استراحت کردند. دو روز قبل از آمدنم در تهران در روزنامه‌های روسی خواندم که این بازیکن به تیم ملی دعوت شده است. در حدود دو سه ساعت بعد که این خبر را خواندم دستیارم گفت خوش خبر زنگ زده و گفتم شما موافق هستید که قائمی به تیم ملی دعوت شود؟"

اما چرا می گوییم در این بین یک گاف بزرگ رخ داده است؟ ماجرا از این قرار است که بعد از این مصاحبه کوبنده قائمی، سرپرست تیم ملی یعنی امیر خوش خبر تاکید کرد که دعوت این والیبالیست با نظر مستقیم الکنو بوده و فدراسیون هیچ نقشی در آن ایفا نکرده است؛ این در حالی است که سرمربی روس در نشست دیروز خود به وضوح اعلام کرد که در روسیه از دعوت شدن قائمی مطلع شده و بعد ازآن بوده که خوش خبر نظر او را در این رابطه جویا شده است.

روی هم رفته این این اتفاق را پشت سر گذاشتیم اما سوال اینجاست که چرا تیمی مثل ایران که حتی ادعای کسب مدال در المپیک را هم دارد، باید در فاصله چند هفته به مسابقات با چنین تصمیمات ضد و نقیضی درگیر حواشی شود و تمرکز خود را از دست بدهد؟ یا در این بین الکنو درست نمی گوید یا این که اگر حرف های او حقیقت دارد چرا پیش از دعوت قائمی نظر سرمربی تیم ملی پرسیده نشد؟

بیوگرافی فرهاد قائمی
فرهاد قائمی

از سال دوم راهنمایی بود که والیبال را از زمین های خاکی شروع کرد.

سپس در تیم صنام تست داد و عضو جوانان این تیم شد، در مسابقات بیش اموزشگاهی در ارومیه درخشید و به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شد و بعد از ان استقلال گنید پیوست و رفته رفته جایگاه خودش را در والیبال به دست آورد.

ورود به تیم ملی بزرگسالان

در فصل ۹۰ – ۹۱ با درخشش در تیم هاوش گنبد برای اولین بار به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد و با درخشش خود در مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن توانست در مسابقات بعدی و مقدماتی لیگ جهانی در ترکیب اصلی تیم ملی باقی بماند.

بمب روحیه تیم ملی این انرژی فوق‌ العاده را مدیون یک چیز است.

غذای چکدرمه این ترکیب خوش ادویه و بامزه گنبدی، هنوز هم غذای مورد علاقه اوست در ۲۶ سالگی هم غذایی که بعد از یک تمرین سخت به مادر سفارش می‌دهد، چکدرمه است.

فرهاد قائمی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است، او رابطه خوبی با مجتبی میرزاجانپور و همسرش نیلوفر ابراهیمی دارد و همواره از همسر وی بنام خواهرش یاد میکند.

در زدن سرویس او حالت خاصی به خود میگیرد : می گوید دلیلش اینه که به این پوزیشن عادت کردم و تمرکز بیشتری دارم موقع زدن سرویس، ایده خودمه از جایی نگرفتم.

فرهاد قائمی همشهری سردار آزمون فوتبالیست تیم ملی است او اسبی به ریو ونتورا دارد و همیشه اسب هایش در مسابقات شرکت میکند.

فرهاد قائمی در کنار همسرش
فرهاد قائمی

تیم های ورزشی فرهاد قائمی

فرهاد قائمی از امید استقلال گنبد آغاز کرد و بعد به استقلال گنبد رفت و پس از آن به بیم بابل رفت و تیم بعدی او جواهری گنبد و هاوش گنبد بود، جایی که قائمی به عنوان یک پدیده به والیبال ایران به دلیل سرویس‌های دیدنی اش معرفی شد و بعد از حضور متوالی در گنبد به کاله رفت و پس از یک سال حضور موفق و قهرمانی با کاله در لیگ برتر و مسابقات باشگاه‌های آسیا از این تیم جدا شد و به باریج اسانس پیوست.

افتخارات باشگاهی

● قهرمانی لیگ برتر کشور با تیم های کاله مازندران و پیکان تهران

● قهرمانی باشگاه های آسیا با تیم کاله مازندران

● بهترین زننده سرویس در مسابقات باشگاه های آسیا با تیم کاله مازندران ۲۰۱۳

افتخارات ملی

● راهیابی به لیگ جهانی (۲۰۱۲)

● قهرمانی مردان آسیا (۲۰۱۳)

● مقام چهارم جام قهرمانان قاره ها (۲۰۱۳)

● مقام چهارم لیگ جهانی (۲۰۱۴)

● مقام ششم قهرمانی مردان جهان (۲۰۱۴)

● قهرمانی بازی های آسیایی (۲۰۱۴)

● صعود به المپیک (۲۰۱۶)

افتخارات فردی در رده ملی

● مدال طلای نوجوانان آسیا (۲۰۰۷)

● مدال طلای نوجوانان جهان (۲۰۰۷)

مطلب مرتبط:  بیوگرافی استفانو پیولی

● مدال طلای جوانان آسیا (۲۰۰۸)

● بهترین اسپکر جوانان جهان (۲۰۰۹)

● حضور در مسابقات قهرمانی مردان آسیا (۲۰۱۳)

● حضور در جام قهرمانان قاره ها (۲۰۱۳)

● حضور در بازی های آسیایی (۲۰۱۴)

● حضور در مسابقات قهرمانی جهان (۲۰۱۴)

● حضور در جام جهانی (۲۰۱۵)

● حضور در سه دوره لیگ جهانی (۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)

● سومین بازیکن برتر سال ۹۳ والیبال ایران به انتخاب مردم و کارشناسان

● برترین دریافت کننده قدرتی زن ایران در سال ۹۴ از نگاه کارشناسان

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار