کد خبر : 6693 / /
/

امیر غفور والیبالیست ایرانی و ملی پوش والیبال ایران در ۱۶ خرداد ۱۳۷۰ در کاشان به دنیا آمده و دارای قد ۲۰۲ سانتی متر است و در پست پشت خط زن فعالیت می کند و همچنین در رشته مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده است.

امیر غفور ( زادهٔ ۱۶ خرداد ۱۳۷۰ در کاشان) است. امیر غفور بازیکن ٢٠٣ سانتی متری تیم ملی والیبال مردان ایران و باشگاه والیبال لوبه است. امیر غفور دانشجوی رشته مترجمی زبان می باشد. امیر غفور در کاشان والیبال خود را آغاز کرد. امیر غفور بی گمان یکی از بهترین بازیکن های جهان است. امیر غفور  بعد از طی کردن مرحله های پیشرفت سر از تیم ملی جوانان درآورد و در ادامه لیگ بهمراه باریج اسانس کاشان درخشش خاصی داشت و به تیم ملی ایران دعوت شد.

امیر غفور

بیوگرافی امیر غفور والیبالیست و همسرش

غفور خود را به دلیل داشتن قد قامت بلند در رشته والیبال از نوجوانی در کاشان شروع کرده بعد از کسب درخشش و موفقیت های زیاد به عضویت تیم ملی جوانان در آمد.

باشگاه پیکان تهران و باریج اسانس کاشان و متین ورامین و سایپا نیز بازی کرده و در نهایت به تیم ملی والیبال ایران دعوت شد.

امیر غفور

عکس پدر مادر امیر غفور

به دلیل داشتن قد بلند و و دست های کشیده در مهار توپ حریف و گرفتن آن بسیار خوب عمل کرده و یکی از بهترین والیبالیست های دهه اخیر است.

والیبالیست بلند قامت ایرانی با تیم ملی کشور به مقام‌های طلا دست یافته و به مقام قهرمانی رسیده است.

عکس های شخصی امیر غفور

امیر غفور

امیر غفور

امیر غفور

امیر غفور

او در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲ نیز یکی از ستارگان تیم ملی بود و درخشش زیادی در این مسابقات داشت که در سال ۲۰۱۳ به عنوان بهترین اسپک زن انتخاب شد.

خصوصیات اخلاقی و علایق

وی از میان ورزشکاران به لیونل مسی علاقه دارد و اهل عوض کردن مارک نیست و از یک مارک برای لباس و ساعت خود استفاده میکند و بسیار آدم لجبازی است و همیشه دوست دارند خاص باشد .

ازدواج و عکس همسر

امیر غفور مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است.

گفت وگویی متفاوت با امیر غفور

والیبال را خودت انتخاب کردی؟

صد در صد تصمیم خودم بود. هنگامی که وارد مقطع راهنمایی شدم.

کدام مدرسه؟

مدرسه خاوری.

یعنی عشق فوتبال نبودی؟

در مدرسه گفتند تنها می توانیم در یکی از سه رشته هندبال، والیبال یا پینگ پنگ فعالیت کنیم. بین بچه های مدرسه قد من بلند بود. معلم ورزش مرا که دید، گفت به درد ورزش والیبال می خورم.

عکس های امیر غفور

زندگی ورزشی خودت را پیش بینی کرده بودی؟

پیش بینی که نه، ولی هدفم این بود به تیم ملی والیبال برسم و در بازی های ملی شرکت کنم، بنابراین خیلی برای رسیدن به هدفم تلاش کردم.

به نظرت محبوب ترین بازیکن های والیبال ایران چه کسانی هستند؟

در والیبال محبوب زیاد داریم. ولی آن هایی که سابقه بیشتری در تیم ملی دارند محبوبیت بیشتری هم دارند. به عنوان مثال معروف بعنوان کاپیتان و موسوی بعنوان یک مهره کلیدی محبوبیت زیادی دارند.

تصاویر امیر غفور

بزرگ ترین شیطنت زندگی ات چه بوده است؟

شیطنت زیاد کرده ام، تا دلت بخواهد. دارم فکر می کنم که کدامیک از آن ها قابلیت انعکاس داشته باشد!( باخنده) به عنوان مثال در فرودگاه با بازیکنان کل کل می کنم که روی ریلی که چمدان ها و ساک ها را تحویل میدهند بنشینیم و وسط چمدان ها بنشینیم و بچرخیم. یک بار هم در هوای سرد زمستان تصمیم گرفتیم در دریا شنا کنم!

امیر غفور بازیکن تیم ملی والیبال

نخستین تیمی که بازی کردی را به یاد داری؟

تیم بزرگسالان باریج اسانس کاشان بود. با وجود سن کم و بازی در رده نوجوانان به تیم بزرگسالان رفتم و بازی کردم.

به یاد داری برای اولین بار کی و کجا با شما عکس یادگاری گرفتند؟

فکر می کنم هنگامی که با تیم ملی نوجوانان قهرمان آسیا شدیم در فرودگاه تعدادی از تماشاگران عکس و امضاء گرفتند. خیلی احساس خوبی داشت. قبلا این مسئله برایم سابقه نداشت. 16 ساله بودم. حس بزرگ بودن می کردم. البته الانم خوب است، ولی شاید چون زیاد شده قدری عادی تر است. زیرا عادت کردیم که همه ما را می شناسند، خب برایمان خوشایند  است.

بهترین هدیه ای که گرفتی چه بود؟

هدیه زیاد گرفته ام، همه اش را دوست دارم. پول خیلی خوشحالم می کند!( با خنده) هر کس هم می گوید خوشحال نمی شود دروغ گفته است، ولی یک نفر رفت حرم حضرت ابوالفضل( ع) یک پارچه متبرک را برایم آورد که آنرا خیلی دوست دارم.

گفتگو با امیر غفور

آدم مذهبی هستی؟

نماز می خوانم و مانند یک آدم عادی هستم.

تا حالا کاری انجام داده ای که نتوانسته باشی به کسی بگویی؟

خب هنگامی که نمی توانستم بگویم یعنی اکنون هم نمی توان به آن اشاره کنم. دشوار است... یادم نمی آید. دوران کودکی زیاد در کوچه تور والیبال می بستم و درب خانه ی تک تک بچه های محل را می زدم که برویم والیبال بازی کنیم. همسایه های ما بندگان خدا از سر و صدای ما اذیت می شدند. حالا اگر این مطلب را خواندند من را حلال کنند.

مصاحبه با امیر غفور

امیر غفور آدم خاصی است؟

خاص است و دوست دارد خاص باشد. همه دوست دارند خاص باشند. مدل ریش هایی که با موسوی می گذاشتیم خاص بود. اکثر بازیکنان لباس‌های خوب می پوشند و ساعت خوب می اندازند و می خواهند خاص رفتار کنند. البته من از این اخلاق ها ندارم که تنها یک مارک خاص بپوشم. همه چیز می پوشم ولی خاص می پوشم.

تا به حال تلاش کردی برخی از خصوصیت های اخلاقی ات را تغییر دهی؟

قبلا خیلی بیشتر غُد بودم ولی اکنون بهتر شدم. شاید یک سری اخلاق هایی داشتم که خیلی دوست نداشتم و حالا بهتر شده ام. معتقدم هر چه درخت پربارتر باشد باید سر به زیرتر شود. این مسئله را کاملاً احساس می کنم. شاید قبلا کمبودهایی داشتم که احساس می کردم اگر آنها را انجام دهم بزرگ می شوم. اکنون خدارا شکر چیزهایی دارم که دیگر نیازی ندارم خودم را بزرگ کنم و تلاش می کنم مدام افتاده باشم.

هنگامی که عصبانی می شوی چه کار می کنی؟

عصبانی که می شوم اخم هایم در هم می رود. کسی هم نباید با من حرف بزند!

تا حالا شده تمرینات را از سر خستگی درست انجام ندهی؟

بله! گاهی، ولی ولاسکو می فهمد. گاهی به رویمان نمی آورد ولی گاهی هم منطقی حرف می زند و ما را شرمنده می کند.فرقی که ولاسکو با" ست کوویچ" دارد همین است." ست کوویچ" کتک میزد ! شاید در رده سنی جوانان درک کاملی نداشتیم و کتک هم لازم بود. شانسی که نسل والیبالیست های ما داشت این بود که در زمان خوبی، مربیان خوبی داشتیم.

درست است که ولاسکو برای تیم ملی زحمت زیادی میکشد ولی این بازیکنان از زیر دست" ست کوویچ" گذشته اند. اگر آن هنگام نوجوانان و جوانان قدرتمندی نداشتیم اکنون هم تیم ملی خوبی نمی توانستیم داشته باشیم. ولاسکو هم حتی اگر بهترین مربی دنیا باشد باید ابزار خوبی در اختیار داشته باشد.

آخرین بار چه زمانی دعوا کردی و چه اتفاقی افتاده بود؟

کلا آدم دعوایی نیستم. تمام افردی که مرا می شناسند، می دانند از کودکی به دنبال دعوا نبودم. درصورتی که هم مشکلی پیش می آمد و مجبور می شدم با کسی یکی به دو کنم بیشتر تلاش می کردم خودم را کنار بکشم و بروم. اصلاً یادم نمی آید دعوا کرده باشم.

آیا والیبالیست ها خوب پول می گیرند؟

بستگی دارد که چطور قراردادشان را تنظیم می کنند. خود من زیاد دنبال این مسایل نیستم. همیشه قراردادهایم را کامل می بندم. می گویم بابت یک فصل فلان تومان می گیرم. چنانچه راضی نبودید میتوانید 20 درصد حُسن انجام کار را نپردازید. ولی اینطور که اگر سوم شوید 10 درصد و دوم شوید 15 درصد روی قرارداد شما میرود اصلاً درست نیست.

این مسئله ناخودآگاه روی ذهن بازیکن تأثیر منفی می گذارد. نمی توان قرارداد های فوتبالی را با والیبال مقایسه کرد. همه جای دنیا فوتبال بیش از همه پول می گیرد. بیشترین طرفدار را دارد. ما نسبت به رشته ای که داریم و فضایی که داریم از درامد خویش راضی هستیم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.