کد خبر : 6746 / /
/

پیروز قربانی متولد 12 اسفند 1357 در تهران، مربی فوتبال است.

 

پیروز قربانی متولد 12 اسفند 1357 در تهران، مربی فوتبال است.

فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت ورزش از دانشگاه علوم تحقیقات تهران می باشد بازیکن سابق استقلال سال 87 با هم دانشگاهی اش ازدواج کرده است.

پیروز قربانی

بیوگرافی پیروز قربانی

خانواده

پیروز متولد محله جوادیه تهران است، پدرش افسر بازنشسته نیروی هوایی می باشد، یک برادر بنام مجتبی و سه خواهر دارد و خوش فرزند دوم خانواده می باشد.

فوتبال را از 5 سالگی در کوچه و خیابان شروع کرد.

در نهایت وارد آکادمی پایه های استقلال شد و در سال 76 زمانی که 19 ساله بود به جوانان استقلال رفت و در سال 77 با نظر ناصر حجازی به تیم بزرگسالان استقلال رفت.

از استقلال تا بازنشستگی

پیروز قربانی از سال 1376 تا سال 1388 بمدت 12 سال در باشگاه استقلال حضور داشت تا اینکه فصل 88 تا 90 را در مس کرمان حضور داشت سپس 90 – 91 یک فصل در سایپا بازی کرد.

او در فصل 91 تا 92 در راه آهن بعنوان بازیکن و دستیار مربی حضور داشت تا اینکه سال 94 با پیراهن تیم صبای قم از فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد و بازنشسته شد.

پیروز قربانی

ماجرای فوت پدر و مادر

در سال 1380 وقتی 23 ساله بود مادر 44 ساله اش بر اثر بیماری هپاتیت فوت کرد 7 سال بعد نیز در سال 87 پدر 57 ساله اش که در حال بازگشت از هیئت عزاداری بود سکته کرد و او نیز درگذشت.

ازدواج و فرزند پیروز قربانی

پیروز قربانی چند ماه قبل از فوت پدر در سال 87 در 30 سالگی با هم دانشگاهی خودش ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک پسر بنام رایان می باشد.

طرفدار مربیان مشهور

علاقه خاصی به طرفداری از تیم های اروپایی ندارد اما تیم هایی که گواردیولا، مورینو و سیمونز در آنها مربیگری می کند را دوست دارد و شیفته این افراد است.

پیروز قربانی

نقاشی

آقای قربانی بجز عرصه ورزشی در نقاشی نیز دستی بر آتش دارد، او بخوبی نقاشی می کشد و از همه مهم تر یک کاریکاتوریست حرفه ای می باشد.

از کلاس تا مربیگری

بعد از پایان فوتبال و استراحت وارد کلاس های مربیگری شد و در کنارش تحصیلات خود را هم ارتقا بخشید و در سال 95 – 96 یکسال سرمربی تیم دسته دومی سردار بوکان آذربایجان غربی بود.

تنها گل بیادماندنی

قربانی بعنوان مدافع در بیش از 220 بازی برای استقلال 12 گل بثمر رساند.

اما گل دقیقه 94 او در دربی 58 استقلال و پرسپولیس در 7 اسفند 1383 که به برتری 3 بر 2 استقلال ختم شد همیشه در ذهن هواداران این تیم ماندگار است و از آن یاد می شود.

از کشمش تا ولخرجی

پیروز قربانی هیچ حضوری در فضای مجای ندارد و اغلب وقت خود را با مطالعه پر می کند، از کشمش متنفر است و باید عدس پلویی که میخورد بدون کشمش باشد.

می گوید اصلا آدم اقتصادی نیست و خیلی ولخرجی می کند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.