کد خبر : 6789 / /
/

بازی های خارقالعاده نیمار جونیور باعث شده با پله مقایسه شود، رکورد مبلغ قرارداد فوتبالی را شکسته است می گوید اگر فوتبالیست نبودم خواننده میشدم.

نیمار متولد شهر موگی داس کروزس در ایالت سائوپائولو برزیل است نام کاملش نیمار داسیلوا سانتوس جونیور برگرفته از نام پدرش نیمار داسیلوا سنیور است.

پدرش قبلا یک فوتبالیست بود ، نیمار تنها یک خواهر بنام رافائل سانتوس دارد.

نیمار جونیور

بیوگرافی نیمار

 

نیمار دا سیلوا سانتوس جونیور در 5 فوریه 1992 در مگی داس کروز، سائوپائولو برزیل زاده شد. وی از پدری، به نام نیمار سانتوس( فوتبالیست پیش از او) و زنی به اسم نادین سانتوس متولد شد. 

در نیمه ماه 4 ام تولد، نیمار به شیوه معجزه آسایی از یک تصادف رانندگی وسقوط به دره جان سالم به در برد. علت سقوط اتومبیل آن ها به دره حرکت تند یک ماشین بود که ناخواسته و با بی توجهی به طرف ماشین آنها می آمد. این اتفاق در حالی رخ داد که آنها در راه بازگشت به شهر خود برای دیدار با برخی اقوام بودند. خوشبختانه نیمار که در صندلی مخصوص نگهداری کودک در صندلی عقب ماشین بود، از این حادثه رانندگی جان سالم به در برد.

چکیده ای از بیوگرافی نیمار

نام کامل: نیمار داسیلوا سانتوس جونیور

متولد: ۵ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‌

محل تولد: موگی داس کروزس، برزیل

قد: ۱٫۷۵ متر( ۵ فوت ۹ اینچ)

باشگاه کنونی: پاریس سن ژرمن

شمارهٔ پیراهن: ۱۰

زندگی حرفه ای نیمار

نیمار سال ۱۹۹۲، با خانواده اش به شهر سائو ویسنته رفت. بعد از آن سال ۲۰۰۳، آن ها به شهر سانتوس برزیل نقل مکان کردند جایی که نیمار به تیم فوتبال سانتوس پیوست. نیمار خیلی زود در مقطع جوانان به موفقیت رسید و در سن ۱۵ سالگی، نیمار درامد ۱۰، ۰۰۰ رئال( واحد پول برزیل) در هر ماه و در ۱۶ سالگی، ۲۵، ۰۰۰ رئال در ماه. در ۱۷ سالگی، نیمار جونیور یک قرارداد با تیم اول سانتوس امضاء کرد.

نیمار جونیور

در سال 2012 بعنوان ثروتمندترین بازیکن فوتبال جهان انتخاب شد. دارایی او حدود 148 میلیون دلار تخمین زده می شود. نیمار در 3 اوت 2017 با ثبت رکورد 222 میلیون یورو به باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن پیوست و اسم خود را به عنوان گرانترین بازیکن فوتبال جهان به ثبت رساند.

ازدواج نیمار

نیمار با دوست دخترش به اسم کارولینا دانتاس در سن ۱۷ سالگی ازدواج کرد و دو سال بعد و هنگامی که تنها ۱۹ سال داشت، پسرش به اسم داوی لوکا متولد شد. ارتباط این دو به طلاق ختم گردید ولی هم چنان رابطه دوستانه دارند.

نیمار جونیور

نیمار در بارسلونا

او در حال حاضر عضو باشگاه فوتبال بارسلونای اسپانیاست نیمار در ۳ ژوئیه ۲۰۱۳ با قراردادی به ارزش ۵۷ میلیون یورو و به مدت ۵ فصل به بارسا پیوست. رقم فسخ قرارداد او ۱۹۰ میلیون یورو اعلام شده است. نیمار جونیور در تیم ملی فوتبال برزیل هم در پست مهاجم بازی می کند.

نیمار در سن ۱۹ سالگی و در سال ۲۰۱۱ جایزۀ بازیکن سال آمریکای جنوبی را دریافت کرد در حالیکه در سال ۲۰۱۰ به مقام سومی دست یافته بود. نیمار در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برای تیم ملی کشورش به میدان رفت و توانست ۴ گل در این بازیها به نتیجه برساند. نیمار در مرحله یک چهارم نهایی این بازی ها در بازی با کلمبیا از ناحیه کمر اسیب دید و از حضور در ادامه این رقابت ها بازماند.

نیمار در جام کنفدراسیون ها که در کشور برزیل برگزار می گردید توانست بهمراه تیمش در این دوره از مسابقه ها با پیروزی شیرین مقابل تیم ملی اسپانیا با نتیجه ۳- ۰ بعنوان قهرمانی این دوره از رقابتها را به دست بیاورد. نیمار در این جام با به ثمر رساندن ۴ گل بهترین بازیکن جام کنفدراسیون ها نیز لقب گرفت.

نیمار جونیور

تلخ ترین روز فوتبالی نیمار

یکی از تلخ ترین روزهای فوتبالی نیمار برخورد شدید با زونیگا مدافع کلمبیا در دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۴ است. زونیگا با ضربه خشنی که به کمر نیمار وارد کرد، این بازیکن را برای مدت ۴ ماه خانه نشین کرد و برزیل باید در دیدار های باقی مانده از جام جهانی بدون کاپیتان خود به میدان می رفت.

نبود نیمار در ترکیب، روحیه سایر بازیکنان تیم ملی برزیل را کاهش داده بود و آنها پس از پیروزی مقابل کلمبیا، باید در مرحله یک نیمه نهایی به مصاف آلمان می رفتند. ژرمن ها که در نهایت به قهرمانی این جام رسیدند، با نتیجه عجیب و بسیار سنگین ۷ بر صفر تیم ملی برزیل را شکست دادند و به فینال رسیدند، و شاید نیمار تنها از انیکه در این بازی حضور نداشت خوشحال بود.

نیمار جونیور

افتخارات نیمار

باشگاهی

سانتوس

جام پائولیستا ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲

جام حذفی برزیل ۲۰۱۰، ۲۰۱۱

کوپا لیبرتادورس ۲۰۱۱

بارسلونا

سوپرکاپ اسپانیا ۲۰۱۲–۲۰۱۳

قهرمانی لالیگا ۲۰۱۴–۲۰۱۵

قهرمانی کوپادل ری ۲۰۱۴–۲۰۱۵

قهرمانی لیگ قهرمانان ۲۰۱۴–۲۰۱۵

قهرمانی سوپر کاپ اروپا ۲۰۱۴–۲۰۱۵

قهرمانی جام باشگاه های جهان ۲۰۱۴–۲۰۱۵

قهرمانی لالیگا ۲۰۱۵–۲۰۱۶

قهرمانی کوپا دل ری ۲۰۱۵–۲۰۱۶

قهرمانی کوپه د لا لیگ ۲۰۱۷–۲۰۱۸

قهرمانی لیگ ۱ ۲۰۱۷–۲۰۱۸

ملی

مسابقات قهرمانی جوانان آمریکا جنوبی ۲۰۱۱

پیشنهاد ویژه

جذب فالوورر,افزایش فالوور,خرید لایک و کامنتفالوور آنی و باکیفیت را از ما بخواهیدجذب فالوورر,افزایش فالوور,خرید لایک و کامنتارزان ترین و بهترین روش جذب فالوورارتودنسی,متخصص ارتودنسی,ارتودنسی نامرئیبا بهترین راهکارهای زیبایی دندان آشنا شوید

مدال نقره المپیک ۲۰۱۲

قهرمانی جام کنفدراسیون ها ۲۰۱۳

مدال طلای المپیک ریو ۲۰۱۶

فردی

بهترین بازیکن جوان سال مجله ورلد ساکر:۲۰۱۱

بهترین بازیکن سری آ برزیل:۲۰۱۱

عضو تیم منتخب سری آ برزیل:۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲

توپ نقره برزیل( بهترین بازیکن در پست خود):۲۰۱۰، ۲۰۱۱

توپ طلا برزیل( بهترین بازیکن):۲۰۱۱

کفش طلا( بیش ترین گل در تمامی رقابت های برزیل):۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲

آقای گل جام حذفی برزیل:۲۰۱۰

آقای گل قهرمانی جوانان آمریکای جنوبی:۲۰۱۱

توپ برنزی جام باشگاه های جهان ( سومین بازیکن برتر):۲۰۱۱

بازیکن سال آمریکای جنوبی:۲۰۱۱ و ۲۰۱۲

جایزه پوشکاش( بهترین گل سال):۲۰۱۱

آقای گل جام پائولیستا:۲۰۱۲

بهترین بازیکن جام لیبرتادورس:۲۰۱۱

آقای گل جام لیبرتادورس:۲۰۱۲( به همراه ماتیاس آلوستیاز)

توپ طلای جام کنفدراسیون ها ( جایزه بهترن بازیکن):۲۰۱۳

کفش برنزی جام کنفدراسیون ها ( سومین گلزن برتر):۲۰۱۳

تیم رویایی جام کنفدراسیون ها :۲۰۱۳

سامبای طلایی( بهترین بازیکن برزیلی شاغل در اروپا):۲۰۱۴ و ۲۰۱۵

آقای گل لیگ قهرمانان اروپا :۱۵- ۲۰۱۴( ۱۰ گل، مشترک با مسی و رونالدو)

تیم منتخب لیگ قهرمانان اروپا :۱۵- ۲۰۱۴

تیم منتخب فیفا:۲۰۱۵

آقای گل جام حذفی اسپانیا با زدن ۶ گل در فصل ۱۵- ۲۰۱۴

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.