کد خبر : 19871 / /
/

حوادث | حوادث اجتماعی | حوادث خانوادگی

شخص قاتل پس از چهارده سال تحمل رنج و درد زندان، بخشیده شد!

الله کرم عزیزی افزود: با پیگیری‌های بی وقفه واحد مددکاری این زندان، مددجو ک- چ که به جرم قتل عمد تحمل کیفر می‌کرد، از مجازات قصاص رهایی یافت.

به گفته مدیر زندان رجایی شهر کرج: این مددجو پس از چهار مرتبه مراجعه تا پای چوبه دار جهت اجرای حکم قصاص رفته اما در نهایت با رافت و گذشت خانواده مقتول طعم شیرین زندگی را چشید.

وی عصبانیت، لجبازی و عدم مهارت کنترل خشم را دلیل وقوع قتل دانسته و اضافه کرد: این مددجو به دلیل پایین بودن آستانه تحمل در حین رانندگی و درگیری با مقتول با ارتکاب به قتل بهترین ایام زندگی خود را در حبس و پشت دیوار‌های زندان سپری کرد.

مدیر زندان رجایی شهر کرج گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط واحد مددکاری زندان و دعوت از خیرین و نیکوکاران پس از برگزاری جلسات متعدد مصالحه با خانواده مقتول، رضایت آن‌ها جلب و به این ترتیب اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشت کردند.

عزیزی گفت: برنامه‌های اصلاحی و تربیتی واحد فرهنگی زمانی نتیجه بخش خواهد بود که مددجویان فرایند دوره‌های آموزشی در رشته‌های مختلف مهارت‌های اساسی زندگی را به نحو مطلوب و شایسته سپری کنند.

وی افزود: مددجو ک- چ بعد از تحمل ۱۴ سال حبس با اعلام رضایت اولیاء دم در مرجع قضایی مربوطه از مجازات قصاص نجات یافته و به کانون خانواده بازگشت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.