کد خبر : 20233 / /
/

حوادث | حوادث اجتماعی | حوادث تلخ

رئیس پارک ملی کرخه از درگیری مسلحانه متخلفان محیط زیست و تیراندازی به سمت نیروهای یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه و عوامل انتظامی در روستای الجزایر شهرستان کرخه خبر داد.

محمد الوندی روز چهارشنبه اظهار داشت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر قطع درختان جنگلی و صید غیر مجاز ماهی در محدوده پارک ملی کرخه محدوده روستای الجزایر در شهرستان کرخه روز چهارشنبه اطلاع رسانی شد.

وی افزود: ماموران یگان پارک ملی کرخه جهت پیگیری و بررسی موضوع، در محل حاضر و پس از گشت و کنترل ترکیبی با خودرو، موتورسیکلت و پیاده یک محل اسکان موقت را شناسایی، ولی به در حین نزدیک شدن به آن افرادی با سلاح جنگی کلاشینکف آنها را تهدید و سپس به سمت ماموران یگان پارک ملی کرخه تیر اندازی کردند.

الوندی گفت: جهت جلوگیری از تلفات و کنترل و مدیریت با فاصله گرفتن از محل  مورد نظر و با حضور عوامل انتظامی کلانتری شاوور، به‌رغم دستور ایست و خوداری از تیراندازی متهمان توجه نکردند و با سلاح کلاشینکف و اسلحه کمری به سمت عوامل انتظامی و یگان حفاظت محیط زیست تیراندازی تیراندازی کردند.

 رئیس پارک ملی کرخه ادامه داد: پس از ۱۵ دقیقه درگیری متهمان با استفاده از پوشش گیاهی و به وسیله یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری و در مسیر فرار به سمت خودروی سازمانی محیط زیست خوزستان نیز تیر اندازی که سه گلوله به خودرو اصابت کرد.

وی بیان کرد: پس از بررسی محل متهمان آثار و شواهد صید غیر مجاز ماهی، ادوات قطع درختان و مقداری چوب درختان جنگلی قطع شده مشاهده شد وشواهد نشان می‌دهد  متهمان  سارق مسلح نیز باشند.

الوندی با بیان اینکه در این درگیری خوشبختانه آسیبی به ماموران انتظامی و یگان حفاظت محیط زیست نرسید، گفت: با تحقیقات محلی در همان لحظات اولیه متهمان شناسایی و تلاش برای دستگیری آنان از طریق عوامل انتظامی آغاز شده است.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.