کد خبر : 21247 / /
/

فرهاد مجیدی | فرهاد مجیدی بازیکن فوتبال | فرهاد مجیدی سرمربی

سرمربی فصل گذشته استقلال در یک گفت و گوی مفصل از دلیل جدایی اش از استقلال پرده برداشت.

 فرهاد مجیدی از پیشکسوتان فوتبال ایران است. فرهاد مجیدی مدت زیادی بازیکن تیم استقلال بود. فرهاد مجیدی سپس مربیگری تیم استقلال را به عهده گرفت. فرهاد مجیدی توانست تیم استقلال را بدون باخت در لیگ برتر گذشته به قهرمانی برساند. فرهاد مجیدی حالا سرمربی‌گری تیم اماراتی اتحاد کلباء را پذیرفته. فرهاد مجیدی در این تیم دست به اصلاحاتی اساسی زده است.

فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی سرمربی سابق استقلال در این فصل به لیگ امارات برگشته ولی این بار نه به عنوان بازیکن بلکه به عنوان مربی روی نیمکت اتحاد کلباء نشسته است.

در همین رابطه مجیدی در اولین مصاحبه خود در امارات با حضور در شبکه «ابوظبی اسپورت» درباره مسائل مختلفی صحبت کرد که به شرح زیر است:

*شما یک بازیکن فوق العاده ای بودید چطور شد موفق شدید استقلال را قهرمان ایران کنید و رکورد بزرگی را در لیگ ایران به جای بگذارید؟

بعد از آنکه سال آخر بازیگری ام را در الغرافه قطر با آقای متسو کار کردم. استارت مربیگری را به توصیه آقای متسو زدم. به من توصیه کرد تا به لندن بروم تا مدرک مربیگری ام را از آنجا بگیرم. 4 سال در لندن کلاس های مربیگری را گذراندم.

بعد از آن توسط یکی از دوستانم به باشگاه اسپانیول رفتم و برای مدت 8 ماه آنجا کار کردم. بعد از آن هدایت تیم ملی امید را برعهده گرفتم. بعد از آن هم به استقلال برگشتم.

فرهاد مجیدی

* به نظرتان در مسیر مربیگری ات تاثیر حضورت در باشگاه اسپانیول زیاد بود؟

یادم می آید که متسو به من گفت اگر می خواهی مربی شوی باید از تیم های پایه کارت را شروع کنی. به همین خاطر تصمیم گرفتم از تیم های پایه اسپانیول کارم را شروع کنم. بعد از آن هم مربی استقلال وسط فصل برکنار شده بود و از من خواستند سکان هدایت استقلال را برعهده بگیرم به همین خاطر به باشگاه استقلال رفتم و مربی این تیم شدم.

* در اولین تجربه مربیگری ات در باشگاه بزرگی مثل استقلال کار را شروع کردی آیا در آن برهه نترسیدی؟

من همیشه در زندگی ام چنین چالش هایی را دوست دارم. در آن زمان خیلی از هواداران استقلال که من را دوست داشتند نمی خواستند من مربی شوم چون فکر می کردند من خیلی زود مربی استقلال شدم و ترس از این داشتند که من نتایج بدی بگیرم و از صحنه مربیگری کلا حذف شوم. اما چنین چالش هایی را دوست دارم. چالش هایی که خیلی فکر کنند من نمی توانم انجام دهم ولی من انجامشان بدهم.

شروع کارم با استقلال در لیگ قهرمانان آسیا بود که موفق شدیم الریان را با نتیجه 5 بر صفر در قطر شکست دهیم. به نظرم تجربه ام در استقلال خوب بود. شما می دانید مربیگری در باشگاه های بزرگ دشوار است چون هواداران زیادی دارد. خدا را شکر که در این باشگاه بزرگ موفق شدم و در نهایت تصمیم گرفتم به امارات برای ادامه مربیگری ام بیایم.

* چطور از استقلال جدا شدی و به اتحاد کلباء آمدی؟

واقعیت این است که خروج از باشگاه استقلال خیلی سخت بود. خیلی از شب ها درباره این تصمیم فکر کردم و هواداران استقلال را در این تصمیم بزرگ درنظر گرفتم. چون می دانستم با جدایی ام دلخور می شوند. اما فوتبال حرفه ای این را طلب می کند که شما دوره هایی دیگری را ببنید و فضاهای جدید را تجربه کنید.

وقتی باشگاه اتحاد کلباء به من پیشنهاد داد به این پیشنهاد فکر کردم. دیدم می توانم تجربه جدیدی را در دوران مربیگری در کشوری دیگر را تجربه کنم. خیلی خوشحالم این پیشنهاد را پذیرفتم چون امارات برای من کشور جدیدی نیست. من از سال 2001 به همراه خانواده ام در امارات زندگی می کنیم. دو فرزندم در این کشور به دنیا آمدند و در اینجا تحصیل می کنند. خیلی خوشحالم که ادامه مربیگری ام در کشور امارات حضور دارم.

* اتحاد کلباء در 5 بازی اولش باید به مصاف البطائح، الوحده و الظفره، العین و شباب الاهلی می رود. همه بازی ها مهم هستند نظرتان درباره ترتیب رقبایتان در آغاز فصل جدید چیست؟

من شناخت خوبی از رقبا ندارم چون برخی از آنها ناشناخته هستند. ولی درباره 3 بازی اولم با بازیکنان صحبت کردم و فکر می کنم در 3 بازی اول 9 امتیاز بازی ها را کسب می کنیم. مطمئن باشید تیم ما پتانسیل خوبی دارد و می تواند نتایج خوبی را کسب کند.

* نظرتان درباره فوتبال امارات چیست؟

من بازیکنان جوان با استعداد زیادی در امارات دیدم ولی خیلی تعجب کردم که این بازیکنان آینده دار به تیم ملی دعوت نشدند. با وجود اینکه فوتبال امارات نکات مثبتی دارد اما 30 سال است که نتوانسته به جام جهانی صعود کند. برای رسیدن به جام جهانی باید به جوان ها اهمیت بدهید و به آنها میدان بدهید. من خودم به بازیکنان جوان اعتقاد دارم و هدفم در اتحاد کلباء این است که 11 بازیکن من همه جوان باشند.

 

 

فرهاد مجیدی چقدر از استقلال دستمزد گرفت؟!

در هفته‌های گذشته فرهاد مجیدی سرمربی پیشین استقلال که در حال حاضر در تیم الاتحاد کلبا به کار مشغول است با تماسی از اداره مالیات مواجه می‌شود که بنابراین تماس مبلغ قرارداد او با استقلال در زمان احمد مددی (در سال ۱۳۹۹) حدودا 3750 میلیارد تومان ثبت شده است!

بکتاش منوچهری، وکیل فرهاد مجیدی در این‌باره می‌گوید: شنبه هفته گذشته آقای مجیدی با من تماس گرفتند که خیلی سریع خودت را به اداره دارایی برسان که رقم دریافتی من در سال ۹۹ به اشتباه به اداره دارایی اعلام شده. درواقع به‌خاطر عجیب بودن رقم از خود اداره دارایی با باشگاه تماس گرفته بودند که این عدد منطقی نیست. من به اداره مالیات رفتم و رقم ظاهرا ۳۷ هزارو پانصد میلیارد ریال اعلام شده بود. بعد از اینکه متوجه اشتباه شدیم، اداره دارایی این موضوع را به باشگاه اعلام کرد، باشگاه هم رقم را در سایت اصلاح کرد و نامه‌ای هم به اداره دارایی زده که رقم درست، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است تا مالیات بر اساس رقم صحیح اعلام شود.

فرهاد مجیدی

او در پاسخ به خبرنگار ما که باتوجه به عدم مشابهت اعداد قرارداد اصلی و رقم اشتباهی این اشتباه چطور رخ داده بیان کرد: در اداره دارایی هم متعجب بودند که چطور ممکن است این عدد به این شکل و با این تفاوت ثبت شده باشد؛ برای ما سوال بود و خود باشگاه هم متعجب بود که این رقم چطور تا این حد اشتباه شده است.

منوچهری عنوان کرد: من نمی‌دانم در مورد سال ۹۹، جریان چه بوده و اصلا قرارداد را ندیده‌ام ولی فکر می‌کنم که قاعدتا باید سه نسخه از قرارداد موجود باشد؛ یک نسخه به فدراسیون برود، یک نسخه در باشگاه باشد و یک نسخه هم دست خود سرمربی باشد اما رقم صحیحی که اعلام کردند یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بوده است. اطلاعات به‌صورت سیستمی به اداره مالیات ارسال شده و اداره مالیات هم در حال رسیدگی به مالیات سال ۹۹ آقای مجیدی بودند که با این رقم برخورد می‌کنند و برایشان بدیهی بوده که این رقم نمی‌تواند رقم درستی باشد و خودشان با باشگاه تماس می‌گیرند که زمان نداریم و روز های آخر است. باشگاه دوباره وارد سامانه شده و رقم را ویرایش کرده است.

وی درباره اینکه اگر رقم اصلاح نمی‌شد، چقدر مالیات صادر می‌شد گفت؛ اگر رسیدگی نمی‌شد حدود ۷۰۰-۸۰۰ میلیارد تومان برگه مالیات صادر می‌شد. در صورت عدم ویرایش دارایی چاره‌ای جز محاسبه بر اساس همین رقم نداشت و ما باید اعتراض می‌کردیم.

منوچهری در پایان در مورد دستگیری سارق خانه مجیدی عنوان کرد: اداره آگاهی از چند ماه قبل با بررسی‌هایی که انجام داده بودند رد سارق را داشتند تا حدود یک ماه قبل دستگیر شد و به سرقت اعتراف کرد اما هنوز در خصوص برگرداندن اموال اقدامی نشده و پرونده در دادسرا در حال رسیدگی است.

مجیدی با رفتن از استقلال، به این تیم خیانت کرد!

ادموند اختر درباره جدایی فرهاد مجیدی از استقلال، دیدگاه به شدت انتقادی دارد. او در این مصاحبه هم انتقادات تندی را علیه سرمربی سابق استقلال مطرح کرد که در ادامه می‌خوانید:

*مجیدی با رفتن از استقلال با احساسات چهل میلیون جوان بازی کرد. کار فرهاد از نظر حرفه‌ای مشکلی نداشت و حق طبیعی‌اش است که امکانات و پول خوب بگیرد اما او فراموش کرده که طرفداران فوتبال در ایران حرفه‌ای نبوده و احساسی هستند.

*مگر می‌شود تیمی بعد از سال‌ها قهرمان شود و سرمربی‌اش ۲۴ ساعت بعد عزم رفتن کند؟! او حتی اجازه نداد هواداران استقلال ۲۴ ساعت بابت قهرمانی خوشحال باشند. فرهاد همانطور که در دوران بازی هم فوتبالیست بزرگی نبود، در دوران مربیگری هم نشان داد که مربی بزرگی نیست. نباید یادش برود که استقلال باعث شد فرهاد مجیدی شود. همیشه گفته‌ام ما بازیکنان و مربیان استقلال هیچ منتی نمی‌توانیم بر سر هواداران بگذاریم، چون اگر بازی یا مربیگری کردیم پولش را گرفتیم و استفاده‌مان را برده‌ایم.

*نظرم این است که در حال حاضر یک مربی خارجی خوب و نامدار می‌تواند به استقلال بیاید و کار را جمع کند اما آمدن یک مربی خارجی بزرگ و توانمند زمان‌بر است. بحث هزینه‌ را که کنار بگذاریم، مربی خارجی‌ای که بخواهد یک‌ماه مانده به مسابقات بیاید یا ۲۰ روز مانده به بازی‌ها کارش را شروع کند، به درد استقلال نمی‌خورد. این تیم قهرمان لیگ برتر شده و باید به سرعت برای حضور قدرتمند در فصل آینده استارت بزند.

*همیشه گفته‌ام و الان هم می‌گویم جواد نکونام از میان مربیان نسل جدید فوتبال ایران بهترین است. از نظر من امیر قلعه‌نویی و جواد نکونام تنها گزینه‌های ایرانی هستند که می‌توانند در استقلال کار کنند. قلعه‌نویی که با گل‌گهر تمدید کرده و حضورش منتفی است. فقط می‌ماند جواد نکونام که سوابق فراوانی دارد و توانمند است.

*نکونام فوتبالیست بزرگی بوده و بیشترین بازی ملی را در کارنامه دارد. او افتخارات متعددی در امور باشگاهی و ملی دارد و در مربیگری هم موفقیت‌هایی کسب کرده است. از همه مهمتر اینکه نکونام کارش را دوست دارد و برای آن وقت می‌گذارد. او هرجا بوده موفق بوده و این مزیت‌های بزرگی است

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.