کد خبر : 11955 / /
/

با توجه به شرایط وام‌دهی بانک‌ها در حال حاضر افراد عادی به دلیل بالا بودن مبلغ اقساط ماهانه تسهیلات و شروط سخت بانک‌ها نمی‌توانند به راحتی وام بگیرند. در این گزارش به شرایط عجیب وام‌دهی برخی از بانک‌ها پرداخته شده است.

 

وام‌های بانکی در حال حاضر با شرایط عجیبی به متقاضیان ارائه می‌شود. گره زدن پرداخت وام به ضامن با نامه کسر از حقوق آن هم برای مبالغ پایین، بهانه بانک‌ها برای ندادن وام است.

  با توجه به شرایط وام‌دهی بانک‌ها در حال حاضر افراد عادی به دلیل بالا بودن مبلغ اقساط ماهانه تسهیلات و شروط سخت بانک‌ها نمی‌توانند به راحتی وام بگیرند. در این گزارش به شرایط عجیب وام‌دهی برخی از بانک‌ها پرداخته شده است.

یکی از متصدیان بانک ملی به تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر دو طرح تسهیلاتی برای مشتریان حقیقی داریم. اما اشرایط دریافت این وام‌ها چگونه است؟

بانک ملی در یکی از طرح‌ها خود تا سقف ۵۰ میلیون تومان به مشتریان خود وام می‌دهد. این وام به صورت نقدی پرداخت نمی‌شود و به صورت کارت اعتباری و برای خرید به متقاضیان داده می‌شود.

برای گرفتن این وام افراد باید دو ضامن که هر دو کارمند دولتی هستند به بانک معرفی شود.

در یکی دیگر از طرح‌های بانک ملی متقاضیان، می‌توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام بگیرند اما باید قبل از دریافت وام ۷۰ میلیون در بانک سپرده‌گذاری بلندمدت انجام دهند.

یکی از شرایط عجیب این طرح تسهیلاتی این است که متقاضی باید سه ضامن که کارمند دولتی هستند، به بانک معرفی شود.

بانک تجارت هم یکی دیگر از بانک‌هایی است که طرح‌های تسهیلاتی کمی دارد و فقط به سازمان‌های خاص وام می‌دهد. یکی از متصدیان بانک تجارت به تجارت‌نیوز گفت: وام‌های بانک تجارت فقط به بیمارستان مهر و شرکت‌های بیمه‌ای تعلق می‌گیرد و سقف وام هم ۵۰ میلیون تومان است.

بانک تجارت برای پرداخت یک وام ۵۰ میلیونی از کارمندان بیمارستان مهر و شرکت‌های بیمه‌ای سه ضامن کسر از حقوق می‌خواهد. یعنی متقاضی، برای گرفتن مبلغ کم باید شرایط عجیبی را پشت سر بگذارند.

بانک کارآفرین هم یکی از بانک‌هایی است که در حال حاضر هیچ وامی را به مشتریان جدید خود نمی‌دهد و فقط مشتریان قدیمی می‌توانند وام بگیرند آن هم با شرایط عجیب.

این بانک به مشتریان قدیمی خود تسهیلاتی را برای خرید تجهیزات می‌دهد و تا سقف ۱۰۰ میلیون و کف ۳۰ میلیون تومان تعیین شده است.

شرایط دریافت این وام به این صورت است که متقاضی دریافت وام ۳۰ میلیونی باید یک ضامن کسر از حقوق و چک به بانک ارائه دهد.

متقاضی دریافت وام ۱۰۰ میلیونی هم باید حدودا ۱۶ میلیون در بانک بلوکه کند و دو ضامن کسر از حقوق هم به بانک معرفی کند تا بتواند از بانک کارآفرین وام بگیرد.

گره زدن پرداخت وام به ضامن با نامه کسر از حقوق آن هم برای مبالغ پایین، بهانه بانک‌ها برای ندادن وام است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.