کد خبر : 11989 / /
/

صرافی ملی هم قیمتش را ۲۷ هزار و ۸۲۰ تومان اعلام کرد. به همین دلیل، سود خرید ارز صرافی حدودا به ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

 

دیروز سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ بازار ارز در جا زد و نوسان محدودی کرد. قیمت دلار دلار در بازار ازاد در محدوده ۳۰ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد و در پایان روز نرخ دلار ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان گزارش می شد.

صرافی ملی هم قیمتش را ۲۷ هزار و ۸۲۰ تومان اعلام کرد. به همین دلیل، سود خرید ارز صرافی حدودا به ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

با اینکه برای چندمین روز پیاپی، بازار متشکل بالای ۹ میلیون دلار، عرضه داشت، ولی خبری از صف جلوی صرافی‌ها نبود. خبرنگار اکوایران از صرافی‌ها، دلیل عدم تشکیل صف را جویا شد؛ به گفته صرافان کانون دریافت ارز ‌صرافی از میدان فردوسی به سعادت‌آباد و آریا شهر منتقل شده است و صرافی‌های این دو نقطه، حتی چند برابر صرافی‌های حوزه‌ فردوسی، عرضه دارند.

دیروز در بازار خبری درباره بسته شدن حساب تعدادی از کسبه‌ یکی از پاساژهای میدان فردوسی هم پیچیده بود؛ که با جویا شدن ماجرا به این نتیجه رسیدیم که این بسته‌شدن حساب‌ها، به خاطر دورزدن روش خرید ارز صرافی با کارت ملی در چند ماه گذشته بوده است.

مهم‌ترین خبر دیروز بازار، حضور صالح‌آبادی، رییس کل بانک مرکزی در صرافی‌های میدان فردوسی بود که پیرو رویه‌ گذشته، با حضور رییس کل، تا حدی جلوی افزایش قیمت‌ها گرفته شد و دلار از صعود بیشتر، باز ماند. صالح‌ آبادی در جریان این بازدید، گفت که تا ۲ ماه آینده، سامانه‌ای برای تخصیص ارز سهمیه‌ای راه‌اندازی می شود و تشکیل صف جلوی صرافی‌ها، جمع خواهد شد. صالح آبادی ادامه داد که عرضه ارز به اندازه کافی وجود دارد و حجم عرضه، بیشتر از تقاضا است. ضمنا رییس کل بانک مرکزی معتقد است قیمتی که در کف خیابان برای ارز شکل می‌گیرد، ساختگی است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.