کد خبر : 12002 / /
/

برای اینکه به اهمیت حرکت جالب مجتبی محرمی پی ببرید شرح مکتوب این بازی را بازنمایی می کنیم؛ در چنین روزی در روز 17 آذر ماه 1368 پرسپولیس در چارچوب مسابقات قهرمانی باشگاههای تهران مقابل استقلال قرار گرفت. پرسپولیس در این بازی با نتیجه یک بر صفر به برتری رسیدند.

بازیکن پرسپولیس در دیدار استقلال، حرکت جنجالی انجام داد که تا سالها در ذهن خواهد ماند.

برای اینکه به اهمیت حرکت جالب مجتبی محرمی پی ببرید شرح مکتوب این بازی را بازنمایی می کنیم؛ در چنین روزی در روز 17 آذر ماه 1368 پرسپولیس در چارچوب مسابقات قهرمانی باشگاههای تهران مقابل استقلال قرار گرفت. پرسپولیس در این بازی با نتیجه یک بر صفر به برتری رسیدند.

تک گل پرسپولیس را در این بازی رضا عابدیان به ثمر رساند، این بازی در هفته های پایانی باشگاه های تهران برگزار شد. دو تیم رقابت نزدیکی برای فتح جام باشگاههای تهران داشتند و استقلال تنها یک امتیاز از پرسپولیس جلوتر بود. تساوی در این دیدار تا حدودی حکم قهرمانی استقلال را امضا می کرد، چرا که این تیم درچند بازی بعدی اش، دیدارهای سختی در پیش رو نداشت و می توانست پس از برد در برابر پرسپولیس،  به کسب امتیاز کامل سایر دیدارها مطمئن باشد.

نکته برجسته این بازی، زمانی بود که مجتبی محرمی قصد داشت از شروع مجدد سریع بازی توسط استقلال جلوگیری کند. در همین راستا وی سعید عزیزیان دروازه بان استقلال را در حالی که توپ را در اختیار داشت هُل داد تا ضد حمله استقلال شکل نگیرد.

ترکیب دو تیم در این دربی به شرح زیر بود:

بازیکنان پرسپولیس:

وحید قلیچ (بهروز سلطانی)، سعید نعیم آبادی، مرتضی فنونی‌زاده زاده، محمد پنجعلی (کاپیتان)، کریم باوی، رضا عابدیان، مجتبی محرمی، ضیا عربشاهی عربشاهی، رحیم یوسفی، فریبرز مرادی، محمد حسن انصاری فرد (حسین عبدی).

مربی: علی پروین

بازیکنان استقلال:

سعید عزیزیان، مصطفی اردستانی، رضا حسن‌زاده، شاهرخ بیانی، جواد زرینچه، عبدالصمد مرفاوی (امیر‌هاشمی مقدم)، مجید نامجو مطلق، صادق ورمزیار، محسن گروسی، امیر قلعه نویی (مرتضی یکه)، رضا احدی (کاپیتان).

مربی: منصور پورحیدری

داور: حمید خوشخوان ورزشگاه: آزادیاخطار: رحیم یوسفی، مجتبی محرمی، کریم باوی (پیروزی).

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.