کد خبر : 12098 / /
/

تیم ملی فوتبال ایران در چهارچوب هفته دوم و پایانی مسابقات انتخابی جام ملت‌های زنان آسیا به مصاف اردن رفت. این دیدار که تا دقیقه 90 با تساوی بدون گل دنبال می‌شد و هر 2 تیم در تعداد امتیاز، گلزده و خورده مساوی بودند، تیم‌ملی ایران توانست در ضربات پنالتی با برتری 4 بر 2 به پیروزی دست یابد.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال بانوان گفت: تهمت‌ اردنی‌ها عواقب بسیار سنگینی برایم داشته است.

تیم ملی فوتبال ایران در چهارچوب هفته دوم و پایانی مسابقات انتخابی جام ملت‌های زنان آسیا به مصاف اردن رفت. این دیدار که تا دقیقه 90 با تساوی بدون گل دنبال می‌شد و هر 2 تیم در تعداد امتیاز، گلزده و خورده مساوی بودند، تیم‌ملی ایران توانست در ضربات پنالتی با برتری 4 بر 2 به پیروزی دست یافته، مجوز صعود به جام‌ملت‌های آسیا را کسب کند. «زهره کودایی» سنگربان تیم ملی فوتبال ایران، موفق شد در این دیدار با گرفتن 2 ضربه پنالتی نقش مهمی در صعود تیم‌ملی فوتبال بانوان به جام ملت‌ها ایفا کند.

 

کودایی که سابقه کار در نجاری و مشاغل سخت را داشته و حتی برای حضور در تمرین تیم ملی دشواری زیادی را متحمل شده است. بعد از این اتفاق حسابی مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفت و به چهره‌ای محبوب تبدیل شد. بر همین اساس خبرنگار ورزشی رکنا با این دروازه‌بان ملی‌پوش گفت‌و‌گویی داشت که در ادامه می‌خوانید:

«زهره‌کودایی» دروازه‌بان تیم ملی فوتبال بانوان ایران در خصوص صعود تیم‌ ملی بانوان ایران به جام‌ملت‌های آسیا اظهار داشت: متاسفانه پیش از صعود به جام ملت‌ها تیم‌ملی زنان 2 سال از رنکینگ خارج شد، به دلیل شیوع کرونا اردویی هم برگزار نکرد.تا همه‌چیز در تیم بهم ریخته باشد. ولی خداراشکر بعد از انتصاب خانم مریم ایراندوست به عنوان سرمربی شرایط خیلی خوب پیش رفت. تیم‌ ملی به نظم و ثبات خاصی رسید. خوشبختانه زحماتمان هم جواب داد، توانستیم به جام ملت‌ها صعود کنیم. پیش از این اتفاق بزرگ همیشه آرزو داشتم بتوانم با لباس تیم‌ملی به این رقابت‌ها بروم که خداراشکر آرزویم برآورده شد. بسیار خوشحالم که توانستم تقش کوچکی در صعود تیم‌ ملی به این رقابت‌ها ایفا کنم. دوست دارم از آقایان «عزیزی‌خادم، نصرت ایراندوست، امیر جماعیلی مربی دروازه‌بان‌ ها»، همچنین خانم‌ها «شهره موسوی، مریم ایراندوست» و تمامی کادر فنی و اجرایی تیم‌ملی که از جان و دل برای سربلندی تیم‌ ملی مایه گذاشتند، نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم.

*مردم با حمایت‌هایشان شرمنده‌ام کردند

وی در پاسخ به این سوال که با وجود عدم توجه زیاد رسانه ها به تیم ملی بانوان ایران، او حسابی مورد توجه مردم و طرفداران ورزش قرار گرفت، تصریح کرد: همانطور که قبلا هم گفتم در زندگی خیلی تلاش کردم، سختی کشیدم. ولی هرگز ناامید نشدم. چرا که می‌دانستم خدا روزی دستم را طوری خواهد گرفت که جبران تمام آن سختی‌ها خواهد بود. جدا از آن در این مسیر سخت بعد از خدا و دعای مردم هرچه دارم را مدیون دعای خیر مردم ایران هستم. در چند وقت اخیر مردم عزیزمان با کامنت‌ها و پست‌ها حمایت‌هایشان در فضای مجازی خیلی شرمنده‌ام کردند. واقعا دست تک‌تک آن‌ ها را می‌بوسم که با لطفشان باعث شدند بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم برای تیم‌ملی مثمرثمر واقع شوم.

*دختران ملی‌ پوش دست از تلاش برنخواهند داشت

دروازه‌بان تیم‌ملی فوتبال بانوان ایران در خصوص اعزام تیم‌ ملی به جام‌ملت‌ ها بدون داشتن بازی دوستانه و ارزیابی سطح رقبا توضیح داد: بدون شک بعد از صعود به جام ملت‌ها ما برای حفظ سطح آمادگی و هماهنگی بالا نیاز مبرمی به بازی‌های دوستانه داشتیم. که متاسفانه شرایط به شکلی پیش رفت که نتوانستیم بازی دوستانه‌ای برگزار کنیم. برای مثال تیم‌ ملی‌ هند که یکی از رقبای ما در جام‌ملت‌ها است، تا بحال 7 بازی دوستانه با سایر کشورها داشته که آخرین آن هم تورنمنت چهارجانبه در کشور برزیل بوده است. مابقی رقبا هم از آمادگی بسیار بالایی برخوردار هستند. ولی با تمام این‌ها ما با هدایت خانم ایراندوست عزیز که خیلی برایمان زحمت کشیدند دست از تلاش برنخواهیم داشت، در این 40 روز باقی مانده تا شروع رقابت‌ها، از جان و دل برای سربلندی ایران مایه می‌گذاریم. امیدوارم که دختران ملی‌پوش فوتبال بتوانند در جام‌ملت‌ها عملکرد خوبی داشته و باعث خوشحالی مردم باشند. 

*تهمت اردنی‌ ها عواقب سنگینی برایم داشت

کودایی درواکنش به صحبت‌های عجیب و غیرحرفه‌ای اردنی‌ها پس از درخشش او در بازی‌های آسیایی و حواشی اخیر گفت: زمانیکه این اتفاق برایم رخ داد، آن صحبت‌ها از طرف اردنی‌ها مطرح شد، روزهای خیلی سختی را پشت سر گذاشتم. چرا که این تهمت‌ها عواقب بسیار سنگینی برای خودم و خانواده‌ام داشت. ولی با تمام این‌ها توانستم به لطف خدا، کمک خانواده، دوستان و مردم عزیز با این هجمه‌ها کنار بیایم. چرا که همیشه معتقد بودم، زمانیکه فردی موفق می‌شود یک سری از حرف‌ها و حواشی به سمتش می‌آید، ولی هنر این است که بتواند با این هجمه‌ها مقابله کرده مسیرش را گم نکند. به هرحال اردنی‌ها خیلی برای این رقابت‌ها هزینه کرده بودند و اصلا فکرش را نمی‌کردند که نتوانند از گروه بالا بیایند. به همین خاطر دست به چنین کاری زدند. درست است که در این مدت خیلی بهم سخت گذشت ولی توانستم با اراده‌ای که در خودم سراغ داشتم با این حرف‌ها مقابله کرده خودم را جمع و جور کنم. حالا فدراسیون فوتبال مختار است هرعکس‌العملی که دوست دارد را به این موضوع نشان دهد. چرا که معتقد هستم کار اردنی‌ها توهین به خودشان بود. آن‌ها باید در زمین مسابقه توانایی‌هایشان را نشان می‌دادند نه اینکه خارج از زمین مسابقه به دنبال حواشی باشند. درست که این موضوع تمام شده است ولی فدراسیون فوتبال همچنان به دنبال این موضوع است تا از حقانیتم دفاع کند.

*«عمر مومنی» غافلگیرم کرد

وی در خصوص اینکه پس از مطرح شدن صحبت‌های اخیر توسط اردنی‌ها مورد حمایت چهره‌های ورزشکار و «عمر مومنی» کاریکاتوریست معروف اردنی واقع شد، خاطر نشان کرد: بعد از به وجود آمدن حواشی اخیر بسیاری از فوتبالیست‌ها مثل: (مهدی طارمی، امیر عابدزاده، علیرضا بیرانوند، حسین حسینی و...) با حمایت‌هایشان دل گرمم کردند. حتی امیر عابدزاده برای روز تولدم دستکش دروازه‌ بانی را بهم هدیه دادند که واقعا خوشحالم کرد دوست دارم که از او تشکر کنم. جدا از آن «عمر مومنی» کاریکاتوریست معروف هم خیلی مرا غافلگیر کرد به نوعی باعث قوت قبلم شد. واقعا جا دارد از تمامی این عزیزان نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم. امیدوارم که همیشه در زندگی حرفه‌ای شخصی‌شان موفق و سربلند باشند. 

*حواشی اخیر مرا مصمم‌تر از قبل می‌کند

دروازه‌بان تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در پاسخ به اینکه آیا حرف‌ها و حواشی اخیر او را برای موفقیت در مسیر پیشرفتش مصمم‌تر نمی‌کند ادامه داد: واقعا همینطور است. با این مسئله به هرترتیبی که بود کنار آمدم و توانستم خودم را جمع و جور کنم‌. در اردوهای ملی باانگیزه و قدرت بیشتری نسبت به قبل حاضر می‌شوم تا وظایفم را به نحواحسنت انجام دهم. از این به بعد هم با قدرت و توان خیلی بالاتری تمرین خواهم کرد تا با عملکرد خوبم بتوانیم ضمن کمک به تیم‌ملی برای اولین بار به جام جهانی صعود کنم. به یکی از بزرگترین آرزوهایم برسم.

*«امیر عابدزاده» گلر فوق‌العاده‌ای است

کودایی در پایان در خصوص اینکه دربین گلرهای کشور  عملکرد کدام یک را بیشتر دوست دارد گفت: خوشبختانه در ایران دروازه‌ بان‌‌ های خوب زیادی داریم. ولی در این بین به شخصه عملکرد «امیر عابدزاده» را خیلی می‌پسندم. چرا که او در تیم جدیدش عملکرد بسیار خوبی داشته و درخشیده است. عابدزاده گلر فوق‌ العاده‌ ای است. امیدورام که در ادامه مسیر حرفه‌اش موفق باشد. جدا از آن «علیرضا بیرانوند» را هم خیلی دوست دارم چرا که او نشان داده مرد روزهای سخت است در حرفه‌اش حرف ندارد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.