کد خبر : 12375 / /
/

وقتی قهرمان ما در مسابقه جهانی شرکت نمی‌کند، نباید در یک مسابقه غیررسمی هم کسی با این شرایط حاضر شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی نسبت به حضور سرمربی تیم ملی امید در یک مسابقه با حضور یک صهیونیست واکنش نشان داد.

اسماعیل حسین‌زهی در خصوص اینکه سرمربی تیم ملی امید کشورمان اخیرا در تیم ستارگان عرب مقابل منتخب جهان با سرمربیگری آورام گرانت که فردی صهیونیست است، به میدان رفته است، اظهار داشت: ما انتظار داریم ستارگان ما از ستارگان دنیای عرب الگو بگیرند. این مسابقه غیررسمی بوده و انتظار داشتیم مهدی مهدوی‌کیا در این بازی شرکت نمی‌کرد چون به رسمیت نشناختن اسرائیل از آرمان‌های ملت بزرگ ما است.

وی افزود: وقتی قهرمان ما در مسابقه جهانی شرکت نمی‌کند، نباید در یک مسابقه غیررسمی هم کسی با این شرایط حاضر شود. مهدوی کیا در اروپا بازی کرده و باید شرایط را درک می‌کرد. جوانان ما او را الگوی خودشان می‌دانند. وقتی اعتقادی به این رژیم نداریم و این کشور تنها متخاصم جهان است که فلسطین را غصب کرده، نباید آتو به دست دشمنان می‌داد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه پیش از این نیز فدراسیون فوتبال برای ورود کمک داور ویدئویی با شرکتی منتسب به رژیم صهیونیستی قرارداد بست، گفت: باید دولت و به خصوص وزارت ورزش به این مسأله ورود می‌کرد. ما ابتدا گفتیم این سیستم را می‌خریم، بعد که مشخص شد شرکت اسرائیلی است منصرف شدیم. این درست نیست. باید قبل از اینکه کار انجام شود، تحقیق و بررسی می‌کردیم و بعد قرارداد منعقد می‌شد.

وی در خصوص اینکه آیا این اتفاقات پشت سر هم نگرانی بابت حرکت در پروژه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به وجود نمی‌آورد، عنوان کرد: ما این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسیم. اگر فردی رفته و در مسابقه‌ای شرکت کرده، باید پاسخگو باشد. هیچ رابطه‌ای با کشوری که آن را به رسمیت نمی‌شناسیم، نداریم اما این زنجیر باید قطع شود. مهدوی‌کیا باید بررسی می‌کرد.

حسین‌زهی تصریح کرد: در بقیه مسائل هم عزیزی خادم باید خیلی دقت کند. از دستگاه‌های نظارتی به جد می‌خواهم ورود پیدا کنند. مسائلی مانند رمالی و شرط‌بندی در فوتبال باید از ریشه کنده شود تا دیگر شاهد این مسائل نباشیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه عزیزی خادم پیش از این به خاطر قرارداد VAR و بحث رمالی به مجلس دعوت شده بود اما هنوز اتفاقی در این خصوص نیفتاده، اظهار داشت: اگر دعوتش کردند، باید حاضر شود. بالاتر از عزیزی خادم هم باید به مجلس بیاید چون مجلس عصاره ملت است. حتما باید فراکسیون ورزش و کمیسیون فرهنگی او را دعوت کنند و از او توضیح بخواهند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.