کد خبر : 12421 / /
/

با توجه به شرایط اقتصادی که قیمت کالاها و خدمات روز به روز گران‌تر می‌شوند، اما نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی در شهرستان‌ها همچنان پایین است.

به گفته بسیاری از رانندگان اسنپ و تپسی، نرخ کرایه‌ها در شهرستان‌ها بسیار پایین است و کار کردن در تاکسی‌های اینترنتی با توجه به گرانی روز افزون کالا و خدمات برای آن‌ها به صرفه نیست.

 

با توجه به شرایط اقتصادی که قیمت کالاها و خدمات روز به روز گران‌تر می‌شوند، اما نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی در شهرستان‌ها همچنان پایین است.

با وجود اینکه نرخ کرایه‌های اسنپ و تپسی در پایتخت نسبتا مناسب و در برخی از مواقع بسیار گران است، با این حال برخی رانندگان می‌گویند که در شهرستان‌ها کرایه چهار هزار تومانی هم وجود دارد.

رانندگان می‌گویند قیمت‌ها در شهرستان‌ها بسیار پایین است و باتوجه به قیمت بنزین، هزینه‌های جانبی و استهلاک خودرو و نیز کمیسیون بالای دریافتی از سوی اسنپ و تپسی کار کردن برای این دو شرکت سود چندانی برای آنان ندارد.

کرایه ۴ هزار تومانی!

تعدادی از رانندگان اسنپ و تپسی پیا‌م‌های زیادی به تجارت‌نیوز دادند و به نرخ کرایه‌ها در شهرهای دیگر کشور اعتراض کردند: «تو گلبهار که کرایه ۴۵۰۰ تومنی هم داره، واقعا افتضاحه، من الان یک ماهه کار نمیکنم.»

کرایه اسنپ با آژانس در یزد فرقی نداره درحد یک یا دو تومان فرق داره مسیری که اسنپ با ۱۲ تومان میره آژانس هم ۱۴ یا ۱۳ تومان مگیره،،ولی اگر گزینه عجله دارم را بزنی بیشتر در میات حتی شد بعضی وقتی اسنپ گرونتر از آژانس باشه.»

«واقعا من توشهرخرم اباد زندگی میکنم با یه پژوپارس مدتی اسنپ کار کردم هرمسیری اینجا فوقش شش تومن میزنه… واقعاخنده دارنیست من پنج کیلومترتوشهربای همه دست انداز ترافیک تصادف جریمه اعصاب خرابی هزینه خودرو کمسیون بخام قبولش کنم.»

«کرایه اسنپ تهرون خوبه داخل شهر شیراز که عمو داغون داغونه، مسافر شبی پونصد میده هتل، اسنپ میگیره تا حافظیه هفت هزار تومان خود مسافر خندش میگیره.»

«من راننده اسنپ بندرعباس هستم… اولا که از ما بیست درصد کم می‌کنند دوما اصلا این کرایه ها جوابگوی استعلاک و سوخت ماشین نیست… الان چند وقته توی خیابون می‌چرخم خیلی برام بهتره… مسیری که اسنپ کرایه‌اش تعیین میکنه ۱۳ تومن… دربستی تو خیابون ۲۰ تومنه تازه ۲۰ درصد هم ازش کم نمیشه…»

«کرایه‌ها واقعا توی شیراز پایینه. خود من دو سه روزه هیچ سفری رو قبول نکردم. هر روز یک ساعت اسنپ رو روشن میزارم ولی سفر بدرد بخوری بهم نمیده.»

« من کرمانشاه کار میکنم، مسیرهای نزدیک میزنه پنج هزار کمیسیون در رفته میشه ۳۷۰۰ تومن زیاده به نظرت یه لواشکم نمیکنه!»

به نظر می‌رسد نرخ کرایه‌های اسنپ و تپسی در دیگر استان‌ها و شهرستان‌های کوچک، بسیار پایین است. این در حالیست که قیمت کالا‌ها و خدمات در تمامی شهرهای کشور به بک اندازه افزایش می‌یابد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.