کد خبر : 12574 / /
/

بعد از اینکه کمتر از یک ماه پیش در بازار و سطح شهر برنج ایرانی قیمت ۸۰ هزار تومانی را تجربه کرد، قیمت این محصول در میادین میوه و تره‌بار هم از مرز ۵۵ هزار تومان عبور کرد و هر کیلوگرم برنج ایرانی از ارقام مرغوب و درجه یک به ۵۵.۵۰۰ تومان رسید.

بعد از اینکه کمتر از یک ‌ماه پیش در بازار و سطح شهر برنج ایرانی قیمت 80هزار تومانی را تجربه کرد، قیمت این محصول در میادین میوه و تره‌بار هم از مرز 55هزار تومان عبور کرد و هر کیلوگرم برنج ایرانی از ارقام مرغوب و درجه یک به 55.500تومان رسید.

 هر کیلو برنج دم‌سیاه، هاشمی و طارم از روز گذشته در غرفه‌های خواربارفروشی میادین میوه و تره‌بار 55.500تومان قیمت خوردند که در مقایسه با آخرین قیمت آنها 6هزار تومان در هر کیلو افزایش نشان می‌دهد. افزایش قیمت با درصد کمتری در ارقام پرمحصول نیز اعمال شده و هر کیلو از این برنج‌ها حدود 2هزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند.

نرخ‌نامه جدید میادین میوه وتره‌بار شهرداری نشان می‌دهد هر کیلوگرم برنج دودی پرمحصول 47هزار تومان، برنج قهوه‌ای 45هزار تومان، برنج فجر 44هزار تومان، شیرودی 39هزار تومان، برنج ندا 37هزار تومان و دیگر برنج‌های معطر ایرانی 38هزار تومان عرضه می‌شوند، درحالی‌که قیمت برنج دودی و قهوه‌ای تا‌ ماه گذشته هر کیلو 45هزار تومان و بقیه به‌ترتیب 38.900، 36، 35.500 و 37هزار تومان بود. هر کیلوگرم برنج نیم‌دانه معطر هم با 900تومان افزایش قیمت به 29.900تومان رسید. در میادین میوه وتره‌بار انواع برنج‌های وارداتی نیز با نرخ تنظیم بازار عرضه می‌شود. قیمت برنج از ابتدای امسال تاکنون در میادین میوه و تره‌بار 68درصد افزایش داشته است.

روزنامه همشهری

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.