کد خبر : 12668 / /
/

بازار متشکل امروز چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ شاهد افت اندک قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی روز گذشته بر روی ۲۷ هزار و ۱۸۰ تومان قرار داشت. دلار امروز ۲ تومان پایین رفت و به ۲۷ هزار و ۱۷۸ تومان رسید.

 

بازار از و طلا امروز ۸ دی ماه سال ۱۴۰۰ شاهد افت قیمت دلار متشکل وصعود قیمت سکه بود.

بازار متشکل امروز چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ شاهد افت اندک قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی روز گذشته بر روی ۲۷ هزار و ۱۸۰ تومان قرار داشت. دلار امروز ۲ تومان پایین رفت و به ۲۷ هزار و ۱۷۸ تومان رسید.

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی امروز

صرافی ملی امروز چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۶¡۸۵۸ (بیست و شش هزار وهشتصد و پنجاه و هشت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۷¡۴۰۱ (بیست و هفت هزار چهارصد و یک تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۹¡۸۷۱ ( بیست و نه هزار و هشتصد و هفتاد و یک تومان) و قیمت فروش یورو ۳۰¡۴۷۴(سی هزار و چهارصد و هفتاد و چهار تومان) است.

قیمت درهم اندکی کرد

قیمت درهم روز گذشته با ۸ هزار و ۱۰۰ تومان بسته شد. درهم در بازار امروز اندکی رشد را ثبت کرد و بر روی ۸ هزار و ۱۲۰ تومان قرار گرفت. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳.۶۷۳) عدد ۲۹ هزارو ۸۲۴ تومان به دست می‌آمد.

قیمت سکه صعود کرد

قیمت اونس طلا در بازار جهانی روز گذشته ۱۸۱۱ دلار بود. این فلز گران بهای جهانی امروز افت کرد و به ۱۸۰۳ دلار رسید. در بازار داخلی هم امروز قیمت طلا اندکی افت کرد. این فلز زرد رنگ امروز ۵۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و بر روی ۱ میلیون و ۲۸۶ و ۸۰۰ تومان قرار گرفت. قیمت سکه امروز بر خلاف قیمت دلار متشکل و قیمت طلا صعود را تجربه کرد. قیمت سکه امامی امروز ۲۰ هزار تومان بر ارزش خود اضافه کرد و با ۱۳ میلیون و ۴۵ هزار تومان معامله شد.

امروز مجتبی توانگر از نهایی شدن طرح مالیات بر عایدی سرمایه خبر داد. این خبر در کنار اخبار برجام مورد توجه معامله گران بازار ارز قرار گرفت.به نظر می‌رسد دولت قصد دارد از طریق این سیاست از هجوم خریداران برای خرید ارز جلوگیری و نرخ ارز را کنترل کند.

توانگر درباره اهمیت طرح مالیات بر سوداگری طلا، سکه، ارز و مسکن گفت: قطعا با قانونی شدن مالیات بر عایدی سرمایه و همچنین اجرای درست آن، دیگر فعالیت های سفته بازی جذابیت کمتری داشته و نقدینگی کمتری جذب این فعالیت ها می شود. در نهایت نیز شاهد کاهش قیمت ها در کوتاه مدت و جلوگیری از نوسانات قیمتی و هدایت نقدینگی به تولید در بلند مدت خواهیم بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.