کد خبر : 12728 / /
/

پژمان عقدک در خصوص وضعیت بستری، فوتی و ابتلای قطعی به اومیکرون در استان اصفهان، اظهار کرد: طبق آخرین آمار ارائه شده در تاریخ نهم دی‌ماه، تعداد کل بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در استان اصفهان، ۳۳۲ نفر است که حال ۵۵ نفر از این تعداد وخیم بوده

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با توجه به کاهش مراجعات برای تزریق واکسن کرونا، تلاش می‌شود، مردم به سمت پایگاه‌های جامع سلامت محلات سوق داده شوند و تعداد مراجعه کنندگان، در پایگاه‌های محلی قابل پوشش است. ابتلای قطعی مثبت به اومیکرون ۹ نفر در اصفهان، فلاورجان، مبارکه و خمینی‌شهر تایید شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، پژمان عقدک در خصوص وضعیت بستری، فوتی و ابتلای قطعی به اومیکرون در استان اصفهان، اظهار کرد: طبق آخرین آمار ارائه شده در تاریخ نهم دی‌ماه، تعداد کل بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در استان اصفهان، ۳۳۲ نفر است که حال ۵۵ نفر از این تعداد وخیم بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. تعداد فوتی کرونایی استان اصفهان در روز هشتم دی‌ماه یک مورد بوده که این مورد نیز مشکوک گزارش شده است.

وی در خصوص آمار ابتلاء به اومیکرون در استان اصفهان گفت: ابتلای قطعی مثبت به اومیکرون ۹ نفر بوده است که این تعداد مبتلا در شهرهای اصفهان، فلاورجان، مبارکه و خمینی‌شهر تأیید شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: پوشش واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال استان اصفهان در دوز اول ۸۴ درصد و دوز دوم ۷۲ درصد است. میزان واکسیناسیون افراد ۱۲ تا ۱۸ سال در دوز اول ۸۱ درصد و در دوز دوم ۶۵ درصد است. درصد پوشش تزریق دوز سوم واکسن کرونا در استان اصفهان نیز تاکنون ۱۱ درصد است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.