کد خبر : 12752 / /
/

کرونا در ایران| جدیدترین نشانه های کرونا| نوع جدید جهش یافته کرونا| کرونای لامبدا| علام کرونای دلتا

موج ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا تا ۲۰ فوریه فروکش خواهد کرد و این سویه احتمالا آخرین جهش کووید-۱۹ است.

 

موج ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا تا ۲۰ فوریه فروکش خواهد کرد و این سویه احتمالا آخرین جهش کووید-۱۹ است.

آخرین سویه کرونا در جهان

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،«دموستنس ساریانیس» استاد دانشگاه ارسطوشهر سالونیک یونان در مصاحبه با وبسایت Newsbeast اعلام کرد موج ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا تا ۲۰ فوریه فروکش خواهد کرد و این سویه احتمالا آخرین جهش کووید-۱۹ است.

این دانشمند مشهور در یونان به مدل ریاضی گسترش موج «لجام گسیخته» نوبتی بیماری همه گیر کرونا استناد کرد. در پنج روز گذشته در یونان، هر روز رکوردهای جدیدی ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است – روز جمعه ۴۰٫۵ هزار مورد ابتلا به این بیماری ثبت شد و سویه اومیکرون سویه غالب کرونا در این کشور گردیده است.

به گفته ساریانیس، روند صعودی تا ۲۰ تا ۲۲ ژانویه ادامه خواهد داشت و میانگین هفتگی به ۶۶ هزار مورد ابتلا خواهد رسید. ساریانیس که معتقد است محاسبه میانگین هفتگی روش دقیق تری نسبت به روزانه است، گفت: در عمل، این بدان معناست که ممکن است روزهایی وجود داشته باشد که روزانه ۸۰ هزار یا حتی ۱۰۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا وجود داشته باشد.

ساریانیس گفت:«به این ترتیب ۲۰ فوریه، یک ماه پس از اوج موج اومیکرون، روند کاهش آن به پایان می رسد. سپس میانگین تعداد موارد ابتلا در هفته ۳۵۰۰ – ۴۰۰۰ مورد خواهد بود. سپس ما پایان اومیگرون را خواهیم داشت و بخش اعظم جامعه ما از مصونیت برخوردار خواهد شد.»

آخرین خروش ویروس کرونا در دنیا

به گفته او شاید این آخرین «خروش» ویروس کرونا باشد.

این دانشمند خاطرنشان کرد حتی اگر اومیکرون آخرین جهش ویروس کرونا باشد که ما در حال مشاهده آن هستیم، که احتمال آن زیاد است، نباید احتیاط خود را از دست داده و فکر کنیم که همه به نوع خفیف کرونا مبتلا خواهند شد و دیگر از تدابیر حفاظتی و بهداشتی استفاده نکنیم.

منبع: جماران

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.