کد خبر : 12768 / /
/

رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور با عرض تسلیت نسبت به فرارسیدن حجت خدا و فرمانده مقابله با جنگ نرم تاریخ حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین دومین سالگرد شهادت سیدالشهدا مدافع حریم ولایت حاج قاسم سلیمانی و گرامی داشت ایام دهه بصیرت، اظهار داشت: حضرت زهرا(س) قربانی مسلخ امربه معروف و نهی از منکر است.

 

رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور بیان داشت: بی تفاوتی نسبت به گناه در جامعه باعث ترویج فساد و ایجاد منکرات گسترده در نهاد مقدس خانواده می‌شود.

امام جمعه تهران: بی حجابی و سگ گردانی رواج هرزه گی است/ ربا جنگ مستقیم با خداست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نشست رئیس، دبیر و معاونین ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور با ریاست ومعاونین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل سالن جلسات شهدای امر به معروف ستاد کشور برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام کاظم صدیقی، رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور با عرض تسلیت نسبت به فرارسیدن حجت خدا و فرمانده مقابله با جنگ نرم تاریخ حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین دومین سالگرد شهادت سیدالشهدا مدافع حریم ولایت حاج قاسم سلیمانی و گرامی داشت ایام دهه بصیرت، اظهار داشت: حضرت زهرا(س) قربانی مسلخ امربه معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: مهمترین معروف در عالم امکان مسئله ولایت است که حاکمیت خداوند متعال بر بندگانش از مجرای ولایت صورت می پذیرد.

رئیس ستاد امربه معروف ونهی از منکر کشور گفت: حضرت زهرا(س) برای دفاع از بزرگترین معروف و مقابله با منکر به میدان جنگ سخت و نرم آمد.

حجت الاسلام صدیقی بیان داشت: حضرت زهرا(س) در جنگ سخت جلوی مهاجمین ایستاد ومانند یک لشگر از خاکریز ولایت سرسختانه دفاع کرد و تازمانی که زنده بودند دست از محافظت از امیرالمومنین(ع) برنداشتند.

وی افزود: درس بزرگ حضرت زهرا(س)به ما داشتن ایمان است؛همچنان که ایمان باعث ایجاد قدرت می‌شود همچنان که محبت به ولی الله به انسان ارداه می دهد.

رئیس ستاد امربه معروف ونهی از منکر کشور اظهار داشت: داشتن قدرت ایمان و اراده محبت باعث می‌شود که شخصی حتی بدون نداشتن سلاح و نفرات جلوی همه عالم بایستد که نمود بارز معاصر آن حضرت امام خمینی(ره) است که وی بدون همراهی ولی با داشتن این دوصلاح در مقابل تمام عالم کفر ایستاد.

حجت الاسلام صدیقی بیان داشت: حضرت زهرا(س) با اینکه بعد از آن حمله به خانه شان بعد از به هوش آمدنشان به استراحت نپرداختند؛ با حالی که داشتند رفتند به سمت مسجد و از امام زمان خودشان تا لحظه آخر دفاع کردند.

وی افزود: تا زمانی که حضرت زهرا(س) زنده بودند هیچکس نتوانست از امیرالمومنین(ع) بیعت بگیرد که این درس بزرگی برای ما به حساب می‌آید.

امام جمعه موقت شهر تهران اظهار داشت: در کنار جنگ سخت، جنگ نرم حضرت زهرا(س) نیز مثال زدنی است واین برای پژوهشگران می تواند سرمشقی باشد و آنها را به تحقیق در مورد نقش و تاکتیک حضرت زهرا(س) در مقابل هر جنگ نرمی وا دارد.

صدیقی گفت: جنگ نرم حضرت زهرا(س) گریه‌های ایشان در موارد مختلف بود که این گریه‌ها افشاگری و مرزبانی از علم وبیرق ولایت بود که این گریه‌های حضرت صدیقه(س) مظلومیت امیرالمومنین(ع) به همه جهانیان نشان داد.

وی اضافه کرد: گریه‌های حضرت زهرا(س) تاثیر گذاریش کمتر از شمشیر ذوالفقار امیرالمونین حضرت علی(ع) نبود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: جبهه امر به معروف ونهی از منکر هیچ موقع تعطیل نمی‌شود و سبک زندگی حضرت زهرا(س) به ما تاکتیک چگونگی امر به معروف ونهی از منکر کردن در شرایط مختلف را می‌آموزد و از دیگر درس‌های بزرگ حضرت زهرا(س) به ما این است که در هر شرایطی می‌توان آمر به معروف و ناهی از منکر بود؛ حتی اگر نفرات، سلاح و تجهیزات نداشتید.

 صدیقی با اشاره به اشک‌های حضرت زهرا(س) افزود: اشک‌های حضرت زهرا(س) باعث فروپاشی هیمنه مستکبران در کل تاریخ شد و این اشک‌ها ثابت کرد که ایشان بزرگترین فرمانده مقابله با جنگ نرم در طول تاریخ است که ما افتخار می‌کنیم که با لبیک خود به این فرمانده در تحت لوا و پرچم حضرت قدم بر می‌داریم و حرکت می‌کنیم.

وی به دیگر ابعاد سبک امربه معروف ونهی از منکر حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: زمانی که حضرت صدیقه طاهره(س) در حالت احتضار بودند زنان مهاجر و انصار به عیادت ایشان آمدند و حضرت نسبت به بی تفاوتی مردان آنها گلایه کرد که این گلایه حضرت می‌تواند برای من و شما تذکر خیلی جدی باشد که نباید نسبت به منکرات به تفاوت باشیم و با یک نهیب از سمت دشمنان عقب نشینی کنیم.

رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور بیان داشت: بی تفاوتی نسبت به گناه در جامعه باعث ترویج فساد و ایجاد منکرات گسترده در نهاد مقدس خانواده می‌شود.

حجت الاسلام صدیقی افزود:بی تفاوتی خواص نسبت به بزرگترین منکر که آن هم غصب خلافت بود باعث ایجاد جسارت به درب خانه ولی خدا و شهادت دختر رسول اکرم(ص)شد.

امام‌جمعه تهران‌: اگر تمام دنیا هم علیه ما باشند در سایه ولایت‌فقیه آسیبی نخواهیم دید

وی گفت:یکی از مهمترین معروفات که باید با زبان شیرین ولین به دانش‌آموزان، دانشجویان و نسل‌های آینده تزریق و تبیین شود بحث ولایت است که همین ولایت باعث ایجاد وحدت در جامعه می‌شود.

رئیس ستاد امربه معروف ونهی از منکر کشور افزود: نماز عمود و ستون دین است و ستون نماز، ولایت است و ستاد امر به معروف باید در زمینه ولایت به عنوان بالاترین معروف جهادی عمل کند.

حجت الاسلام صدیقی به سه گناه ربا، ایجاد ناامنی و تزلزل در خانواده که در روایات متعدد به جنگ مستقیم با خداوند آمده است اشاره کرد و گفت: این گناهان متاسفانه در جامعه امروزی ما رواج پیدا کرده است که می‌توان دربحث تزلزل در خانواده به رواج بی عفتی و هرزه گی که مصداق اتم و اکمل آن بدحجابی، بی حجابی ومقوله سگ گردانی و دوری از فرزند آوری است، اشاره کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.