کد خبر : 12769 / /
/

رپرست منطقه آزاد قشم در نشست خبری امروز با بیان اینکه اجرای طرح بنزینی در کشور یک اتفاق میمون و مبارک است، اظهار کرد: همواره در بحث توزیع یارانه که عنوان هدفمندی یارانه‌ها را دارد، اقشار ضعیف کمترین بهره را از یارانه دارند

 

سرپرست منطقه آزاد قشم درخصوص طرح اختصاص بنزین به اشخاص گفت: قرار بر این است که این طرح ابتدا در جزیره کیش شروع شود و به فاصله سه هفته دیگر در قشم کلید بخورد و مدت زمان اجرای طرح یک ماه است.

 طرح اختصاص بنزین به اشخاص به جای خودروها ابتدا کجا آغاز می‌شود و جزئیات آن چیست؟

آنطور که ایلنا نوشته افشار فتح‌اللهی، سرپرست منطقه آزاد قشم در نشست خبری امروز با بیان اینکه اجرای طرح بنزینی در کشور یک اتفاق میمون و مبارک است، اظهار کرد: همواره در بحث توزیع یارانه که عنوان هدفمندی یارانه‌ها را دارد، اقشار ضعیف کمترین بهره را از یارانه دارند و اقشار مرفه بیشترین بهره را از یارانه‌ها بردند. از این رو برای بنزین قرار بر این است که در دو منطقه قشم و کیش طرح جدید بنزینی به صورت پایلوت به اجرا برسد.

وی ادامه داد: قرار بر این است که به جای پرداخت یارانه به خودرو یارانه به خانوار تعلق بگیرد و به هر کد ملی ١۵ لیتر بنزین با قیمت ١۵٠٠ تومان اختصاص پیدا می‌کند که این سهمیه به حساب خانوار واریز می شود و افراد می توانند نسبت به فروش آن با قیمت آزاد اقدام کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در چه بازه زمانی این طرح در دو منطقه آزاد به اجرا می‌رسد و فروش این سهمیه چه سازو کاری دارد، گفت: سامانه پرداخت را وزارت اقتصاد طراحی کرده است و فعلا جزییاتی از آن نداریم. قرار بر این است که این طرح ابتدا در جزیره کیش شروع شود و به فاصله سه هفته دیگر در قشم کلید بخورد و مدت زمان اجرای طرح یک ماه است.

سرپرست منطقه آزاد قشم درخصوص اینکه در طول یک ماه چطور اثرات تورمی ارزیابی می شود، گفت: این ارزیابی‌ها فقط برای نحوه اجرای طرح بنزینی است و نه اثرات تورمی.

فتح الهی ادامه داد : در حال حاضر ١۶٧ هزار نفر در قشم زندگی می‌کنند که به هر فردی که از یک سال قبل در قشم ساکن بوده این سهمیه تعلق می گیرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.