کد خبر : 12799 / /
/

قتل| قتل خانوادگی| قتل طایفه ای| قتل و آدم کشی

دوستان مرتضی در اظهارات اولیه خود ماجرای ربوده شدن او را اینطور روایت کرده بودند:«آن روز به باغ یکی از دوستان دعوت شده بودیم و قرار بود چند عکس بگیریم و به میناب برگردیم.

 

9 فروردین امسال خبر ربوده شدن مرتضی 37 ساله اهل میناب به خانواده اش رسید و رسیدگی به ماجرا در دستور کار پلیس قرار گرفت.

قتل هولناک در میناب

دوستان مرتضی در اظهارات اولیه خود ماجرای ربوده شدن او را اینطور روایت کرده بودند:«آن روز به باغ یکی از دوستان دعوت شده بودیم و قرار بود چند عکس بگیریم و به میناب برگردیم.چند ساعتی آنجا بودیم و ناگهان متوجه شدیم عده ای ناشناس در حال پرتاب چوب و سنگ به ما از فاصله کمی دورتر بودند.خیلی وحشت کرده بودیم و سوار ماشین شدیم که خیلی زود از آنجا دور شویم.اما در مسیر چند ماشین اطراف ما را محاصره کرده و شروع به تیراندازی کردند.»

در جریان تیراندازی،لاستیک ها و موتور خودرویی که مرتضی سرنشین آن بود به دلیل اصابت گلوله های زیاد،متوقف شد و یک گلوله به دوست مرتضی به نام نبی اصابت کرد که سبب شد او در دم جان خود را از دست داده و به قتل برسد.

تعدادی از دوستان مرتضی از مهلکه فرار کرده و پشت تپه های اطراف جاده پنهان شدند در همان حال مهاجمان مسلح مرتضی را با زور و تهدید سوار خودروی خود و فرار کردند و دوستان مرتضی شاهد لحظه ربودن او بودند و بلافاصله موضوع را به خانواده مرتضی و به پلیس اطلاع دادند.

تلاش برای یافتن ردی از مرتضی ادامه داشت که فیلمی در فضای مجازی منتشر شد.در این فیلم دیده می شد که آدم ربایان تلاش می کردند از او نشانی قاتل برادر خود را بگیرند.

در حالی که مهاجمان شناسایی شده و دستگیری آنها در دستور کار پلیس قرار داشت،جسد برهنه مرتضی در کنار یک خودرو سرقتی در روستاهای اطراف میناب کشف شد.

قتل هولناک مرتضی در پی خونخواهی دو قتل دیگر

شواهد حاکی از آن بود که مرتضی قبل از قتل به شدت شکنجه شده بود.خواهر مرتضی جلالی در گفتگو با خبرنگار رکنا گفت:«آثار ضرب و جرح شدید روی بدن برادرم مشخص بود.دست و پای او را محکم بسته بودند و جسدش را برهنه رها کرده بودند.می گفتند فیلمی هم در فضای مجازی منتشر شد که قاتلان سعی می کردند از برادرم نشانی قاتل برادرشان را بگیرند.»

فیلم مذکور با دستور پلیس فتا استان هرمزگان از شبکه مجازی حذف شد اما به ادعای خواهر مقتول در اختیار ماموران اداره آگاهی قرار دارد.

خواهر مقتول در مورد انگیزه قاتلان برادرش گفت:«مدتی قبل در میدان میناب درگیری ای رخ داد که در جریان آن یک نفر به قتل رسید.گویا این درگیری به دلیل اختلافات قبلی رخ داده بود.آن روز عده ای در صحنه درگیری حضور داشتند که یکی از آنها برادر من بود.اما نقشی در قتل آن فرد نداشت.حتی خود مقتول قبل از اینکه فوت کند،روی تخت بیمارستان نام کسانی را که به او ضربه زده بودند گفته بود.قاتلان برادرم فکر می کردند که چون مرتضی با قاتلان برادرشان دوست بوده،مخفیگاه آنها را می دانست.برای همین نقشه ربودن او را کشیده بودند تا از او نشانی قاتل را بگیرند.آنها وقتی متوجه شدند که در جریان تیراندازی نبی به قتل رسیده بود و وقتی علی رغم شکنجه های زیاد نتوانستند نشانی قاتل را پیدا کنند، برادرم را کشتند و جسد را رها کردند.»

در جریان قتل مرتضی و دوستش تا به حال 3 نفر بازداشت شده اند.یکی از متهمان برادر کسی است که در جریان درگیری میدان میناب به قتل رسید.

بنا بر این گزارش، رسیدگی به این پرونده در جریان قضایی قرار دارد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.