کد خبر : 12917 / /
/

مدت زیادی از شناسایی اومیکرون، سویه جدید کرونا نگذشته که حالا دانشمندان از سویه جدیدتر کرونا در فرانسه خبر داده‌اند.

اگرچه مدت زیادی از شناسایی کرونای اومیکرون نگذشته است اما حالا متخصصان از شناسایی سویه جدید کرونا در فرانسه با نام IHU خبر داده‌اند.

 مدت زیادی از شناسایی اومیکرون، سویه جدید کرونا نگذشته که حالا دانشمندان از سویه جدیدتر کرونا در فرانسه خبر داده‌اند.

کارشناسان انستیتو IHU) Méditerranée Infection) در مارسی این سویه را B.1.640.2. یا IHU نام‌گذاری کرده‌اند.

 

کرونای فرانسوی حاصل ۴۶ جهش ویروس کرونا

آنطور که در خبرها آمده تاکنون در فرانسه ۱۲ نفر مبتلا به کرونای IHU شناسایی شده‌اند. مطالعه انجام شده به دست پژوهشگران پژوهشکده بیماری‌های عفونی مارسی نشان می‌دهد که سویه جدید حاصل ۴۶ جهش ویروس کروناست. (یورونیوز)

محققانی که روی کرونای فرانسوی مطالعه می‌کنند، اعلام کرده‌اند چنین موردی تاکنون در کشورهای دیگر مشاهده نشده و سازمان بهداشت جهانی نیز آن را نام‌گذاری نکرده است.

اولین مورد ابتلا به کرونای فرانسوی یا سویه IHU در مردی در جنوب فرانسه شناسایی شد که از کامرون بازگشته بود. شناسایی سویه جدید کرونا در فرانسه در حالی است که این کشور با شمار بالای ابتلا با کرونا مواجه است.

به گزارش یورونیوز، شمار ابتلای روزانه به ویروس کرونا در حالی روز سه‌شنبه در فرانسه و بریتانیا رکورد تازه‌ای از خود برجای گذاشت که دولت‌های این دو کشور همچنان امیدوارند که با نرخ بالای واکسیناسیون عمومی بتوانند موج شیوع سویه «کم‌خطرتر» اومیکرون را بدون اعمال سیاست قرنطینه عمومی پشت سربگذارند.

البته باشگاه خبرنگاران نوشته قدمت سویه IHU یا همان کرونای فرانسوی تقریبا به اومیکرون نزدیک است و به ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) ۲۰۲۱ برمی گردد. اما به دلیل ترس عمومی مردم از بیماری کووید۱۹ و آمادگی ذهنی برای خبرسازی‌ها، اکنون نقل محافل شده است.

شناسایی ۲۴۴ مبتلا به اومیکرون در کشور

آنطور که متخصصان گفته‌اند کرونای اومیکرون از کرونای دلتا خفیف‌تر است، اما به دلیل سرعت بالای ابتلا امکان افزایش بیماران بد حال و تعداد بستری‌ها در مدت کوتاهی وجود دارد.

گونه امیکرون ویروس کرونا با سرعت زیادی در سراسر دنیا در حال گسترش است. از علائم آن نیز می‌توان به بروز خستگی و کاهش انرژی بدن، خارش گلو، تب، بدن درد و تعریق شبانه اشاره کرد.

تاکنون و بنابر اخبار رسمی موارد قطعی ابتلا به امیکرون در کشور به ۲۴۴ مورد رسیده است. البته بیگلری، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به سوال پیرامون آمارهای اعلام شده درخصوص امیکرون گفته بود: «آمارهای اعلام شده امیکرون بالاتر از ارقام موجود است.»

او گفته بود: «هرچند گفته می‌شود در خیلی از کشورهایی که با اومیکرون مواجه شدند تعداد موارد بستری نسبت به واریانت‌های گذشته کمتر بوده است ولی وقتی تعداد موارد ابتلا بالا می‌رود اوضاع تغییر پیدا می‌کند، در مورد امیکرون روزی به۷۰ ، ۸۰ هزار یا ۱۰۰ هزار ابتلا خواهیم رسید.» (شبکه خبر)

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.