کد خبر : 1309 / /
/

شبنم مقدمی (زاده ٣ فروردین ۱۳۵۱ در تهران) هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون اهل ایران است.

شبنم مقدمی (زاده ٣ فروردین ۱۳۵۱ در تهران) هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون اهل ایران است.

بیوگرافی شبنم مقدمی

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی متولد 3 فروردین 1351 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل رشته ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی است، جالب بدانید دو ترم هم پرستاری خوانده است ولی بدلیل عدم علاقه تغییر رشته داد، او عاشق شعر و رمان و دستی در نوشتن نیز دارد.

خانواده

پدر و مادرم آدم های روشنفکر زمانه خودشان و تحصیل کرده بودند مادرم در دانشگاه کشاورزی کار می کرد و پدر مرحومم مهندس برق بود یک برادر هم بنام بهنام دارم.

ازدواج

شبنم مقدمی در سال 1383 با علیرضا آرا ازدواج کرده است.

بیوگرافی علیرضا آرا

علیرضا محمدی ملقب به علیرضا آرا، بازیگر و کارگردان ایرانی، متولد سال 1354 در تهران، تحصیلات خود را در رشته مهندسی عمران به پایان رسانید و دوره بازیگری را در حوزه هنری گذراند.

شبنم مقدمی

تفریحات شبنم مقدمی

کتاب خواندن و فیلم دیدن جزو وظایف بازیگران محسوب می شود. سفر کردن خیلی برایم جذاب و معاشرت با دوستان برایم مهم است دوستان زیادی ندارم؛ ولی معاشرت با آنها را دوست دارم. بازدید از ابنیه های تاریخی یکی از تفریحاتم محسوب می شود

کافی شاپ

کافی شاپ من و برادرم هم بیزینس نیست و نوعی تفریح به حساب می آید. برادر من کافی شاپ داری را دوست دارد. سال ها پیش در تئاتر شهر، کافه چهارسو در اختیار من بود. آن زمان آقای پاکدل مدیر تئاتر شهر بودند و من به ایشان گفتم که کافه را در اختیار من قرار دهند. آقای پاکدل به من گفتند که نمی توانم آنجا را بگردانم؛ ولی من اصرار کردم و ایشان موافقت کردند من با بهنام همراه شدم و کافه را راه اندازی کردیم. لذت بسیار عجیبی داشت؛ چون همه دوستانم در تئاتر شهر حضور داشتند و بعد از تمرین به کافه می آمدیم و چای می خوردیم این کافه همچنان که سودی نداشت ضرر هم نداشت.

بازی خانم سوسن تسلیمی را خیلی دوست دارم خانم فاطمه معتمد آریا را هم خیلی دوست دارم.

عمل زیبایی

بینی من احتمالا به عمل جراحی نیاز دارد اما این کار را نکرده و نخواهم کرد. من هیچ جراحی زیبایی روی صورتم انجام نداده ام و در این شرایط خوشبختانه کارم را هم به خوبی پیگیری می کنم.

شروع فعالیت با رادیو

هنوز دیپلم نگرفته بود که با گروه کودک رادیو آشنا شد و توانست هر از چندگاهی در برنامه های رادیو حضور داشته باشد، فعالیت اش از سال 77 با خواندن قطعات ادبی و شعر جدی تر شد.

نحوه ی بازیگر شدن

آموزشگاه آقای امین تارخ به طور خاص برای بازیگری سینماست. من بازیگر حرفه ای تئاتر بودم که به آموزشگاه ایشان رفتم می خواستم لنز و رفتار مقابل دوربین را بشناسم کلاس های ایشان خروجی خوبی داشتند.

شبنم مقدمی

شهرت

شبنم مقدمی در سال 1376 بعنوان بازیگر مهمان در سریال گل های آفتابگردان برای اولین بار به تلویزیون آمد اما حضور دومش در تلویزیون 10 سال بعد در سال 85 با سریال زیر تیغ بود که چهره اش را شناخته کرد در سریال سقوط یک فرشته محبوبیت و شهرت یافت ولی خیلی ها او را با نقش روحی در سریال مدینه به یاد می آورند از سال 79 با بازی در فیلم سینمایی از صمیم قلب فعالیت اش در سینما رو هم آغاز کرد.

کارنامه هنری شبنم مقدمی

شبنم مقدمی

سینمایی

زنبور کارگر(۱۳۹۸)

شبی که ماه کامل شد(۱۳۹۷)

زهرمار (۱۳۹۷)

کلمبوس(۱۳۹۷)

دختر شیرازی (۱۳۹۷)

درساژ (۱۳۹۶)

خجالت نکش (۱۳۹۶)

آبا جان (۱۳۹۵)

اکسیدان (۱۳۹۵)

شکلاتی (۱۳۹۵)

ابد و یک روز (۱۳۹۴)

زاپاس (۱۳۹۴)

سایه (۱۳۹۴)

یک روز طولانی (۱۳۹۴)

نفس (۱۳۹۴)

آن ها (۱۳۹۴)

امروز (۱۳۹۲)

بلوک۹ خروجی۲ (۱۳۹۲)

آینه شمعدون (۱۳۹۱)

گس (۱۳۹۱)

آزمایشگاه (۱۳۹۰)

ابرهای ارغوانی (۱۳۹۰)

بوسیدن روی ماه (۱۳۹۰)

تنهایی (۱۳۹۰)

زیر آب (۱۳۸۸)

کودک و فرشته (۱۳۸۷)

خشاب خالی (۱۳۸۶)

فرزند خاک (۱۳۸۶)

همیشه پای یک زن در میان است (۱۳۸۶)

پاداش سکوت (۱۳۸۵)

به نام پدر (۱۳۸۴)

ماجرای من و دوچرخه بابام (۱۳۸۱)

زیستن (۱۳۸۰)

از صمیم قلب (۱۳۷۹)

زخمی (۱۳۷۸)

ازدواج

تصویر

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.