کد خبر : 15630 / /
/

در راستای عمل به تعهدات و پاسخ مناسب به نیاز متقاضیان، گروه خودروسازی سایپا پیش فروش یکساله ۶ محصول که شامل خودرو‌های شاهین جی، کوییک اس، کوییک آر با گیربکس معمولی، کوییک با گیربکس معمولی، ساینا اس و سایپا اس‌ای ۱۵۱ موتور ام ۱۳ است را از ۱۷ فروردین ماه آغاز می‌کند.

پیش فروش سایپا آغاز شد. این پیش فروش سایپا اولین پیش فروش آن در 1401 است. پیش فروش سایپا شرایطی دارد که در این خبر می خوانید. پیش فروش سایپا از 17 فرودین آغاز می شود. لینک ثبت نام و شرایط پیش فروش سایپا را در این خبر در نبال کنید.

شرایط جدید پیش فروش سایپا

گروه خودروسازی سایپا در راستای آرامش بخشی به بازار خودرو و عرضه خودرو به متقاضیان واقعی، اولین پیش فروش یکساله ۶ محصول خود در سال جدید را از ۱۷ فروردین ماه آغاز می‌کند.

در راستای عمل به تعهدات و پاسخ مناسب به نیاز متقاضیان، گروه خودروسازی سایپا پیش فروش یکساله ۶ محصول که شامل خودرو‌های شاهین جی، کوییک اس، کوییک آر با گیربکس معمولی، کوییک با گیربکس معمولی، ساینا اس و سایپا اس‌ای ۱۵۱ موتور ام ۱۳ است را از ۱۷ فروردین ماه آغاز می‌کند.

طرح یاد شده از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه به مدت دو روز و به صورت شبانه روزی انجام می‌شود لذا خریداران خودرو می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی saipa.iranecar.com می‌فرآیند ثبت نام را انجام دهند. بر این اساس زمان تحویل بخشی از خودرو‌ها از مهرماه سال جاری است.

جدول پیش فروش سایپا

در روش پیش فروش یکساله، قیمت غیر قطعی است و هیچگونه مبلغی به عنوان پیش دریافت، تا قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه کشی اخذ نمی‌شود. بر این اساس فهرست انتخاب شدگان نهایی از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا ظرف مدت یک روز پس از اتمام قرعه کشی اعلام خواهد شد.

بدین جهت پس از اعلام نتایج قرعه کشی، منتخبین بایستی ظرف مدت سه روز نسبت به واریز وجه علی الحساب قیمت خودرو اقدام کنند.

پیش فروش سایپا

افزایش قیمت خودرو‌های مدل ۱۴۰۱ 

 قیمت خودروهای مدل سال 1401 در بازار نسبت به سال گذشته رشد ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی را تجربه کرده اند.

مشاهده قیمتگذاری انواع خودروها در بازار نشان می دهد قیمت خودروهای مدل ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته رشد ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی را تجربه کرده اند.

 بازار خرید و فروش خودرو امروز رسماً فعالیت خود را در سال 1401 آغاز کرده است البته از روز گذشته نمایشگاه ها باز بود اما خبری از اعلام قیمت انواع محصولات در بازار نبود. در حال حاضر مشاهده قیمت گذاری انواع خودروها در بازار نشان می دهد قیمت خودروهای مدل 1401 نسبت به سال گذشته رشد 10 تا 20 میلیون تومانی را تجربه کرده اند.

مشاهده قیمت ها در بازار حکایت از آن دارد که پژوپارس مدل 1401 با قیمت 297 میلیو تومان به فروش می رسد این در حالی است که مدل 1400 این خودرو قیمت 275 میلیون تومانی دارد.

علاوه بر این  پژو206 تیپ 2 نیز امروز 276 میلیون تومان قیمت گذاری شده در حالی که مدل 1400 این محصول 265 میلیون تومان قیمت دارد. خودروی پژو 207 دنده ای هم مدل 1401 با قیمت 384 میلیون تومان فروخته می شود . اما مدل 1400 این خودرو 370 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در محصولات سایپا نیز کوییک آر مدل 1401 با قیمت 207 میلیون تومان و مدل 1400 با قیمت 197 میلیون تومان به فروش می رسد. علاوه بر این تیبا 2 نیز مدل 1401 با 183 میلیون تومان و  پراید 111 با قیمت 187 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

در خودروهای وارداتی نیز بلاتکلیفی آزادسازی واردات خودرو عاملی شده تا رکود در معاملاتبه وجود آید و خبری از خرید و فروش نباشد. بررسی ها نشان می دهد تغییرات قیمتی خودروهای وارداتی نسبت به داخلی نا چیز است و خبری از رونق معاملات در این خودروها نیست.

شناسایی عامل افزایش قیمت این روزهای خودرو 

سایپایی ها امروز 15 فرودین 1400 در بازار با رشد یک تا 4 میلیونی تومان قیمت گذاری شدند، رشد قیمتی که بسیاری معتقدند سردرگمی به وجود در این روند اثرگذار بوده است.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز و با افزایش حدود 300 تومانی نرخ دلار شاهد رشد قیمت در بازار خودرو بوده ایم. ارزیابی صورت گرفته نشان دهنده آن است که علاوه بر رشد نرخ دلار اخبار ضد و نقیضی که در خصوص واردات خودرو مطرح می شود نیز بر این روند اثرگذار بوده است؛ بطوریکه از سرگیری واردات خودرو که در بهار امسال قطعی به نظر می‌رسید، در روزهای اخیر در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. بطوریکه در پی اعلام خبر حذف مجوز واردات ۷۰ هزار خودرو شخصی از بودجه سال ۱۴۰۱،  تکلیف شکسته شدن انحصار خودروسازهای داخلی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

خبر حذف مجوز واردات خودرو صبح روز گذشته از سوی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه اعلام شد. به گفته حمیدرضا حاجی بابایی کمیسیون تلفیق با مجوز هیئت رئیسه مجلس و به منظور رفع ایراد هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص، مصوبه واردات خودرو سواری را حذف کرد. خبری که بعد از ظهر روز گذشته از سوی سید نظام الدین موسوی سخنگوی هیات رییسه مجلس رد شد. به گفته سخنگوی هیات رییسه مجلس محدودیتی برای واردات خودرو وجود ندارد. وی بر این نکته تاکید کرد که براساس برخی ایراداتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام گرفته بود، عبارتی که درآن اشاره مستقیم به تعداد واردات خودروهای سواری می شد از قانون حذف شده، اما حذف تعداد به معنی ممانعت از واردات خودرو نیست و براساس بند «ک» تبصره ۷ قانون بودجه سال جاری دولت از ابتدای سال می تواند برای واردات هر نوع خودرویی سیاست گذاری کند.

اظهارنظرهای که سردرگمی در بازار را به همراه داشت و موجب شد تا علاوه بر اینکه قیمت خودرو در بازار افزایشی شود، از سوی دیگر شاهد فاصله گرفتن بیش از پیش خریداران از بازار باشیم.

قیمت محصولات سایپا

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2 معمولی» و «ساینا» اشاره کرد. رصد بازار محصولات سایپا نشان دهنده آن است که امروز سایپایی ها در بازار با رشد 1 تا 4 میلیون تومان در بازار عرضه شدند. به گفته فعالان بازار خودرو قیمت مدل 1401 سایپا هنوز اعلام نشده و سایپایی ها همچنان قیمت های سال گذشته را دارند.

با ارزیابی بازار می توان گفت امروز «شاهین» نیز در بازار رشدی 4 میلیون تومانی در بازار داشت و قیمت آن به 344 میلیون رسید.

در میان خانواده تیبا امروز در بازار «تیبا 2» معمولی یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت و 184 میلیون تومان به فروش رفت. «تیبا صندوقدار» هم در بازار  رشدی 2 میلیونی را تجربه کرد و قیمت آن 180 میلیون تومانی شد . اما «ساینا» یک میلیون کاهش قیمت در بازار داشت و قیمت آن به 193 میلیون تومان رسید.

براین اساس «کوییک R»  امروز بدون تغییر  در بازار  198 میلیون تومان دست به دست شد و «کوییک معمولی» هم  با افزایش 2 میلیونی 194 میلیون تومان قیمت خورد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.