کد خبر : 15948 / /
/

امروز دلار در صرافی ملی برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است.

دلار در صرافی ملی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۲۳ تومان کاهش، ۲۵,۲۷۰ تومان نرخ گذاری شد.دلار در بازار متشکل در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۴ تومان افزایش، ۲۵,۱۴۰ تومان نرخ گذاری شد.دلار در سامانه سنا در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۳۱ تومان کاهش، ۲۵,۲۲۴ تومان نرخ گذاری شد.دلار کانادا با افزایش ۰.۶ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۲,۳۳۲ تومان معامله شد.

قیمت دلار در صرافی ملی

امروز دلار در صرافی ملی برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در صرافی ملی که روز قبل تا ۲۵,۲۹۳ (بیست و پنج هزار و دویست و نود و سه ) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ مصادف با ۱۲ آوریل ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۰۹ درصدی به ۲۵,۲۷۰ (بیست و پنج هزار و دویست و هفتاد ) تومان رسید.

افت قیمت دلار در بازار شبانه

در معاملات پشت خطی شب گذشته قیمت دلار در محدوده 28 هزار و 80 تومان مورد معامله قرار گرفت. افت قیمت دلار در بازار شبانه باعث شد که برخی از معامله گران بازار ارز امروز را نزولی پیش بینی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران در سومین روز هفته جاری شاهد افزایش قیمت دلار بود. نرخ دلار روز گذشته پس از 71 روز توانست به کانال 28 هزار تومان برگردد. معامله گران دیروز توانستند قیمت دلار را 220 تومان بالا ببرند. دلار در انتهای معاملات نقدی روز گذشته بر روی 28 هزار و 120 تومان قرار گرفت.

مذاکرات برجام از 20 اسفند 1400 متوقف شده و با گذشت یک ماه از این توقف کشمکش ها برای احیای برجام همچنان ادامه دارد. طولانی شدن توقف مذاکرات برجام موجب شده است که قیمت دلار و سکه پرواز را تجربه کند. روز گذشته خبر آزادسازی منابع ارزی ایران هم در بازار ارز تهران برجسته بود. 

برخی از تحلیلگران معتقدند؛ معامله گران با خبر آزادسازی منابع ارزی ایران،  فروش های خود را افزایش دادند. به باور آن ها اگر چنین اتفاقی در حال رخ دادن باشد، به معنای آن است که مذاکرات وین در مسیر توافق قرار دارد و ممکن است طی روزهای بعدی، طرفین این موضوع را به طور رسمی اعلام کنند.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته قیمت دلار در محدوده 28 هزار و 80  تومانی مورد معامله قرار گرفت. افت قیمت دلار در بازار شبانه باعث شد که برخی از معامله گران بازار ارز امروز را نزولی پیش بینی کنند. آنها معتقدند که نرخ دلار  بعد از چند روز صعود پی در پی احتمالا با یک اصلاح قیمتی روبرو خواهد شد. با این حال، به نظر می رسد امروز در بازار ارز توجه بیشتر به اخبار خواهد بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.