کد خبر : 16018 / /
/

مدیرکل هواشناسی استان تهران ضمن اعلام هشدار سطح نارنجی از وزش باد شدید به‌ ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی و رگبار و رعدوبرق و تگرگ در مناطق مستعد خبرداد.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده و فعالیت متناوب سامانه بارشی برای امروز و فردا آسمان کمی ابری همراه با غبار رقیق و وزش باد شدید به‌ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی همراه گردوخاک و در پاره‌ای از نقاط رگبار و رعدوبرق مورد انتظار است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مدیرکل هواشناسی استان تهران ضمن اعلام هشدار سطح نارنجی از وزش باد شدید به‌ ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی و رگبار و رعدوبرق و تگرگ در مناطق مستعد خبرداد.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده و فعالیت متناوب سامانه بارشی برای امروز و فردا آسمان کمی ابری همراه با غبار رقیق و وزش باد شدید به‌ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی همراه گردوخاک و در پاره‌ای از نقاط رگبار و رعدوبرق مورد انتظار است.

وی گفت: از روز جمعه تا یکشنبه با تقویت ناپایداری، آسمان نیمه ابری گاهی با وزش باد شدید و خیلی شدید و رگبار و رعدوبرق و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: با توجه به وزش باد خیلی شدید و کاهش نسبی کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال‌ها، آسیب به سازه‌های موقت و خطر سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اجسام وجود دارد.

جلالی با اعلام هشدار سطح نارنجی بیان کرد: توصیه می‌شود از سفرهای برون شهری، پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک و کوهنوردی پرهیز کرده و سازه‌های موقت را محکم و از تردد کنار سازه‌های نیمه تمام و کار بر روی سازه‌های مرتفع خودداری شود‌.

وی خاطر نشان کرد: از پنجشنبه شب تا یکشنبه شاهد ‌کاهش دما به ویژه در ارتفاعات خواهیم بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.